I znowu zaświeci słońce

Cześć Wszystkim. Dziś przychodzę do Was z książką pod tytułem „I znowu zaświeci słońce” Agaty Sawickiej. Książka od pierwszej strony mnie urzekła i nie mogę o niej zapomnieć, cały czas moje myśli krążą wokół historii zawartej na stronach powieści.

„… W życiu liczą się właśnie takie drobne, ulotne chwile szczęścia. Jeżeli uda się złapać ich więcej, to razem tworzą wspaniałą całość. Nikt nie ma idealnego życia, każdy z czymś się boryka, ale umiejetność dostrzegania tych niezwykłych chwil czyni człowieka szczęśliwym.”

Oliwia właśnie skończyła studia i niebawem ma wyjść za mąż. Jednak nie cieszą ją przygotowania do ślubu, a dopadają ją coraz większe wątpliwości czy podjęła właściwą decyzję?

Czy to co czuje do narzeczonego to prawdziwa miłość? Czy Paweł jest tym jedynym meżczyzną?

Oliwia postanawia wybrać się w podróż śladami swojej ciotki Rozalii Siemaszkówny. Kobieta zaginęła przed laty w niewyjaśnionych okolicznościach. Oliwia próbuje rozwikłać rodzinną tajemnicę, a jednocześnie spojrzeć na własne życie z dystansu, by móc podjąć właściwą decyzje. Na swojej drodze spotyka Szymona- mężczyznę, który również przed czymś ucieka.

Autorka stworzyła w powieści cudowny klimat, czułam się tak jak bym razem z bohaterami uczestniczyła w ich niezwykłej podróży i razem z nimi szukała właściwej drogi, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Oliwia, Szymon,Rozalia są tak realni, że po kilku stronach miałam wrażenie, jakbym ich znała. Nie są idealni, mają swoje wady, popełniają błędy, ale kto tego nie robi? Najważniejsze, że z tych błędów potrafią wyciągnąć odpowiednie wnioski. Fabuła toczy się w czasie teraźniejszym jak i w przeszłości, co daje nam możliwość poznania bardzo dobrze obu bohaterek książki. Z zapartym tchem śledziłam losy Rozalii od jej młodości, aż po moment zaginięcia i utraty kontaktu z rodziną. Oliwii kibicowałam od samego początku, aby podjęła właściwą decyzję, ponieważ było widać, że nie do końca jest szczęśliwa w swoim związku. Szymon staje na drodze dziewczyny pomimo, że nie chce kolejnych komplikacji w swoim życiu, pomaga Oliwii i rusza z nią w podróż. A co z tego wyniknie? Tego musicie dowiedzieć się sami.

Jeszcze wspomnę tu o ojcu Oliwii, który jest dla niej ogromnym wsparciem nie potępia jej i wspiera podjęte przez dziewczynę decyzje, doradza dobrym słowem. W książce znalazłam wiele emocji, które wypływały z każdej strony, a pod koniec powieści łzy potoczyły się po policzkach.

Książkę bardzo polecam. A jeśli Wy szukacie historii o miłości, przyjaźni, sekretach rodzinnych, pełnej emocji to ta powieść jest właśnie dla Was.

czytam_book

Informacje dodatkowe o I znowu zaświeci słońce:

Wydawnictwo: DRAGON
Data wydania: 2021-09-15
Dodał/a opinię: czytam_book

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna bóg

Zobacz opinie o książce I znowu zaświeci słońce

Kup książkę I znowu zaświeci słońce

Jeszcze jedna szansa
Agata Sawicka0
Okładka ksiązki - Jeszcze jedna szansa

Nowa powieść autorki znakomicie przyjętej serii Dwór w Zaleszycach! Hania pracuje w korporacji i nadal mieszka z rodzicami. Pewnego dnia otrzymuje...

Niebo po burzy. Dwór w Zaleszycach t. 3
Agata Sawicka0
Okładka ksiązki - Niebo po burzy. Dwór w Zaleszycach t. 3

Po magicznym lecie w Zaleszycach Julianna wraca do domu bogatsza o nowe doświadczenia, przyjaźnie i miłość. Choć szara codzienność daje się jej we znaki...