Intuicja. Wewnętrzny głos - dlaczego ma znaczenie i jak go wykorzystać

Pod koniec kwietnia miała swoją premierę książka "Intuicja wewnętrzny głos".

Bardzo się cieszę, że miałam okazję ją przeczytać i zrecenzować. Jak wiecie, ja takie książki uwielbiam.

Zawsze pomagają mi postrzegać świat trochę od innej strony. Dowiedzieć się czegoś nowego i zadbać o swój rozwój osobisty.

Tyle teraz mówi się o tym, aby żyć tu i teraz. Nie myśleć o tym co było i o tym co dopiero nas czeka. Okazuje się, że ludzie w ogóle nie są przystosowani do idei slow life.

Od zawsze mamy w swojej głowie głos, który przyniesie nam coś dobrego, albo zdziała spustoszenie.

Jest to właśnie intuicja, która wielokrotnie powoduje w naszym umyśle "trajkotanie". Głos, który czasem tak zaprząta nam głowę, że nie jesteśmy w stanie racjonalnie myśleć. Mówi się, że intuicja podpowiada nam rozwiązanie. Czy na pewno?

Ethan Kross na swojej skórze przekonał się, jak łatwo można poddać się lękowi i temu co podpowiada umysł. Swego czasu otrzymał list z pogróżkami, który wywrócił jego świat. Wtedy na swojej skórze przekonał się jak zwalczyć niepokój.

Książkę czytałam z zaciekawieniem. Choć stylem nie przypomina poradnika, to wydaje mi się, że dzięki temu jest łatwiejsza w odbiorze. Mnóstwo przytoczonych historii, które snuje autor są niczym rozmowy z przyjacielem przy kawie. Nawyki, znane osobistości i ich sposób na kontrolę nad życiem.

I choć wielokrotnie po przeczytaniu tego typu książek zastanawiamy się - "co mam teraz zrobić" to tym razem jest inaczej.

Zakończenie zdecydowanie robi robotę. To podsumowanie publikacji i zastanowienie się, o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi. Dodatkowo uzupełnione zostały narzędzia, które są prostymi wskazówkami do tego jak poradzić sobie z utknięciem w negatywnych myślach. Nie tylko dla siebie. Są również wskazówki jak pomóc innym, ale i jak o pomoc prosić.

Czy warto żalić się światu i bliskim? Czy nasze obawy będą mniejsze jeśli ktoś nas wysłucha? Może lepiej nie być zbyt otwartym?

Nie spodziewałam się, że znajdę na stronach tej książki tak praktyczne podejście. Złote rady, narzędzia i sposoby na poradzenie sobie z "trajkotaniem".

Jeśli interesuje Cię Twoja intuicja to warto sięgnąć po książkę i odkryć lepszą wersję siebie.

Informacje dodatkowe o Intuicja. Wewnętrzny głos - dlaczego ma znaczenie i jak go wykorzystać:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-04-28
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Chatter
Dodał/a opinię: Ksebardo

Tagi: Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty bóg

Zobacz opinie o książce Intuicja. Wewnętrzny głos - dlaczego ma znaczenie i jak go wykorzystać

Kup książkę Intuicja. Wewnętrzny głos - dlaczego ma znaczenie i jak go wykorzystać