Ja chyba zwariuję!

Tom 1 cyklu Miłość i inne szaleństwa

Nina to samotna matka dwójki dzieci. Po rozstaniu z mężem stara się poukładać codzienne życie. Łączy opiekę nad dziećmi z pracą w szpitalu psychiatryczny, szkołą córki i nadgorliwą matką. Stara się dawać sobie rade, niestety nie wszystko idzie po jej myśli.
„Nina strzepnęła z siebie jego rękę, żałując, że nie zabrała ze sobą na zakupy Patrycji. Jej sfeminizowana i wyczulona na wszystkie objawy seksizmu siostrunia wiedziałaby, jak poradzić sobie z namolnym facetem, a tak? Nina była zdana tylko na siebie i coraz bardziej bała się tego mężczyzny.”
„Ja chyba zwariuję!” to pierwsza z serii książek „Miłość i inne szaleństwa” autorki Agaty Przybyłek. Pisarka zadebiutowała w 2015r książką "Nie zmienił się tylko blond", wtedy pisać zaczęła żeby poradzić sobie z trudnymi emocjami po zawodzie miłosnym. Teraz odnosi sukcesy jako autorka kilkunastu bestsellerowych powieści. Jej twórczość można zobaczyć czytając wydaną w 2018r powieść „Ja chyba zwariuję”.
Nina jest silną i niezależną kobietą. Po rozstaniu z niedojrzałym mężem sama wychowuje ośmioletniego Ignasia i jedenastoletnią Kalinkę . Mimo że dzieci pomagają mamie kiedy mogą to dalej są tylko dziećmi które rozrabiają i psocą. Na domiar złego ciągła praca w szpitalu psychiatrycznym sprawia że Nina nie ma czasu aby pojawić się w szkolę. Ciągłe problemy z wychowawczynią Kalinki oraz własną szefową nie są jednak jedynymi zmartwieniami kobiety. Bo jak inaczej nazwać nachalnego pacjenta czy ciągle ustawiającą jej życie matkę? Nina stara się ogarnąć wszystkie sprawy, co z małym trudem ale jej wychodzi. Co jednak się wydarzy gdy do jej życia zawita mężczyzna?
Historia ta mogła by być opowieścią o dwójce ludzi poznających się w nietypowy sposób i zakochujących się w sobie. Mogła by opisywać wieczorne randki i długie rozmowy. Czy taka historia może się jednak zdarzyć kobiecie która ma tyle na głowie? Jak Nina ma pogodzić wieczorne spacery z dyżurami w szpitalu? Czy może poświęcić czas na długie wieczorne rozmowy gdy w koło biegają dzieci a wścibska matka na siłę wtrąca się w jej życie osobiste? A co jeżeli już uda im się spotkać i będą bawili się dobrze, ale nagle okaże się że nie tylko Nina ma nadopiekuńczą matkę? Czy w całym tym zamieszaniu uda im się odnaleźć siebie?
Książka „Ja chyba zwariuje!” to pogodna lekko napisana powieść. Bardzo miło się ją czyta a historia wciąga i pochłania. Mimo że osobiście wydawało mi się za dużo zawirowań to historia była tak cudownie opowiedziana że polecam ją każdemu do przeczytania. Najlepiej wieczorną porą przy lampce wina, bądź ciepłej herbatce.

Informacje dodatkowe o Ja chyba zwariuję!:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2018-05-09
Dodał/a opinię: Colibri

Zobacz opinie o książce Ja chyba zwariuję!

Kup książkę Ja chyba zwariuję!

Życie bywa naprawdę zaskakujące, ale jedno jest pewne- nie da się uciec przed miłością.

"Życie bywa naprawdę zaskakujące, ale jedno jest pewne- nie da się uciec przed miłością".

Wypożyczalnia Świętych Mikołajów
Agata Przybyłek0
Okładka ksiązki - Wypożyczalnia Świętych Mikołajów

Odkryj najskrytsze zakamarki pewnej niezwykłej wypożyczalni. Dla Magdy i jej syna Kajtka to będą dziwna święta, ale kobieta jest gotowa na wiele, by uchwycić...

Mimo twoich kłamstw
Agata Przybyłek 0
Okładka ksiązki - Mimo twoich kłamstw

Czy kobieca intuicja nigdy nie zawodzi? Kinga wiedzie szczęśliwe życie. Stworzyła dom, o jakim zawsze marzyła. Wydaje się, że można jej tylko zazdrościć...