Gwiazdka

"Gwiazdka" Anieli Cholewińskiej-Szkolik to książeczka przedstawiająca historię młodej sarenki i jej mamy oraz pewnej rodziny, która przygotowuje się do świąt Bożego Narodzenia. Można więc się domyślać, że historia ta jest iście zimowa, ma cudowny świąteczny klimat, ale nie zabraknie momentów przykrych dla bohaterów książki.
Historia ta przedstawia życie zwierząt leśnych, tu w szczególności saren, które w porze zimowej muszą szukać jedzenia i mierzyć się z niebezpiecznymi sytuacjami. A na nie są jak najbardziej narażone. Dla takiego zwierzęcia przejście przez jezdnię może być naprawdę trudnym przeżyciem, a już zwłaszcza, gdy komuś bliskiemu stanie się krzywda i czy się zgubi.
Przedstawiony jest także obraz rodziny, która szykuje się do świąt i prowadzi Świerkową Ostoję, która jest schronieniem dla poszkodowanych zwierząt. Musi się mierzyć z brakiem miejsc dla nowo przybyłych zwierząt i możliwością wykarmienia ich.
"Gwiazdka" to przyjemna książeczka dla dzieci, która urzeka swoją historią i pięknymi ilustracjami. Już sama oprawa przyciąga wzrok, ale środek jest równie zachwycający. Język jest przystępny i łatwy w odbiorze, co ułatwi dyskusję z dziećmi na temat przeczytanej historii. Podzielona na kilka rozdziałów pozwala rozłożyć czytanie lektury na kilka wieczorów.
Historia o Gwiazdce mówi o chęci niesienia pomocy, odwadze i podtrzymywaniu magii świąt. Ciepło rodzinne nie dotyczy samych ludzi, ale i zwierząt. Jesteśmy zachwyceni lekturą i z całego serca polecamy tę piękną historyjkę.

Informacje dodatkowe o Gwiazdka:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2022-11-23
Dodał/a opinię: gdziejatamksiazk

Zobacz opinie o książce Gwiazdka

Kup książkę Gwiazdka

Popik i jego wielkie przygody. Czas niespodzianek
Aniela Cholewińska-Szkolik0
Okładka ksiązki - Popik i jego wielkie przygody. Czas niespodzianek

Znacie Popika? To piękny, biały terierek o radosnych oczach i ruchliwym nosku. Pomaga swojej opiekunce, weterynarz Misi opiekować się zwierzętami. Z wieloma...

Słonecznikowa 5. Kość dinozaura. Tom 1
Aniela Cholewińska-Szkolik0
Okładka ksiązki - Słonecznikowa 5. Kość dinozaura. Tom 1

Poznajcie sympatyczne rodzeństwo - przedszkolaki Krzysia i Lilkę oraz ich młodszego braciszka Adasia. Maluchy mieszkają w domu z ogródkiem na ulicy Słonecznikowej...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;