Jeszcze raz

Agata nie potrafi pogodzić się z odejściem Alana. Porzuca swoje dotychczasowe życie i postanawia odzyskać ukochanego. Pełna nadziei, chce mu pomóc uporać się z problemami. Nie spodziewa się jednak, że tak trudno odbudować raz utracone zaufanie. I że jej miejsce w sercu Alana zajmuje ktoś, komu trudno będzie dorównać. Poruszająca opowieść o tym, jak cienka jest granica między obsesją a miłością. I jak łatwo ją przekroczyć.

Informacje dodatkowe o Jeszcze raz:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2017-05-10
ISBN: 978-83-7976-672-7

Kup książkę Jeszcze raz

"W miłości nie chodzi tylko o to, by trafić na tę jedną, jedyną osobę, ale też by spotkać ją we właściwym czasie".

Jeszcze raz - opinie o książce

Ostatnio pojawiło się wznowienie powieści @agata_przybylek
Mi udało się znaleźć książkę w bibliotece. I przeczytałam "Jeszcze raz", później się okazało, że ominęłam "Bez Ciebie". 💁‍

Książka, która dla mnie była bardzo smutna. O trudnych emocjach, stracie i walki o miłość poprzez nieludzkie decyzje.

Przeczytałam ją bardzo szybko i daje do myślenia. Jak każda książka autorki jest wciągająca. Jednak tym razem wywołuje skrajnie odmienne emocje. Więcej w niej bólu po stracie, A mniej nadziei.

Dzięki temu uczy doceniać to co mamy. Szkoda, że po prostu takie jest życie. Czasem kolorowe, A czasem dotyka wrażliwych strun. Tak bardzo, że wydaje się, że już tego nie udźwigniemy... A Czy Ty czytałaś już tę serię?

