Intuicja. Wewnętrzny głos - dlaczego ma znaczenie i jak go wykorzystać

🌻🌻🌻Recenzja🌻🌻🌻 "Intuicja. Wewnętrzny głos-dlaczego ma znaczenie i jak go wykorzystać" - Ethan Kross Poradnik na temat jak odpowiednio słuchać swojego wewnętrznego głosu, jak zmniejszyć poziom zbędnego "trajkotu", czyli na zbyt długim analizowaniu, zamartwianiu się przeszłością i przyszłością, głównie objawia się w czasie kiedy jakaś sytuacja mocno nas zestresuje i zdenerwuje. Ma on zły wpływ na nasze życie, przez który czujemy się źle. Często, kiedy podejmujemy jakieś decyzja słuchamy się naszego wewnętrznego głosu. Dyskutujemy z nim, przytaczamy wszystkie plusy i minusy danej decyzji. Wewnętrzna rozmowa z samym sobą, jest nam potrzebna. Bo kto jak nie my sami, wiemy co jest dla nas najlepsze. Ale zdarza się, że ten sam głos jeszcze bardziej nas strofuje. Ta książka pokazuje nam jak możemy radzić sobie z nadmiernymi głosami. Jak zdystansować się do nich na tyle, aby się słucha ich rad, ale nie popadać w samozatracenie. Poprzez krytykowanie samego siebie, wewnątrz swojego umysłu, często popadamy w zły nastrój oraz zaczyna obniżać się nasze poczucie własnej wartości. Autor w bardzo przystępny sposób opowiada o intuicji i o tym jak siebie radzić z nadmiernym trajkotaniem. Przytacza wiele przykładów z życia różnych ludzi, nawet mówi o własnych przeżyciach, dzięki nimi możemy spojrzeć na naszą intuicję z innej perspektywy. Po za tym przytacza nam różnego rodzaju eksperymenty naukowe, których wyniki nie raz mnie zaskoczyły. Udowadniają nam one, że nasz umysł jest niesamowity, a przy życiu różnych technik psychologicznych, potrafi nieoczekiwanie zaskoczyć. Autor daje nam wiele wskazówek jak radzić sobie z wewnętrznym głosem. Jest ich całkiem sporo, a zabrane w jednym miejscu, powodują, że można po kolei wypróbować każdego z nich. W końcu każdy z nas ma taki głos, czasami milczący, ale często tak głośny, że ma się ochotę go udusić. Ale bez niego nie dalibyśmy rady funkcjonować. Dzięki niemu lepiej analizujemy pewne kwestie, podnosimy się na duchu, przenosimy się w świat wspomnień, a także przyszłych marzeń. Musimy tylko nauczyć się walczyć z nadmiernym "trajkotaniem". Ta książka pomoże Wam zajrzeć w głąb siebie, lepiej zrozumieć swoją intuicję oraz jak nauczyć się radzić z tym natrętnym głosikiem, który powoduje obniżenie naszego poczucia wartości. Jeśli lubicie poradniki to ten będzie dla Was strzałem w dziewiątkę 🤣❤ 9/10❤

Informacje dodatkowe o Intuicja. Wewnętrzny głos - dlaczego ma znaczenie i jak go wykorzystać:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-04-28
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Chatter
Dodał/a opinię: glinka_54_czyta

Tagi: Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty bóg

Zobacz opinie o książce Intuicja. Wewnętrzny głos - dlaczego ma znaczenie i jak go wykorzystać

Kup książkę Intuicja. Wewnętrzny głos - dlaczego ma znaczenie i jak go wykorzystać