reklama

Kaznodzieja

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2010 (data przybliżona)
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788375541625
Liczba stron: 438

Ocena: 4.8 (64 głosów)

Akcja drugiej powieści kryminalnej Camilli Läckberg, tak jak poprzedniej, rozgrywa się w Fjällbackce, małej miejscowości na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Patrik Hedström i jego koledzy z komisariatu w Tanumshede stają przed bardzo skomplikowaną zagadką. Jaki jest związek między morderstwem młodej kobiety, której zwłoki odnaleziono w Wąwozie Królewskim, a sprawą sprzed dwudziestu pięciu lat, dotyczącą zaginięcia dwóch dziewczyn? Prawda okazuje się okrutniejsza, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać… [Wydawnictwo Czarna Owca, 2010]

Kup książkę Kaznodzieja

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika -

Przeczytane:,
Fjällbacke, mały chłopiec, odnajduje nagie zwłoki kobiety w Wąwozie Królewskim. Gdy na miejsce przyjeżdża policja, sprawa staje się jeszcze bardziej zagmatwana, bowiem odnalezione zostają również szkielety dwóch innych kobiet, zaginionych w latach 70-tych. Do tego bohaterka, znana z innych powieści Lackberg, Erika, jest w ciąży. Trwa zaskakująco gorące lato...Kolejny raz autorka zaskakuje i zapewnia kilka godzin ogromnie wciągającej lektury. Ponownie w jej książce pojawia się Erika, jednak tym razem postać ta zeszła na drugi plan. Jej miejsce zajął Patrick, który prowadzi  śledztwo. Trop prowadzi do podejrzanych, jednak dalsze dowody wszystko komplikują. Atutem powieści jest zachęcenie czytelnika do rozważań i spróbowania swoich sił w prowadzeniu śledztwa. Dzięki temu każdy czytelnik ma szansę poczuć się jak prawdziwy detektyw. Gdy jednak wydaje się, że wszystko już wiemy i w końcu znaleźliśmy winnego, natykamy się na kolejny dowód i musimy układać nową koncepcję. Pomysłowość autorki robi wrażenie. Zdecydowanie - Lackberg potrafi kreślić fascynujące portrety bohaterów. Erika, znana z poprzedniej książki autorki, powraca jako ciężarna kobieta, dobrze zarabiająca pisarka i narzeczona policjanta. Wiedzie szczęśliwe życie, ale nie jest w stanie zbyt długo usiedzieć w domu? Lato jest upalne, w dodatku zaczynają sobie o niej przypominać krewni, tłumnie zjeżdżając do ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Kaznodzieja

Tego roku lato we Fjällbace jest wyjątkowo upalne, turyści tłumnie odwiedzają miasteczko. Erica, będąca w wysokiej już ciąży siedzi w domu w towarzystwie Patrika, będącego na urlopie. Sytuacja zmienia się gdy pewnego poranka chłopiec, który wymknął się niepostrzeżenie z domu, by pobawić się w skalistym wąwozie znajduje tam zwłoki młodej dziewczyny. Patrik mimo urlopu musi zająć się sprawą, która komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy w wąwozie odnalezione zostają kolejne, tym razem dużo starsze szczątki, a na dodatek zostaje zgłoszone zaginięcie kolejnej nastolatki.

Moje kolejne spotkanie z Läckberg i tym razem okazało się strzałem w dziesiątkę. Jak już wspominałam – zakochałam się w klimatycznym miasteczku, gdzie dzieje się akcja kolejnych części sagi, a styl pisania autorki jest bardzo przyjemny. Oczywiście szczegółowe opisy mogą nie spodobać się wrażliwcom, ale ja na szczęście do nich nie należę, i z uwagą czytam drobiazgowe informacje na temat zbrodni i ran poniesionych przez ofiarę. W końcu to dzięki nim mogę bawić się w detektywa, i na równi z bohaterem książki (a czasem i krok przed nim) rozwikływać zagadkę, jaka jest nam serwowana w danym tytule.

