Influencerka

Sięgając po "Influencerkę" Ellery Lloyd nastawiłam się na otrzymanie emocjonującego, współczesnego thrillera opartego na niebezpieczeństwach jakie niesie za sobą dzielenie się swoim życiem w mediach społecznościowych. Niestety otrzymałam książkę, która owszem ukazuje prawdziwą stronę życia w sieci, ale niestety z rasowym thrillerem ma niewiele wspólnego.

Emmy Jackson, to influencenka z ponad milionem obserwatorów na Instagramie, która swoją popularność zdobyła na byciu Najnajmamą. Dla Emmy codziennością jest dzielenie się każdym skrawkiem jej życia rodzinnego ze swoimi fanami, nie szczędząc przy tym podkolorowywania tych skrawków tak, aby stawały się łakomym kąskiem dla jej followersów. Obserwując poczynania Emmy coraz częściej czytelnik zadaje sobie pytanie, ile z jej życia jest tym czego naprawdę pragnie i potrzebuje, a ile jedynie zaspokajaniem potrzeb ludzi, których w zasadzie nawet nie zna.

Historia przedstawiona w powieści mozolnie brnie przez codzienne życie Emmy, jej męża Dana oraz dwójki dzieci. Co jakiś czas dostajemy również niewielkie fragmenty poświęcone tajemniczej postaci, która jest jednym z obserwatorów Emmy, ale zdecydowanie nie można jej określić mianem fana Najnajmamy.

Książka Ellery Lloyd, jako thriller wypada niestety bardzo słabo. Jest zdecydowanie za bardzo przegadana, na próżno szukać w niej napięcia, czy porywających zwrotów akcji. Finału można się domyślić już na wczesnym etapie i nie jest on niczym zaskakującym dla czytelnika. Fani gatunku niestety nie mają w tej powieści za bardzo czego szukać.

Na plusa zasługuje jednak ukazanie w powieści zakłamania obecnego w mediach społecznościowych oraz szerokopojętym showbiznesie. Autorka nie szczędzi ukazania jak naprawdę wygląda sprzedawania swojej prywatności oraz kreowania w mediach wizerunku osoby, która tak naprawdę nigdy nie istniała. Na codzień pewnie nie zastanawiamy się nad tym, kogo i dlaczego obserwujemy w sieci. Za pewnik bierzemy to, że dzieli się z nami tylko prawdziwymi historiami ze swojego życia. Po przeczytaniu tej książki warto zatrzymać się na chwilę i zastanowić, czy aby na pewno tak jest.

Informacje dodatkowe o Influencerka:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2022-01-12
Tytuł oryginału: People Like Her
Dodał/a opinię: testerka_ksiazek

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Zobacz opinie o książce Influencerka

Kup książkę Influencerka

Czy to nie dziwne, jak chętnie, bez zastanowienia wskakujemy do samochodów obcych ludzi, ufając, że są tymi, za kogo ich mamy, i że zabiorą nas tam, gdzie chcemy?

Lepiej kłamać i być lubianym niż zostać znienawidzonym za szczerość - ta maksyma przyświecała mu przez całe życie. Mój ojciec był jak kameleon.