Inkub

Wydawnictwo: Vesper
Data wydania: 2019-04-03
Kategoria: Horror
ISBN: 978-83-7731-319-0
Liczba stron: 728
Dodał/a opinię: Monika Kruszyńska

Ocena: 5.31 (29 głosów)

Mała zamknięta społeczność, mnóstwo tajemnic i niewyjaśnionych spraw, duszny, gęsty klimat, niedopowiedzenia, przywidzenia, zjawy – powiecie pewnie, że to już było? Było, było, ale tak napisanej powieści jeszcze nie było! „Inkuba” na pewno zapamiętam na zawsze i na pewno do niego wrócę, co czynię niezwykle rzadko, ale w tym przypadku nie będzie mi szkoda czasu. Z czystą przyjemnością po raz kolejny sięgnę po tę powieść, by sprawdzić jeszcze raz wszystkie tropy i wątki.

Jodoziory to niewielka wioska na Suwalszczyźnie, w której zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Przypadkiem (czy na pewno?) trafia tam Vytautas Česnauskis – policjant, który zaczyna interesować się wioską i jej tajemnicami. Okazuje się, że w Jodoziorach już w latach siedemdziesiątych miały miejsce niewyjaśnione zdarzenia…

Autor decyduje się na dwutorową narrację, która sprawdza się znakomicie, możemy bowiem podglądać, co działo się dawniej i co dzieje się dziś. Po mistrzowsku zostały poprowadzone oba plany czasowe!

Na uwagę zasługuje postać Vytautasa. To policjant inny niż wszyscy, których dotąd poznaliście w powieściach. To nieśmiały, trochę wycofany młody chłopak, który w pracy daje z siebie wszystko i za wszelką cenę będzie chciał rozwiązać zagadkę. Nie jest jednak Supermanem, któremu wszystko się udaje i który sam wyjaśni sprawę doznając olśnienia (tak, czasem w kryminałach tak się zdarza 😉). Vitek jest człowiekiem z krwi i kości, nieidealnym, prawdziwym, wzbudzającym zaufanie i sympatię. Bardzo mu kibicowałam!

Ponad 700 stron, znakomite dialogi, rewelacyjne opisy, ani jednego momentu znużenia czytelnika. Brawa dla autora! Jestem pod ogromnym wrażeniem! „Inkub” jest jedną z najlepszych książek, jakie przeczytałam w ciągu kilku ostatnich lat! Bardzo polecam i ostrzegam przed czytaniem nocą – grozi to bezsennością i koszmarami sennymi…

Drogi wydawco – pomyślcie, proszę, o wydawaniu ebooków – o ile wygodniej czytałoby się to tomiszcze na czytniku!

Tagi: horror powieść grozy

Kup książkę Inkub

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Inkub