Instytut

Pierwsze, co przyciągnęło moją uwagę to była zdecydowanie okładką tej książki. Mówi się żeby nie oceniać książki po okładce i zdecydowanie jest to prawda. Jednak w tym przypadku całą powieść jest tak zachwycająca jak okładka, która moim zdaniem jest po prostu cudowna. Później po zapoznaniu się z częściowym opisem uznałam że książka zasługuje na szansę i wiecie co ? Ani trochę nie żałuję. Całą książkę czytało się przyjemnie i to od samego początku. Całość jest wprost idealna. Nie zauważyłam żadnego niedociągnięcia. A zakończenie trzyma w napięciu. Już po prostu nie mogę się doczekać kontynuacji, ponieważ świat przedstawiony w książce całkowicie mnie pochłonął.
"Instytut" K.C.Archer należy do fantastyki i opowiada historię dwudziestokilkuletniej kobiety, która jest zasadna,bystra i trochę pokręcona. Nagle znajduje się w centrum wydarzeń. Dowiaduje się, że jest medium i rozpoczyna naukę w szkole dla ludzi takiej jak ona. Teddy nigdy nie miała prawdziwych przyjaciół, lecz teraz ma poznać ludzi takich jak ona. Czy wreszcie odważy się komuś zaufać i naprawdę się z kimś zaprzyjaźni ? Poznaje kilku naprawdę fantastycznych ludzi i powoli zaczyna się odnajdywac w nowym otoczeniu i poznawać swoją moc. Jednakże z czasem Teddy odkryje coś, co postawi pod znakiem zapytania wszystko w co wierzyła. Czy dokona słusznego wyboru? Przekonajcie się sami !
Cała książka przypomina mi odrobinę dwie serie z którymi miałam przyjemność się zapoznać. Uważam, więc że fani "Naznaczonych" Jennifer Lynn Barnes i "Czasu Żniw" Samanthy Shannon pokochają tą książkę tak samo jak ja.
Powieść porusza wiele tematów, ale między innymi pokazuje siłę przyjaźni i zaufania, które jest podstawą niemalże wszystkiego. Pokazuje również, że najbliższa osoba może się od Ciebie odwrócić, albo Twój wróg może się okazać kimś zupełnie innym.
Powieść przepełniona jest magią, intrygami, zwrotami akcji. Jednym słowem jest po prostu fantastyczna.
Cóż już nie chcąc więcej zdradzać mogę powiedzieć tylko, że zdecydowanie polecam. Ta książka skradła moje serce. Jej bohaterowie z pewnością zostaną w nim na długo.
Zdecydowanie polecam zapoznać się z historią Teddy Cannon i innych osób obdarzonych darem jasnowidzenia.

Informacje dodatkowe o Instytut:

Wydawnictwo: Uroboros
Data wydania: 2020-01-29
Dodał/a opinię: Roksana

Tagi: bóg Fantastyka naukowa (science fiction)

Zobacz opinie o książce Instytut

Kup książkę Instytut