Jak nauczyć dzieci dobrych manier

Często sen z powiek spędzają nam myśli, co możemy zrobić, aby nauczyć nasze dzieci odpowiedniego zachowania w zależności od sytuacji, zamiłowania do porządku czy kulturalnego spożywania posiłków. To niezwykle trudne zadanie, kiedy dla dzieci otaczający świat jest niezwykle interesujący i zwykle nie mają czasu na tego typu przyziemne sprawy. W tej sytuacji z ratunkiem przychodzi nam Jeniifer L.Scott ze swoim poradnikiem „Jak nauczyć dzieci dobrych manier”.

Z tej książki dowiemy się, jak nauczyć dzieci poprawnej komunikacji, zachowania się w trakcie posiłku i przy stole, jak zachęcić je do utrzymywania porządku nie tylko w swoim pokoju, ale również we wspólnej przestrzeni, jak ważne jest sprawianie przyjemności drugiej osobie oraz że zdrowie i higiena są równie ważne w dążeniu do bycia specjalistą dobrych manier.

Jest to śwetna pozycja, którą możemy przeczytać najpierw sami, aby uporządkować i rozjaśnić sobie pewne sprawy, by następnie rozdział po rozdziale wspólnie z naszym dzieckiem poznawać tajniki dobrych manier a także skorzystać z praktycznych wskazówek i przepisów autorki.

Książka napisana jest prostym językiem, wszystkie trudniejsze definicje czy zwroty są na bieżąco tłumaczone, aby łatwiej trafiła ona do naszych małych czytelników, którzy chcą zostać specjalistami dobrych manier. Podzielona ona jest na kilka rozdziałów, z których każdy zajmuje się innym tematem wchodzącym w zakres dobrych manier.

W każdym rozdziale znajdziemy kilka podrozdziałów, które wchodzą w skład danego zagadnienia. Bardzo spodobało mi się również, że w rozdziałach i podrozdziałach możemy znaleźć krótkie, zabawne wierszyki, które pomagają zrozumieć i zapamiętać pewne zasady. Oprócz tego dzieci otrzymują również zadania do wykonania, ćwiczenia do uzupełnienia a także poznają krótkie życiorysy osób, które miały znaczny wpływ na rozwój danej dziedziny.

Osobiście przeczytałam tę książkę od deski do deski i naprawdę bardzo spodobała mi się realizacja tego pomysłu, dlatego, że jest to trudny temat, a w tym wypadku przekazany w prosty i przejrzysty sposób.

Polecam gorąco nie tylko rodzicom, ale również wychowawcom, bo dobrych manier nigdy nie jest za dużo nawet w starszym wieku :)

Informacje dodatkowe o Jak nauczyć dzieci dobrych manier:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2021-04-14
Tytuł oryginału: Connoisseur Kids: Etiquette, Manners, and Living Well for Parents and Their Little Ones
Dodał/a opinię: Anna Kubera

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży bóg

Zobacz opinie o książce Jak nauczyć dzieci dobrych manier

Kup książkę Jak nauczyć dzieci dobrych manier

Szkoła wdzięku Madame Chic. Jak być damą w każdej sytuacji?
Jennifer L. Scott0
Okładka ksiązki - Szkoła wdzięku Madame Chic. Jak być damą w każdej sytuacji?

Nowe lekcje od Madame Chic Bestseller dziennika ,,The New York Times" W japonkach do teatru? W naszym zwariowanym, pędzącym z zawrotną prędkością świecie...

W domu Madame Chic. Jak urządzić przytulne mieszkanie i celebrować codzienność?
Jennifer L. Scott0
Okładka ksiązki - W domu Madame Chic. Jak urządzić przytulne mieszkanie i celebrować codzienność?

Nowy stylowy poradnik autorki bestsellerowych Lekcji madame Chic. Kiedy przyjechała do Paryża, Jennifer była zwykłą dziewczyną z Kalifornii, nie mającą...