Avatar użytkownika - zksiazkawreku
zksiazkawreku
Przeczytane:2017-05-16, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,
https://z-ksiazka-w-reku.blogspot.com/ Gdy tylko dowiedziałam się, że autorka zamierza kontynuować historię Alana i Katarzyny z Bez ciebie wiedziałam, że muszę tę książkę przeczytać. Poprzednia część skradła moje serce, rozwaliła mnie emocjonalnie i sprawiła, że myślałam o tej książce długo po skończeniu lektury. Czym tym razem zaskoczyła mnie Agata Przybyłek? Autorka, pomimo tego, że kontynuuje poprzednią część, tym razem skupia się na postaci Agaty - byłej dziewczyny Alana. Kobieta nie potrafi pozbierać się po rozstaniu z miłością swojego życia. Bez zastanowienia postanawia rzucić wszystko, przyjechać do Toronto i odzyskać ukochanego. Nie jest jednak świadoma tego, że będzie to znacznie trudne niż się spodziewała. Alan nie tylko ma problemy na głowie, ale także miejsce w jego sercu zajmuje już ktoś inny. Czy Agacie uda się zmierzyć z własną niełatwą przeszłością i odzyskać Alana? Agata Przybyłek po raz kolejny mnie nie zawiodła. Sprawiła, że w moje ręce trafiła wzruszająca i rozrywająca serce powieść, po której nie mogłam się pozbierać. Autorka zaserwowała taką dawkę emocji, że to aż boli. Po takiej książce naprawdę trudno jest wrócić do szarej rzeczywistości i żyć normalnie. Należy odpocząć i przeczytać coś bardzo lekkiego, niezobowiązującego, z niewielką dawką emocji. Niewątpliwie największym atutem książki jest kreacja bohaterów, do której autorka dołożyła aspekty psychologiczne. Alan to mężczyzna z problemami. Autorka w wyśmienity sposób przedstawiła jego huśtawki emocjonalne, niezdecydowanie oraz wszelkie troski dnia codziennego. Agata natomiast to silna i pewna siebie kobieta, która dąży po trupach do celu. Jak czegoś chce to z pewnością będzie to miała, niezależnie od konsekwencji oraz od tego ile osób po drodze skrzywdzi. Akcja powieści opiera się dwóch płaszczyznach. Jedna z nich to teraźniejszość, w której Agata chce odzyskać Alana a druga to przeszłość głównej bohaterki, z której dogłębnie dowiadujemy się dlaczego kobieta jest taka jaka jest, dlaczego podejmuje takie, a nie inne decyzje. Agata miała bardzo trudne i krzywdzące dzieciństwo, co zdecydowanie odbija się w teraźniejszości na jej zachowaniu i obsesji. Jestem pod wrażeniem tego, jak autorka prostym i lekkim językiem jest w stanie podjąć tak trudny temat, jaki dominuje w książce. Dla mnie jest to mistrzostwo! Biorąc pod uwagę zachwycający styl pisania autorki, przekazane emocje, które czuć już po otwarciu książki a także genialną kreację bohaterów i pomysł na fabułę uważam, że jest to najlepsza książka autorki! Bez dwóch zdań! Podsumowując, ,,Jeszcze raz" to poruszająca książka o tym, jak cienka jest granica między obsesją a miłością. I jak łatwą ją przekroczyć. Jest to subtelna i chwytająca za serce powieść, obok której nie można przejść obojętnie i koniecznie trzeba przeczytać. Z całego serca polecam!
Avatar użytkownika - pokrecona
pokrecona
Przeczytane:2017-06-10, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, wyzwanie 2017r,
"Jeszcze raz" uderza prosto w serce, a czasami wstrzymuje nawet oddech. Nikt nie jest chyba w stanie przeczytać jej bez emocji. Poruszane są tu trudne tematy, śmierć, żałoba oraz wypieranie wspomnień. Emanuje z niej ból i niesprawiedliwość. Jest też zarazem elektryzująca, gdyż nie jesteśmy w stanie odłożyć jej na potem. Daje czytelnikowi dużo do myślenia. Zastanawiamy się nad zwyczajnymi momentami naszego życia. Doceniamy troskę i wsparcie bliskich nam osób. Autorka rzetelnie przedstawiła nam charaktery postaci, a co za tym idzie, są oni bardzo wiarygodni. Z zapartym tchem śledziłam ich kolejne losy i niepowodzenia. Cieszyłam się razem z nimi, gdy była ku temu okazja. Strasznie udzielały mi się ich emocje. Każdy z nas mógłby utożsamić się z bohaterami, bo któż z nas nie bywa samotny w swoim cierpieniu? W zrozumieniu ich emocji pomaga nam autorka przedstawiająca dwie perspektywy: Alana i Agaty. To historia o stracie, o wybaczaniu i sile miłości. Trudny temat napisany w piękny i prosty sposób. Gwarantuję, że emocje zostaną na długo w waszych sercach!
Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2017-06-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Ile czasu może trwać żałoba po stracie kogoś bliskiego? Jaką formę może przyjmować? Możemy znaleźć odpowiedzi na te pytania z perspektywy Alana, który próbuje pozbierać się po stracie Katarzyny (patrz Bez ciebie). Jednak życie trwa dalej i przyjaciele próbują wyciągnąć go z letargu. Czy pojawienie się Agaty, która też ma swoje tajemnice, będzie dobrym pomysłem? Jak ułożą się relacje między tym dwojgiem? Przygotujcie się na wiele emocji.

Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Ale mówi się też, że stara miłość nie rdzewieje. "Jeszcze raz" to drugi tom serii Agaty Przybyłek "Bez ciebie". Bo oczywiście musiałam jak zwykle zacząć od końca. Na szczęście nie miałam problemu z odnalezieniem się w całej historii.

