Gwiazdka z brokatem

Mamy 21 listopad, a ja mam już za sobą dosyć dużą liczbę książek świątecznych, a jeszcze cały stosik przede mną:) i wiecie co, wcale nie mam dosyć.

Książka, którą wczoraj skończyłam czytać, "Gwiazdka z brokatem" to idealna lektura na długie, zimowe wieczory. Otulcie się tą historią.

Basia nie ma w życiu lekko. Wcześnie straciła rodziców, wychowywała ją ciocia, która o dzieciach nie miała zielonego pojęcia. Basia całkowicie oddała się pracy w swoim wymarzonym sklepiku. Nie miała czasu na rozrywkę i zabawę. Dziewczyna mimo swoich dwudziestu czterech lat udowodniła, że o marzenia warto walczyć, a ciężka praca popłaca. Postawa Basi pokazuje również, że dobro zawsze powraca, bowiem dziewczyna nigdy nie przejdzie obojętnie obok potrzebujących.

Życie dziewczyny wywraca się do góry nogami, kiedy przypadkiem spotyka kobietę, która bardzo pomogła jej w dzieciństwie. Przekonajcie się sami, co wyniknie z tego spotkania.

Ta historia pokazuje, że pomocnych ludzi nie brakuje. Są osoby, dla której normalną kwestią jest pomoc osobie, która tego potrzebuje. Basia to odzwierciedlenie dobroci.

Fabuła książki mocno podkreśla samotność i to nie tylko ludzi starszych. Ile jest osób, które samotnie spędzają święta, albo np. z powodu choroby nie mają jak udać się chociażby po zakupy.

Rozejrzyjmy się czasami czy wśród nas nie ma osób potrzebujących i samotnych.

Koniecznie sięgnijcie po tę lekturę.

Informacje dodatkowe o Gwiazdka z brokatem:

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2021-10-13
Dodał/a opinię: monikaswiatek

Tagi: Święta pomoc sklep zima

Zobacz opinie o książce Gwiazdka z brokatem

Kup książkę Gwiazdka z brokatem

Lato z Ritą
Anna Szczęsna0
Okładka ksiązki - Lato z Ritą

Do niewielkiego, sennego miasteczka wprowadza się tajemnicza i niezwykle atrakcyjna Rita Plat. Swoim pojawieniem się wzbudza zainteresowanie mieszkańców...

Smutek Gabi
Anna Szczęsna0
Okładka ksiązki - Smutek Gabi

Gabi ma spokojne życie, pracę bez perspektyw i właśnie kupiła maleńkie mieszkanie na kredyt. Nieoczekiwana propozycja szefa wywróci jej życie do...