Hydropolis. Walcz. Tom 2

„Walcz” to drugi tom cyklu o podwodnej kolonii Hydropolis, w której żyje główny bohater pierwszej części Elek, mieszkaniec Drugiej Kolonii Podwodnej i bohaterka drugiego tomu Emma. Powieść to przygodowe fantasy skierowane do czytelników w młodszym wieku. Ze względu jednak na poruszane w książce tematy, wydaje mi się, że sięgnąć powinni po nią nieco starsi niż dwunastoletni odbiorcy, a w szczególności dorośli. Ważna jest też w przypadku tej książki świadomość TW, a są to przemoc wobec dzieci i body shaming.

Główny wątek opowieści skupia się na losach Emmy, nastoletniej bohaterki z Czwartej Kolonii Podwodnej Hydropolis. Już na wstępie jesteśmy wciągnięci w świat pełen tajemnic i wyzwań, który staje się jeszcze bardziej porywający dzięki pierwszoosobowej narracji i wewnętrznym konfliktom, z jakimi zmaga się główna postać. Dzięki Emmie możemy przyjrzeć się bliżej życiu starszych dzieci, które do najłatwiejszych nie należy. Dziewczynka z powodu choroby pragnie być niewidzialna, trzyma się na uboczu. Kiedy do jej kolonii dołącza Gilda, Emma musi wyjść z cienia, żeby skonfrontować się z rówieśnikami, rządzącymi kolonią Starszymi, okrutnym rytuałem Czterech Śmierci oraz z własnymi niepewnościami i słabościami.

Miłoszewski wykreował postaci, które są zarówno realistyczne, jak i inspirujące. Główna bohaterka emanuje mądrością, odwagą i determinacją wobec trudności, z jakimi się boryka. Jej historia jest pełna emocji, a czytelnik może wczuć się w jej złość, frustrację i pragnienie zmiany tego, co niesprawiedliwe. W książce widoczne są głębokie przemyślenia na temat dorastania oraz refleksje nad moralnością i etyką. To, co czyni tę książkę wyjątkową, to jej zdolność do skłaniania do refleksji nie tylko młodszych czytelników, ale także dorosłych. Przekaz Miłoszewskiego jest aktualny i uniwersalny, co sprawia, że historia ta staje się inspirującą lekturą dla każdego.

Autor zaskakuje czytelnika umiejętnym połączeniem młodzieżowego języka z głębokim przekazem, co nadaje historii bardziej uniwersalny wymiar. To, co zaczyna się jako opowieść o podwodnym życiu, ewoluuje w coś znacznie więcej – w opowieść o przyjaźni, walce o sprawiedliwość i trosce o przyszłość planety. Zakończenie książki „Walcz” jest satysfakcjonujące i motywujące, pozostawiając czytelnika z poczuciem nadziei i determinacji. To finał, który wzmocniłby każdego czytelnika, zachęcając do działania i wiary, że nawet w obliczu trudności warto walczyć o zmiany. Lekturę wzbogaca piękna oprawa graficzna, zawarte w książce ilustracje znakomicie oddają atmosferę podwodnego świata Hydropolis.

„Walcz” to nie tylko pasjonująca historia, ale także książka, która inspiruje i pobudza do refleksji nad ważnymi wartościami. To lektura, która z powodzeniem trafi zarówno do młodzieży, jak i starszych czytelników, zostawiając po sobie trwały ślad. Polecam!

Informacje dodatkowe o Hydropolis. Walcz. Tom 2:

Kup książkę Hydropolis. Walcz. Tom 2

Góry Żmijowe
Zygmunt Miłoszewski0
Okładka ksiązki - Góry Żmijowe

Góry Żmijowe to opowieść o przygodach nastoletnich bohaterów z dwóch krain objętych władaniem Starej Magii, oddzielonych górami...

Box. Uwikłanie, Ziarno prawdy, Gniew
Zygmunt Miłoszewski0
Okładka ksiązki - Box. Uwikłanie, Ziarno prawdy, Gniew

Uwikłanie Teodora Szackiego, warszawskiego prokuratora, łatwo rozpoznać na miejscu zbrodni. Wysoki, szczupły, w zbyt dobrym jak na urzędnika garniturze...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;