Kaznodzieja po raz kolejny łączy wątki z przeszłości ze współczesną akcją książki. Nie zawsze lubię takie połączenie, ale w wykonaniu Läckberg takie podróżowanie w czasie jest bardzo przyjemne, no i przede wszystkim w pełni uzasadnione, by poznać historię sprawcy, jego motywy.

Po raz kolejny mogę jedynie gorąco polecić zapoznanie się z twórczością autorki, a sama wkrótce sięgam po kolejny tom.

Link do opinii
Po lekturze pierwszej części sagi we Fjällbace "Księżniczki z lodu" przyszedł czas na drugą część. Ponowne spotkanie z bohaterami oceniam pozytywnie, fabuła jest jeszcze lepsza niż w poprzedniej części. W brutalny sposób zostaje zamordowana młoda Niemka a jej śmierć może mieć związek z poprzednimi morderstwami dwóch młodych dziewczyn,które zginęły również brutalnie 25 lat temu. Autorce udało się stworzyć historię z ogromnym napięciem, czytając retrospekcje sama miałam dreszcze, w powieści panuje też gęsta atmosfera a samo wyjaśnienie zagadki okazało się zaskakujące. Patrik i Erika nadal budzą moją sympatię, chociaż czytając wydarzenia z ich życia chwilami było to przesłodzone, nie napiszę co się zmieniło, bo o tym już trzeba przeczytać samemu. Poza tym minusem książka mnie wciągnęła,szokowała i zaskakiwała i oczywiście z ogromną chęcią sięgnę po następną część. Autorka porusza tu też ważną sprawę: konflikty rodzinne,do czego prowadzą, jeśli trwają bardzo długo mogą prowadzić do wielu tragedii i o tym również jest ta książka.
Link do opinii
Avatar użytkownika - iwlin666
iwlin666
Przeczytane:2016-09-18, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 12 książek 2016,
Kolejna część sagi Camilli Lackberg. Dobrze napisany kryminał, który lekko się czyta. W tle sceny z życia prywatnego. Polecam
Link do opinii
Lepsza jak poprzednia, ale nie powala, dam sobie spokój z innymi na razie tej aurotki
Link do opinii
Avatar użytkownika - wioleta99
wioleta99
Przeczytane:2016-03-18, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Autorka i tym razem mnie nie zawiodła, po przeczytaniu jej pierwszy ksiązki odrazu zakupiłam wszystkie pozostałe. Intrygujące morderstwo, aby rozwiązać sprawę Patric musi wgłeić się w historię rodziny Hultów, i zbadać zaginięcie 2 dziewczyn z przed 20 lat.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Silviana
Silviana
Przeczytane:2016-02-05, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,
Moje podejście do skandynawskich autorów jest raczej sceptyczne. Choć nie ukrywam, iż od czasu do czasu sięgam po ich twórczość i oczekuję pozytywnego zaskoczenia. Najczęściej jednak doświadczam ogromnego rozczarowania. Tak też się stało w tym przypadku. Utwierdziłam się jedynie w przekonaniu, iż sposób przekazu, który serwują swoim czytelnikom autorzy z krajów skandynawskich nie jest moim ulubionym. ,,Kaznodzieja" - druga powieść cyklu Camilli Läckberg to historia wbrew pozorom interesująca. Powiązanie morderstw sprzed lat z aktualnymi wydarzeniami i zaginięciami młodych dziewcząt jest motywem, który przyciąga uwagę czytelnika i sprawia, iż chce on sam dotrzeć do prawdy. Tym bardziej, iż momentami opisani bohaterowie wykazują się wysoką niekompetencją i nieudolnymi próbami dojścia do sedna sprawy. Wprawia to czytelnika w lekką irytację. Ponadto wolna akcja, mało interesujące dialogi oraz zbyt długie wątki poboczne sprawiają, iż często uwaga czytelnika jest rozproszona i oddala się od głównego motywu. W moim odczuciu najbardziej wartościowe były krótkie (maksymalnie dwustronicowe) retrospekcje wydarzeń sprzed lat - to one bowiem sprawiały, iż historia nabierała odpowiednich barw. Książkę czyta się bardzo szybko, jednak w moim odczuciu nie przyciąga uwagi, a tym bardziej nie pozostaje w pamięci na długo. Utwór mogę przyrównać do zwykłego ,,czytadełka" w wolnym czasie, które ani nie porusza ani nie wzbudza żadnych emocji. S.P-M.
Link do opinii
Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2015-11-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 ksiązki 2015,
I już zaczyna mi się coraz bardziej podobać saga kryminalna Camilli. Trzyma w napięciu i pobudza do intensywnego myślenia. Już drugi tom za mną i lecę po następny do biblioteki . Polecam :)
Link do opinii
Camilla ma lekkie pióro i chociaż wszystkie jej dotychczasowe książki czytałam z wielką przyjemnością, przy tej pomyślałam o pewnym stwierdzeniu, które usłyszałam z ust osoby polecającej jej książki "wciągające, ale sztampowe; jakby napisane pod jeden wzór zaczerpnięty z kursu pisarskiego". Saga rodzinna, poplątana historia, skomplikowana przeszłość, morderstwo, mistycyzm, prawie ocieranie się bohaterów o coś na kształt sekciarskiego uwielbienia. Patrick znany już z poprzedniej części młody policjant usiłuje odnaleźć się w gąszczu poszlak i spróbować odnaleźć dziewczynę, która zaginęła, a ma najwyraźniej jakiś związek z tą całą historią i morderstwem. Do tego jego partnerka Ericka jest w ciąży, co powoduje, że jest rozdarty między życiem prywatnym a pracą. Czy uda mu się pogodzić te obowiązki i doprowadzić śledztwo do końca? Jeśli nie czytałeś, możesz się tylko domyślać i jedyne co ci pozostaje to nadrobienie tej lektury.
Link do opinii
Avatar użytkownika - agulas_88
agulas_88
Przeczytane:2015-07-29, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2015 roku,
Ciekawy kryminał, do końca trzymający w napięciu. Seria morderstw na młodych dziewczynach po wielu trudach i zagadkach zostaje rozwikłana przez miejscową policję. Polecam!
Link do opinii
Avatar użytkownika - Nefretetes
Nefretetes
Przeczytane:2015-02-01, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

