Influencerka

Książka trafiła w moje ręce przez przypadek. Nie miałam jej w planach. Historia jednak była ciekawa i warta przeczytania.

Cieszy mnie, że taka tematyka została poruszona. Oczywiście chodzi tutaj o media społecznościowe. W tym przypadku o Instagram. Młodzi ludzie i nie tylko, często ślepo wierzą w to co ludzie wypisują, wręcz utożsamiają się z życiem i problemami danej osoby. Wierzą we wszystko bardzo naiwnie, bez cienia wątpliwości czy zachwiania.

Główna bohaterka chcąc osiągnąć sukces przedstawia swoje życie w sposób wykreowany, taki który spodoba się wielu ludziom. Nie jest to jej życie tylko wykreowany twór, który sama wraz ze swoją agentką wymyśla dla celów zarobkowych. Mając ogromną popularność tworzy to również wiele zawiści co przynosi groźby, czy jak się później dowiemy narażenie na utratę życia.

Myślę, że Emmy, czyli główna bohaterka sama z biegiem czasu gubi się jakie zachowania są dobre, a jakie złe. Pogrąża się w tym sztucznym świecie tak bardzo, że traci prawdziwych przyjaciół, znajomych. Cierpi na tym jej rodzina, zatraca się całkowicie ich prywatność, którą w jakiś sposób próbowano zachować.

Książka trzyma w napięciu, wzbudza różne emocje i może być przestrogą dla niejednego czytelnika.

Informacje dodatkowe o Influencerka:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2022-01-12
Tytuł oryginału: People Like Her
Dodał/a opinię: Moniczkasia

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Zobacz opinie o książce Influencerka

Kup książkę Influencerka

Czy to nie dziwne, jak chętnie, bez zastanowienia wskakujemy do samochodów obcych ludzi, ufając, że są tymi, za kogo ich mamy, i że zabiorą nas tam, gdzie chcemy?

Lepiej kłamać i być lubianym niż zostać znienawidzonym za szczerość - ta maksyma przyświecała mu przez całe życie. Mój ojciec był jak kameleon.