Jajko z niespodzianką

Pani Agnieszka Krakowiak-Kondracka autorka książki pt. ''Jajko z niespodzianką'' spowodowała, że od pierwszego rozdziału polubiłam główne bohaterki, które nie miały życia łatwego.

Zainteresował mnie los Ady oraz jej córeczki Julki, którą sama wychowała. Jedynie mogła liczyć na pomoc mamy Ireny.

Ada cieszy się z pracy, że pracuje oraz z tego powodu, że jest, niezależna może pomóc córce, aby mogła rozwijać się dalej i poznawać dzieci z różnych środowisk zapisuje ją do prywatnego elitarnego przedszkola.

Ada udowadnia wielu mamom samotnym, że uczciwą pracą, miłością do córki, ma mocny charakter, dba o dobre relacje z mamami dzieci uczęszczających do tego samego przedszkola, co jej córka Julka.

Uczestniczy, wspólnie z córką w życiu przedszkolnym poznając, jak wygląda prawdziwe życie jej rówieśników, o którym właściwie nie miała pojęcia.

Czy pojawienie się Julki zmieni relacje, nastawienie do tego, aby dzieci mogły wrócić do zwykłej normalnej codzienności, gdzie króluje zabawa, a nie ma podziału na role społeczne ze względu na stan posiadania materialnego?

Adam, przyszły szef Ady na początku nie zachowuje się tak, jak powinien, ale za to jest szczery, analityczny, opiekuńczy.

Mama Ady Irena kocha swoją córkę Adę i wnuczkę Julkę dzieli się chętnie swoim doświadczeniem, ale nie ukrywa swoich emocji prawdziwych, jest otwarta.

Ujmujące dla mnie było słownictwo Julki, jej pytania, które robiły wrażenie na Adzie, która wiedziała, jak ma na nie odpowiadać.

Sympatycznie się czyta tak bardzo dobrze skonstruowaną powieść oraz zamieszczone w niej dialogi, które zostały trafnie dopasowane do występujących w nich wszystkich bohaterów.

Dodatkowym elementem jest tutaj piękna zaprojektowana okładka przez Panią Urszulę Gireń oraz odpowiednio dopasowana czcionka, która ułatwia czytanie tej niezwykle napisanej wzruszającej powieści.

Ostrożności nigdy dość, gdy nasze życie potrafi nas zaskakiwać, ale to, co najważniejsze nie należy się nigdy poddawać.

Polecam przeczytać tę książkę.

Informacje dodatkowe o Jajko z niespodzianką:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2014-04-03
Dodał/a opinię: Emilly26

Zobacz opinie o książce Jajko z niespodzianką

Kup książkę Jajko z niespodzianką

Zostań do rana
Agnieszka Krakowiak-Kondracka0
Okładka ksiązki - Zostań do rana

Kobieta po przejściach, mężczyzna z przeszłością i... gromada porzuconych czworonogów. Będziesz śmiać się przez łzy! Bo Agnieszka Krakowiak-Kondracka...

Cudze jabłka
Agnieszka Krakowiak-Kondracka 0
Okładka ksiązki - Cudze jabłka

Od pucybuta do milionera – tę ścieżkę znamy bardzo dobrze. Ewie i Markowi, bohaterom Cudzych jabłek przyszło jednak pokonać drogę o wiele trudniejszą...