KaznodziejaPatrik Hedström i jego koledzy z komisariatu w Tanumshede stają przed skomplikowaną zagadką. Próbują odkryć, jaki związek może mieć morderstwo młodej kobiety, której zwłoki odnaleziono w Wąwozie Królewskim, ze sprawą zaginięcia dwóch dziewczyn przed dwudziestu pięciu laty. Prawda okazuje się okrutniejsza, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Zaczytanywksiazk
Zaczytanywksiazk
Przeczytane:2014-12-13, Przeczytałem,
Policjanci z komisariatu w Tanumschede dostają informację, że mały chłopiec, który o poranku wymknął się z domu, znalazł nagie ciało martwej kobiety. Muszą połączyć dwie sprawy - morderstwo w Wąwozie Królewskim oraz zaginięcie dwóch dziewczyn przed dwudziestu pięciu laty.Druga część bestsellerowej sagi o Fjällbace.

Camilla Läckberg to współczesna, szwedzka pisarka. Autorka powieści kryminalnych, książeczek dla dzieci oraz książek kryminalnych. Za jej debiut uważa się Księżniczkę z lodu.

Język jest płyny, lekki, spójny i błogi. Książka nie zawiera trudnych oraz zagranicznych wyrazów, dzięki czemu nie trzeba doszukiwać się ich znaczenia w słownikach bądź internecie. Styl pisarki, tak jak w każdej części jest taki sam, ale różni się od innych powieści tegoż gatunku.
Akcja Kaznodziei, drugiej powieści bestsellerowego cyklu Camilli Läckberg, również rozgrywa się we Fjällbace, niewielkie, malowniczo położonej miejscowości na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Patrik Hedström i jego koledzy z komisariatu w Tanumschede stają przed skomplikowaną zagadką. Próbują odkryć, jaki związek może mieć morderstwo młodej kobiety, której zwłoki odnaleziono w Wąwozie Królewskim, ze sprawą zaginięcia dwóch dziewczyn przed dwudziestu pięciu laty. Prawda okazuje się okrutniejsza, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać...

Bohaterowie to kolejny element książki, który mnie zachwycił. Intrygujący, niepowtarzalni i...

popełniający błędy, za które muszą srogo zapłacić.

Patrik Hedström to policjant z komisariatu z Tanumschede. Jest młody, przystojny i... wybitnie inteligentny oraz obdarzony dużym talentem rozwikływania spraw kryminalnych. Jest przyszłością komisariatu...

Bertil Mellberg to oddelegowany z Göteborga szef policji. Jest cyniczny, leniwy i nieznośny. Wszystkie zasługi Patrika, a także innych "kolegów" z pracy, przypisuje sobie. Najlepiej wychodzi jemu wypowiadanie się przed kamerami.

Książka bardzo mi się spodobała. Po pierwsze: prosta i dająca do myślenia okładka oraz jej tytuł. Po drugie: wspaniali bohaterowie oraz język i styl autorki. Po trzecie: inteligentne morderstwo.

Powieść polecam "smakoszom" kryminałów. Uwaga, rozpoczęcie czytania tej książki wiążę się z tym, że nie będziecie mogli się od niej oderwać i potrzebowali będziecie więcej.
Link do opinii
Avatar użytkownika - nikolsosna
nikolsosna
Przeczytane:2014-11-13, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2014,
mocne uderzenie, księżniczka z lodu przy kaznodziei to przyjemna książeczka. Ja byłam wstrząsnięta, najbardziej postaciami które autorka opisuje, motywami którymi się kierowały i tym jak doszło do tego że stały się takie a nie inne. Świetne studium postaci, bardzo wciągające i dosłownie wbijające w fotel. kręciłam głową z niedowierzaniem ciesząc się jednocześnie, że to tylko ksiązka...
Link do opinii
Avatar użytkownika - michalina25s
michalina25s
Przeczytane:2014-05-20, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, czytam regularnie w 2014 roku,
Kolejna część sagi. Książka jak poprzednia- niesamowicie wciąga. Po długiej przerwie w czytaniu pochłonęłam ją w niecałe 2 dni. Trochę byłam zawiedziona tym że za szybko domyslilam sie kto i dlaczego zabijał dlatego daje 5 ale nie przestanę czytać tej sagi. Zrobię krótką przerwę na uzupełnienie biblioteki i wracam do Patrika i Eriki :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - SteveS
SteveS
Przeczytane:2014-04-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2014,
To już drugi tom kryminalnej sagi Lackberg, z którym miałam do czynienia. Dla mnie książka bardzo fajna, choć momentami akcja przystawała i się ciągnęła - natomiast końcówka absolutnie rewelacyjna, co najmniej dwa razy z wrażenia opadła mi szczęka. Jeśli ktoś lubi kryminał suto przetykany wątkami obyczajowymi, to z pewnością książka przypadnie mu do gustu.
Link do opinii
Avatar użytkownika - ola801
ola801
Przeczytane:2014-03-12, Ocena: 6, Przeczytałam,
Mały chłopiec znajduje zwłoki kobiety ukryte między skałami. Sprawą zajmuje się Patrick z pomocą żony Ericki.Okazuje się ,że kobit zaginionych i zabitych jest więcej. Jedną z zabitych dziewczyn okazuje się Tania ,której zaginięcie zgłasza koleżanka. Dziewczyny mieszkają razem na kampingu lecz Tania poszła się z kimś zobaczyć i nie wróciła.W książce przeplata się także wątek dwóch rodzin. jedna rodzina pastora z synem i córką oraz rodzina starszej kobiety z synem. Zona pastora regularnie przynosi za cos pieniądze starszej kobiecie .Zabita Tania okazuje się córką jednej z zabitych kobiet w 79 roku. Prawdopodobnie w Fjällbacka szukała informacji o matce.Zaskakujące zakończenie oraz książka pełna zwrotów akcji Polecam
Link do opinii
Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2013-11-28, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki (2013),
Przyjemnie się czyta, choć w porównaniu z pierwszą częścią wypada jak dla mnie trochę słabiej. Do końca trzyma w napięciu i każe się zastanawiać kto tak naprawdę zabił. Poboczny, jednak dość rozbudowany wątek obyczajowy sprawia, że nadal twierdzę iż książki tej autorki doskonale wpisują się w kanon literatury kobiecej i chyba bardziej zastanawia mnie co spotka w dalszej części Erikę Patrika, aniżeli jaki też wątek kryminalny będzie jej tematem przewodnim.
Link do opinii
Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2013-10-21, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Po udanym spotkaniu z pierwszą książką z tej serii zaraz zaczęłam czytać "Kaznodzieję". "Księżniczkę z lodu" czytało mi się bardzo dobrze i zaciekawił mnie wątek poboczny. Fjallbacki to małe miasteczko w Szwecji. W Wąwozie Królewskim mały chłopczyk znajduje zwłoki nagiej kobiety. Jakby tego było mało, ofiara leży na kościach dwóch innych osób, które musiały zginąć ponad dwadzieścia lat temu. Kim są ofiary? Czy mają ze sobą coś wspólnego? Pierwsze, co mnie zaskoczyło to pewna zmiana związana z Eriką. Nie spodziewałam się tego kompletnie. Myślałam, że tak jak w poprzedniej części będzie zajmowała się rozwiązywaniem zagadki, a tutaj zaskoczenie. Celowo nie piszę, o co mi chodzi, by nie zdradzać niespodzianki. Ta część podobała mi się tak samo jak poprzednia. Według mnie nie była ani lepsza ani gorsza. Sprawa równie interesująca jak w pierwszej części. Podobnie jak w "Księżniczce z lodu" denerwowało mnie to, że autorka zaczyna o czymś pisać, później przerywa i wraca do tego za kilka stron. Może miało to budować napięcie, ale w moim odczuciu raczej irytowało. Nie potrzeba takich "zabiegów" żeby utrzymać napięcie. Sprawy nie udało mi się rozwiązać. Miałam swoich podejrzanych, ale po jakimś czasie już sama nie wiedziałam, czy moje tropy mają sens. W książce mamy sporo bohaterów. Niektórzy mieli podobne imiona i przyznaję, że musiałam się wracać i doczytywać kto jest kim, bo jest to bardzo istotne w thrillerach. Dodatkowo autorka tak potem namieszała, że musiałam się bardzo mocno skupić żeby się w tym wszystkim nie pogubić. Autorka naprowadza nas na fałszywe tropy, odkrywa przed czytelnikiem nowe tajemnice i zaskakuje. Ponadto jej styl jest lekki i przyjemny, a książkę czyta się bardzo szybko. Wątek poboczny dotyczący życia Eriki i Patrika kolejny raz zajmuje dużo miejsca, ale mi to kompletnie nie przeszkadza, a nawet jestem ciekawa co tam dalej się u nich będzie działo. kingaczyta.blogspot.com
Link do opinii
Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2013-05-17, Ocena: 6, Przeczytałam, czytam regularnie w 2013 roku,
To nie tylko kryminał z intrygującą intrygę, lecz również bardzo dobra psychologiczno-obyczajowa wielowątkowa powieść.
Link do opinii
Avatar użytkownika - amalka
amalka
Przeczytane:2013-01-14, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
Trudno się oderwać. Dosyć długo nie można się zorientować, kto zabił. Poza tym fantastyczna gama postaci - pracowników komisariatu. Lubię szwedzkie kryminały właście za tę zwyczajność, prowincjonalizm. Zagadki nie rozwiązują superbohaterowie, lecz łysiejący panowie z brzuszkiem. Lackberg pisze sprawnie, językowo nie razi (co rzadkie w kryminałach - nie wiem, czy to kwestia autorów, czy szybkich tłumaczeń), naprawdę dobrze się czyta. Choć porównań z Larssonem nie rozumiem - daleko tu do złożoności postaci "Millenium". Dobre czytadło.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Ivy
Ivy
Przeczytane:2020-03-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Po znacznej przerwie znowu dałam szansę poczytnej autorce szwedzkich kryminałów, Camilli Läckberg i jej twórczości. Tym razem mój wybór padł na drugi z kolei tom '' Sagi o Fjällbace '' pod tytułem '' Kaznodzieja ''. Kiedyś napisałam że w moim odczuciu pisarka ta, pisze nierówno . '' Kaznodzieja '' jest jedną z tych lepszych pozycji pani Läckberg. Wprawdzie i tutaj miałam pewne obiekcje, głównie do warstwy obyczajowej . A ściślej mówiąc do ilości tej warstwy . Nawet prawie znielubiłam Erykę, bo miałam wrażenie że zachowuje się jak przysłowiowa '' święta krowa '' . Ja rozumiem że w ciąży że upał (tak, tak , upał w zimnej Szwecji), że ciężko jej chodzić z dużym brzuchem . Jednak nie ona pierwsza i nie ostatnia jest kobietą w ciąży, a marudna jak mało kto. Jak ma co robić (zajmować się niechcianymi gośćmi) to źle, bo się bardzo męczy, jak jest sama i nie ma co robić , to też źle , bo jej się koszmarnie nudzi. Natomiast warstwa kryminalna zadowoliła mnie jak najbardziej . Dwie płaszczyzny czasowe, wielopokoleniowa skłócona rodzina . Zwłoki, nie jedne zresztą i w tym wszystkim Patryk Patrik Hedström z kolegami z komisariatu w Tanumshede. Swoją drogą tych kolegów też ma '' ciekawych ''. Wyczytałam też w tej książce, między wierszami, przestrogę, że bardzo trzeba uważać w jaki sposób wychowuje się swoje dzieci i co się do nich mówi , bo to może mieć czasami bardzo nieprzewidywalne konsekwencje. Akcent humorystyczny w postaci rosyjskiej narzeczonej z katalogu też bardzo mi się spodobał. Pozostaje mi więc polecić tę pozycję i chyba całą sagę , a sama chyba będę musiała jeszcze raz przeczytać część pierwszą , bo już zupełnie zapomniałam, jak Erika i Patrik się poznali.