Alan jest młodym lekarzem, który jest w depresji. Właśnie stracił miłość życia i nie jest w stanie z tym się pogodzić. Bruno, jego serdeczny przyjaciel decyduje się na desperacki krok - dzwoni po byłą partnerkę mężczyzny.
Agata jest prężną agentką literacką, która z entuzjazmem oddaje się swojej pracy. Jednak skrywa mroczną tajemnicę. W dzieciństwie została bardzo mocno skrzywdzona. Przez to nie potrafi zaufać żadnemu mężczyźnie. Dopóki nie poznała Alana, którego pokochała ponad życie.

Zdecydowanie nie jest to lekka lektura. Autorka przekopuje się przez ludzkie emocje i to niekoniecznie te dobre. Ukazuje do czego zdolna jest kobieta, która kocha za mocno. W trakcie czytania zastanawiałam się, czy jej decyzję przyniosą dobre skutki. A zakończenie nie do końca napawa mnie optymizmem.

Książę czyta się bardzo dobrze. Skomplikowane relacje między bohaterami przykuwają uwagę i sprawiają, że ciężko jest się oderwać. I muszę przyznać, że nie kibicowałam głównej bohaterce. Podejrzewam, że wpakowała się w kolejne tarapaty... Ale książkę polecam.

Avatar użytkownika - iwonamoroz
iwonamoroz
Przeczytane:2021-01-15, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2021,

Po przeczytaniu "Bez Ciebie" szybko sięgnęłam po kolejną część historii Alana, czyli książkę "Jeszcze raz". Rozpoczynając jej czytanie spodziewałam się zupełnie innej historii, więc autorka bardzo mnie zaskoczyła. Powieść ukazuje jak bolesna i ciężka do przejścia jest strata bliskiej osoby. W książce ukazane są historie "dwóch złamanych serc" Alana i Agaty (jego byłej dziewczyny). Zarówno mężczyzna, jak i kobieta mają za sobą bardzo ciężkie przeżycia. Pytanie brzmi czy uda im się odnaleźć razem szczęście? Książka jest bardzo ciekawa i powiedziałabym, że płynie z niej życiowa mądrość. Polecam!

Alan dochodzi do siebie po stracie Katarzyny ( chociaż nigdy nie doszło między nimi do żadnych deklaracji). Popada w pracoholizm. By wyjść z marazmu przyjaciele wzwają Agatę która sie w nim kocha. Ta w desperacji pozwala się być ofiarą wypadku. I wtedy dopiero Alan znowu się nią interesuje. Jednak czy to miłłość czy kalka poprzednich wydarzeń z Katarzyną? Agatę rozumiem chociaż sama nie zrobiłabym coś tak głupiego a Alan za bradzo przesadza. Jednak jest to książka o potrzebie miłości, która może pomóc zwalczyć demony.

Wstrząsająca opowieść o utajonym bestialstwie i cichym przyzwoleniu na nie. Opowieść o walce o budowaniu siebie od nowa. poszukiwaniu uzdrawiającego uczucia. Jednocześnie o przeżywaniu żałoby, zamykaniu się w bólu. Z drugiej strony o prawdziwej przyjaźni, trosce i odpowiedzialności.

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2018-04-02, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Nie wiedziałam, że to kontynuacja "Bez Ciebie". Zaczęłam więc poznawać historię bohaterów od drugiej częśći. Da się i tak. Powieść porusza wiele obecnych problemów: kazirodztwo, molestowanie przez własnego ojca, pracocholizm, zatracanie się w miłości

Będą z tego kłopoty
Agata Przybyłek 0
Okładka ksiązki - Będą z tego kłopoty

Potrzebujesz chwili wytchnienia? Zrób sobie dłuższą przerwę na książkę, która pozwoli oderwać się od codzienności! Jakby Asia miała mało...

Ja chyba zwariuję!
Agata Przybyłek0
Okładka ksiązki - Ja chyba zwariuję!

Miłość można znaleźć wszędzie, nawet… w szpitalu psychiatrycznym! Nina ma dwójkę dzieci i byłego męża. Tak jak żywioł powietrza, jest silna...