Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości. Opowiadania

RECENZJA
Cześć Moliki. Co powiecie na recenzje książki Camilli Lackberg „Idziesz do więzienia & Kobiety bez litości"? Właśnie z jej opinią dzisiaj do Was przychodzę. Dziękuję wydawnictwu Czarna Owca za możliwość przeczytania i zrecenzowania tych opowiadań.
„Idziesz do więzienia” i „Kobiety bez litości” to opowiadania słynnej szwedzkiej królowej kryminałów Camilli Lackberg. Oba tak różne, ale łączy je jedno — chęć zemsty.

„Idziesz do więzienia“
Czworo młodych ludzi z obrzydliwie bogatych rodzin świętuje Nowy Rok w luksusowej willi nad jeziorem pod Sztokholmem. Przyjaciele od najmłodszych lat, podobnie jak ich rodzice, którzy urządzają przyjęcie w willi obok. Mają wszystko czego zapragną, ale pod tą maską spokoju i szczęścia noszą swoje sekrety. Każde z nich boryka się z mroczną tajemnicą, której nigdy nikomu nie zdradzili. Nawet sobie nawzajem. Kiedy gra w Monopoly się kończy, a stawka wzrasta, sekrety powoli zaczynają wychodzić na jaw, pod wpływem chwili wprowadzają w życie swój nikczemny plan.

„Kobiety bez litości”
Była dziennikarka Ingrid zrezygnowała z własnej kariery tylko po to, aby wesprzeć męża. Sielanka nie trwa długo. Kobieta dowiaduje się, że ten ma romans. Birgitta unika lekarzy i nie stawia się na wizyty tylko po to, aby nikt nie odkrył jej siniaków i tego, że mąż się nad nią znęca. Victoria porzuciła swoje życie w Rosji, aby poślubić mężczyznę poznanego przez internet. Tylko on nie jest taki, jak sobie wyobrażała. Wszystkie te kobiety postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. Czy jedynym wyjściem będzie zbrodnia doskonała?

Mam dość mieszane uczucia do tych opowiadań. Zadaje sobie pytanie, co stało się z dawną Camillą Lackberg? Seria o Fjallbace była fenomenalna a tutaj nie wiem co mam napisać. Bardziej podobało mi się opowiadanie o „Kobietach bez litości". „Idziesz do więzienia” było dość słabe, mniej akcji. Autorka skupiła się w nim bardziej na opisaniu poczucia krzywdy i odrzucenia bohaterów. W pewnym momencie coś w nich pęka i niszczą tych, którzy ich zniszczyli. Chyba nawet nie wiem, do czego nawiązuje ten tytuł. W drugiej historii znajdziemy więcej akcji i napięcia. Chęć zemsty jest jeszcze silniejsza. Te kobiety mają dość krzywd i upokorzeń i na własną rękę wymierzają sprawiedliwość i karę.
Książkę czyta się szybko i lekko. Niestety mam wrażenie, że autorka się trochę wypaliła a każda jej kolejna książka jest słabsza. Mam nadzieję, że Camilla niedługo powróci w swoim dawnym stylu i powali wszystkich na kolana. Zrobi słynne wejście smoka.

Informacje dodatkowe o Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości. Opowiadania:

Zobacz opinie o książce Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości. Opowiadania

Kup książkę Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości. Opowiadania

Pogromca lwów
Camilla Läckberg0
Okładka ksiązki - Pogromca lwów

Styczeń, Fjällbacka w okowach mrozu. Z lasu wybiega na drogę półnaga dziewczyna. Nadjeżdżający nagle samochód nie jest w stanie zahamować...

Niemiecki bękart
Camilla Läckberg0
Okładka ksiązki - Niemiecki bękart

Dlaczego matka Eriki Falck trzymała stary nazistowski medal? To pytanie nie przestaje dręczyć jej córki, w końcu postanawia więc odwiedzć emerytowanego...