Link do opinii

Doskonała pozycja tej autorki kolejna wciągająca powieśc dla fanów kryminalnych opowieści serdecznie polecam

Link do opinii
Avatar użytkownika - bachacz
bachacz
Przeczytane:2019-06-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Zaczynając lekturę pierwszą moją myślą było, że chyba nie chciałabym znaleźć się w miejscu jej akcji. Zwłoki turystki znalezione w wąwozie a następnie cała otoczka sprawy podziałała na mnie dosyć odstręczająco do tego miejsca. Na szczęście ten mój stan trwał na tyle krótko, że książki nie rzuciłam w kąt. Co prawda Fjällbacki nie odwiedziłam , jednak w książkę wczytałam się na tyle, by chcieć więcej. Tym razem prócz wzmiankowanej nieżywej turystki mamy sporo większy wachlarz zbrodni. Wciąż krążymy tuż obok głównego podejrzanego a następnie jak się okazuje prawdziwego sprawcy zbrodni. Tylko tak jak i w pierwszym tomie mamy tu drugie dno. Nie wszystko jest takie jak to widzimy a często nie widzimy za wiele, gdyż autorka dozuje nam informacje byśmy mogli wgryzać się w intrygę. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - Olena
Olena
Przeczytane:2018-08-14, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2018,
Inne książki autora
Niemiecki bękart. Audiobook
Camilla Läckberg0
Okładka ksiązki - Niemiecki bękart. Audiobook

Piąta cześć bestsellerowej sagi kryminalnej w interpretacji Marcina Perchucia Dlaczego matka Eriki Falck zachowała wśród rupieci stary hitlerowski...

Ofiara losu
Camilla Läckberg0
Okładka ksiązki - Ofiara losu

Policja w Tanumshede bada wypadek samochodowy. To, co wygląda na tragiczne zdarzenie, po kolejnym, podobnym wypadku zaczyna budzić podejrzenia. Policja...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Letnie marzenie
Cathy Cassidy;
Letnie marzenie
Kaprys milionera
Izabella Frączyk, Jagna Rolska
Kaprys milionera
Pokaż wszystkie recenzje