Czarownica

ISBN: 978-83-8015-079-9
Tytuł oryginału: Häxan
Język oryginału: szwedzki
Tłumaczenie: Inga Sawicka

Zaginięcie czteroletniej Linnei z gospodarstwa koło Fjällbacki przypomina tragiczne wydarzenie sprzed trzydziestu lat. Z tego samego miejsca zginęła wtedy mała dziewczynka, której ciało zostało wkrótce znalezione w pobliskim leśnym jeziorku. Do morderstwa przyznały się dwie trzynastolatki, potem to odwołały, jednak sąd uznał je za winne, chociaż jako nieletnie nie trafiły do więzienia. Jedna z nich mieszkała potem spokojnie w Fjällbace. Druga wróciła po latach jako słynna hollywoodzka aktorka, aby zagrać w kręconym tam filmie o aktorce Ingrid Bergman, która często spędzała wakacje w tej okolicy.

Patrik Hedström i jego koledzy z komisariatu w Tanumshede zaczynają szukać jakiegoś związku między obiema sprawami, chociaż początkowo sami w niego nie wierzą. Pomaga im Erika Falck, która pracuje nad książką o zbrodni sprzed lat.

Kup książkę Czarownica

Opinie o książce - Czarownica

Avatar użytkownika - mag-maggie
mag-maggie
Przeczytane:2018-02-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Lubię intrygi w książkach Lackberg.

Avatar użytkownika - Shi4
Przeczytane:2021-02-15, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2021,
Avatar użytkownika - kozunia97
kozunia97
Przeczytane:2020-09-30, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2020,
#koniec serii z przytupem - to dla tej pozycji robiłam reread poprzednich 9 części.

Nie mogę powiedzieć, że jest to moja ulubiona część, ale na pewno znajdzie miejsce w górnej połowie listy.

Na począku uderzyło mnie wydanie - dokładnie to inne strony i zmniejszony druk względem poprzedich części (czy tylko ja trafiłam na taki egzemplarz?).

Co do historii - pierwsze o czym pomyślałam o historia z książki pani Alex Marwood.

Zakończenie serii uważam za mocne, kulminacyjny moment chyba najmocniejszy wśród wszystkich serii (nigdy nie było aż tylu ofiar!); za "zbyt dużą fatazję" uważam podwójne życie bohaterów (oskarżonych) i wielki come back na koniec.

A to do wątku tytułowej Czarownicy - jak zwykle ciekawie opowiedziana przeszłość, która miesza się z teraźniejszością - w tym wypadku tylko subtelnie ale jednak zostawia ślad.

Samo zakończenie - CZYLI OSTATNIE 3 ZDANIA - na wielki MINUS - nie lubię tak otwartych zakończeń kiedy wiem, że to jest ostatnia część tak długiej sagi. Brakowało właściwie kilku akapitów zdradzajacych jak życie potoczy się u pozostałych dobrze znanych bohaterów - wątek kryminalny rozpracowany i zakończony, niestety obyczajówka nie bardzo.

Mimo wszystko przy pierwszym czytaniu tej pozycji oceniam fabułę bardzo dobrze

Camila Lackberg w świetnej formie.

Autorka przyzwyczaiła do zaskakujących zakończeń, szybkiej akcji i wątków zarówno kryminalnych, obyczajowych, jak i romansu. W tej częscie również ich nie zabrakło, jednak zakończenie powaliło mnie na łopatki. Mam nadzieję, że Lackberg powróci do pisania kolejnych części tej sagi.

Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2018-09-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018,
Księżniczka z lodu
Camilla Läckberg0
Okładka ksiązki - Księżniczka z lodu

W niewielkiej miejscowości na zachodnim wybrzeżu Szwecji, wśród małej, zamkniętej społeczności, gdzie wszyscy się znają i wszystko o sobie wiedzą...

Morderstwa i woń migdałów
Camilla Läckberg0
Okładka ksiązki - Morderstwa i woń migdałów

Morderstwa i woń migdałów to smakowite 3 w 1 - antologia tekstów, portret autorki i kurs pisania powieści. W książce znajdziecie zarówno...

Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler