Iskra bogów. Nie odrzucaj mnie

W kolejnym tomie ponownie spotykamy się z Jess, która powraca do szkoły oraz do swoich codziennych obowiązków po zakończeniu lata. Chciałaby zapomnieć o letnim obozie i o Caydenie. Jednak nie jest jej to dane, bowiem bogowie mają inne plany. Już podczas pierwszego dnia w szkole spotyka go i musi radzić sobie z ciągle tlącym się uczuciem. Jednak obecność bogów martwi Jess nie tylko z tego powodu. Zaczyna zastanawiać się, czy przybyli dlatego, że znowu grozi jej niebezpieczeństwo. Czy faktycznie dzieje się coś złego, czy to tylko kolejny wymysł znudzonych greckich bogów?

Niezmiennie jestem zafascynowana Iskrą bogów i również kolejny jej tom bardzo przypadł mi do gustu. Mogę śmiało stwierdzić, że podobał mi się nawet bardziej niż pierwszy. Jess w końcu trochę się ogarnęła i trzymała na dystans Caydena, skończyła z toksyczną przyjaźnią, która tylko ją niszczyła. Naprawdę byłam dumna z głównej bohaterki. Oczywiście do czasu, bo w świecie, w którym zaczynają mącić bogowie bardzo trudno się odnaleźć.

Oczywiście nie zabrakło również niespodziewanych zwrotów akcji, walki dobra ze złem i kolejnej dawki naprawdę mocnych wrażeń, trzymania kciuków za głównych bohaterów i przeżywania z nimi każdej kolejnej przygody. Po raz kolejny również mogliśmy przeżywać kalejdoskop uczuć razem z naszymi bohaterami. Ja nieustannie zmieniałam zdanie, czy w końcu lubię, czy nie lubię pewnych bohaterów, bo z każdym kolejnym podjętym działaniem zachowywali się w tak różny sposób, że czułam się jak na huśtawce i trudno było mi wyrobić sobie konkretny i jedyny pogląd na ich zachowaniem.

Oczywiście wątku miłosnego również nie zabrakło, bo jednak poza dużą dawką świetnej przygody jest to historia bardzo trudnej relacji miłosnej Jess i Caydena, więc musiała się pojawić i po raz kolejny nas porwać.

Dla mnie to naprawdę bardzo dobra, lekka, momentami humorystyczna opowieść, przy której bardzo dobrze się bawiłam, a samo zakończenie spowodowało, że absolutnie nie mam ochoty czekać do stycznia na kolejną część. Chcę ją przeczytać już, teraz!

Za egzemplarz do recenzji bardzo dziękuję wydawnictwu Media Rodzina.

Informacje dodatkowe o Iskra bogów. Nie odrzucaj mnie:

Kup książkę Iskra bogów. Nie odrzucaj mnie

Siostra księżyca. Trzy czarownice
Marah Woolf0
Okładka ksiązki - Siostra księżyca. Trzy czarownice

Vianne przeżyła atak demonów podczas ceremonii zaślubin Ezry i Wegi. Niestety wszystkie trzy siostry podstępem zostają wywiezione na dwór króla demonów...

Siostra nocy. Trzy czarownice
Marah Woolf0
Okładka ksiązki - Siostra nocy. Trzy czarownice

Vianne wraca do Brocéliande, ale niestety nie jest to szczęśliwy powrót do krainy dzieciństwa, na który z utęsknieniem czekała. Wszystko się zmieniło:...