Gwiazdka

~"GWIAZDKA" - to przepiękna, życiowa, pouczająca, a zarazem chwytająca za serducho historia małej sarenki o imieniu Gwiazdka, która wiedzie spokojne życie w lesie wraz ze swoją mamą. Do dnia kiedy to śnieżnobiały puch pokrywa cały teren lasu, pól, łąk uniemożliwiając zwierzętom łatwego dostępu do pożywienia.
Wszystkie osobniki wraz z Gwiazdką i jej mamą zmuszone są do przebycia długiej, niebezpieczniej wędrówki w celu znalezienia paśnika czy owocowych sadów w których można znaleźć resztkę zmarzniętego jedzenia.
I tak podczas jednej z wypraw w momencie pokonywania niebezpiecznej drogi, mama Gwiazdki, aby uniknąć zderzenia z nadjeżdżającym samochodem skacze wzwyż i łamie sobie łapę.
Przez co nie może już pokonać żadnej dalszej.
Pozostawiona sama sobie zostaje znaleziona przez ludzi i zabrana do Świerkowej Ostoi. Miejsca, które zapewni jej odpowiednią pomoc i rekonwalescencje.

Natomiast Gwiazdka pozostaje w lesie i od teraz musi radzić sobie sama...brak jedzenia zimno i wielką tęsknota za matką to tylko część problemów z którymi boryka się malutka sarenka.
Jak poradzi sobie nasza bohaterka?
Czy zdoła jeszcze zobaczyć się w mamą?
~"GWIAZDKA" - Anieli Cholewińskiej, to bogato ilustrowana, mądra, wartościowa, pełna magii historia o sile miłości matki i córki.
Jest to tak naprawdę ujmująca opowieść zimowo-świąteczna, która uczy i zmusza do refleksji ukazując nam jak ważna jest miłość, przyjaźń, czułość, wsparcie, ciepła relacja rodzinna oraz bezinteresowne niesienie pomocy bezbronnym zwierzętom.
~Pomimo tego iż książka dedykowana jest dla trochę starszych odbiorców moje prawie 4 - latki świetnie odnalazły się w tej historii i słuchały lektury z zapartym tchem (książkę rozłożyliśmy na 3 dni do wieczornego czytania)
Według mnie jest to idealny prezent na zbliżające się lada moment mikołajki!
Z czystym sumieniem polecam! Dlatego niech będzie o niej o głośno ❤️ J.K

Kup książkę Gwiazdka

Misia i jej mali pacjenci. Wyjazd na Mazury
Aniela Cholewińska-Szkolik0
Okładka ksiązki - Misia i jej mali pacjenci. Wyjazd na Mazury

Tym razem Misia spędza wakacje u dziadków na Mazurach! Na wycieczce kajakowej spotyka chorego bobra. Zwierzę bardzo się jednak boi i nie chce pozwolić...

Misia i jej mali pacjenci. Szkolna wycieczka
Aniela Cholewińska-Szkolik0
Okładka ksiązki - Misia i jej mali pacjenci. Szkolna wycieczka

Podczas grzybobrania z mamą i ciocią Misia i Popik znajdują małego borsuka, który zgubił drogę do domu. Dziewczynka chce pomóc zwierzakowi, a jednocześnie...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;