Gwiazdka

Kiedy za oknem pojawia się pierwszy śnieg, a i do grudniowych świąt coraz bliżej, nabieramy apetytu na książki w podobnym klimacie, a taką zdecydowanie jest historia małej sarenki o bardzo ciekawym imieniu.
Historia opisuje losy Gwiazdki, jej mamy oraz stada saren, które w zimie szukają pożywienia oraz równocześnie Pana Darka i jego rodziny, którzy prowadzą Ostoję dla chorych zwierząt, jak nie trudno się domyślić losy wszystkich bohaterów się połączą.
Książka jest pełna ciepła i miłości, czytając, rozpływałam się nad każdą stroną i uważam, że jest to historia, którą można czytać wielokrotnie, ponieważ na pewno się nam nie znudzi. Zapewne dzieci zaciekawi historia Gwiazdki, która pokazuje nam, dlaczego sarny potrafią wyskoczyć nam przed maskę samochodu i dlaczego w ogóle wchodzą na drogę skoro wiedzą, że jest ona niebezpieczna. Chociaż mi najbardziej zapadła w pamięć postawa pana, który sprzedawał świerki, zawiózł on swojego kolegę na bazar, a sam wrócił po ranną sarnę, żeby jej pomóc, ponieważ nie mógłby potem spojrzeć swoim dzieciom w oczy, gdyby ją zostawił. To bardzo piękny gest, bo nie tylko ludzie zasługują na pomoc, ale zwierzęta również.
Miejsce, które zrobiło na mnie duże wrażenie to Ostoja, tworzą ją wspaniali ludzie, Pan Darek, chociaż nie jest bogaty, to nie odmawia przyjęcia kolejnych rannych zwierząt, chociaż martwi się, że nie starczy im pieniędzy na pokarm, jego rodzina również jest cudowna, widać, że się kochają i cieszą z tego, co mają.
Jest to przepiękna książka dla dzieci, która mnie bardzo wzruszyła, okładka robi duże wrażenie, a i we wnętrzu nie brakuje cudownych obrazków, ale to tekst tutaj jest najważniejszy i przesłanie, jakie nam niesie, a jest ono bardzo wspaniałe i trafia do serc czytelników.

Informacje dodatkowe o Gwiazdka:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2022-11-23
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Zobacz opinie o książce Gwiazdka

Kup książkę Gwiazdka

Misia i jej mali pacjenci. Ferie pełne wrażeń
Aniela Cholewińska-Szkolik0
Okładka ksiązki - Misia i jej mali pacjenci. Ferie pełne wrażeń

Misia wybiera się na przyjęcie urodzinowe koleżanki. Hela zaprosiła wszystkich na przedstawienie, a potem na zwiedzanie teatru od kulis. Kto by pomyślał...

Misia i jej mali pacjenci. W krainie żubra
Aniela Cholewińska-Szkolik0
Okładka ksiązki - Misia i jej mali pacjenci. W krainie żubra

Kto z was czeka na kolejne przygody małej weterynarz? Dzielna Misia wraz ze swym pupilem - Popikiem pomoże wszystkim zwierzętom, które potrzebują jej pomocy...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;