Hello, Goodbye i my pomiędzy

Jennifer E. Smith jest pisarką, która pisze głównie dla młodzieży. "Hello, Goodbye i my pomiędzy" to jej powieść, która została wydana ponownie w zmienionej okładce, ze względu na ekranizację, która ukazała się w lipcu na platformie Netflix.
Clare i Aidan to para, która musi podjąć trudną decyzję. Rozpoczynają nowy etap w życiu - studia, a wybrali uczelnie w różnych częściach kraju. Już za kilkanaście godzin będą ich dzielić setki kilometrów. Para nastolatków musi zdecydować czy się rozstaną czy spróbują utrzymać związek na odległość. Powieść opisuje ostatnie dwanaście godzin przed opuszczeniem przez nich domu.
"Hello, Goodbye i my pomiędzy" jest powieścią młodzieżową, ale pomimo to, że młodzieżą już nie jestem bardzo przyjemnie spędziłam z nią czas. Książka nie jest gruba, ma troszkę ponad dwieście stron, więc nie odstrasza. Powieść jest napisana prostym, lekkim językiem. Czyta się ją szybko i przyjemnie.
Głównymi bohaterami są Clare i Aidan. Ona jest bardzo rozważna, wszystko musi mieć dokładnie przemyślane i przekalkulowane. On od nauki woli sport, nie kalkuluje, ale realizuje i angażuje się mocno w to co uzna, że jest warte wysiłku. Ona ma bezwzględne wsparcie rodziców. Dla niego rodzice wybrali już ścieżkę kariery, którą chłopak jednak nie chce podążać, co rodzi konflikt. Autorka stworzyła naturalne i realistyczne postacie, które mają swoje wady i zalety. Bohaterowie są autentyczni, wzbudzają naszą sympatię, a czasami nas drażnią i irytują. Czytając mamy wrażenie, że dobrze tych bohaterów znamy, bo posiadają cechy, które sami mieliśmy lub mieli nasi znajomy sprzed lat.
Akcja powieści rozgrywa się w ciągu ostatnich dwunastu godzin przed wyjazdem Clare na uczelnię. Przez ten czas odbywamy z nimi swego rodzaju sentymentalną podróż poznając historię ich miłości. Autorka miała ciekawy pomysł na fabułę. Wydawać by się mogło, że rozterki typu "zostajemy razem czy zrywamy" będą nudne, jednak nic bardziej mylnego. Podczas czytania nie raz zostaniemy zaskoczeni wydarzeniami i obrotem spraw.
Autorka poruszyła w powieści temat miłości i rozstania. Czasami już w młodym wieku musimy podejmować trudne decyzje, które mogą zaważyć na całym naszym życiu. Jednak ja dostrzegam w tej powieści jeden ważny morał, który powinien dotrzeć do nastolatków. Często podejmują oni decyzje pod wpływem chwili, emocji nie myśląc do końca rozsądnie. Podobało mi się, że autorka pokazała, że najważniejsza jest realizacja własnych pasji, a nie podejmowanie decyzji ze względu na drugą osobę.
"Hello, Goodbye i my pomiędzy" to ciepła, momentami zabawna, a momentami smutna powieść, która nie tylko jest lekkim czytadłem, ale ma w sobie ukryte głębsze przesłanie. Polecam każdemu nastolatkowi, który staje przed wyborem "zerwanie czy związek na odległość", ale także rodzicom nastolatków, by lepiej mogli zrozumieć rozterki swoich dzieci.

Informacje dodatkowe o Hello, Goodbye i my pomiędzy:

Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 2022-04-13
Kategoria: Dla młodzieży
Dodał/a opinię: Iwa90

Tagi: Opowieści o uczuciach dla dzieci i młodzieży bóg

Zobacz opinie o książce Hello, Goodbye i my pomiędzy

Kup książkę Hello, Goodbye i my pomiędzy

Tak wygląda szczęście
Jennifer E. Smith0
Okładka ksiązki - Tak wygląda szczęście

Graham Larkin oraz Ellie O'Neill poznają się - choć tylko wirtualnie - gdy Graham przypadkowo wysyła do Ellie dwa e-maile w sprawie swojej domowej świnki...