Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje

Chciałabym Wam opowiedzieć o wyjątkowej książce. O pięknym i mądrym poradniku poświęconemu emocjom. To prawdziwy książkowy skarb - jeden z lepszych poradników, które miałam okazję przeczytać w moim życiu. I tak się cieszę, że trafiłam na niego w odpowiednim czasie.
Już w trakcie czytania poczułam jak bardzo go potrzebowałam. Każdy rozdział był na mnie cenną lekcją, dał mi ważne wskazówki, pomógł mi w dostrzeganiu i definiowaniu różnych emocji i stanów. Pozwolił mi zdać sobie sprawę z wielu moich zachowań i reakcji.

"Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje" Olgi Daligi (@psycho.inspiracje) to licząca niecałe 260 stron lektura, która swoją wartościową treścią wykracza poza ramy książki. To, czego się z niej dowiadujemy wpłynie na każdego w inny sposób ale myślę, że każdy czytelnik zyskuje tą samą świadomość o emocjach i jeśli trzeba będzie to z niej skorzysta. Autorka przekazuje swoją wiedzę o emocjach w prosty i przyjemny sposób, podając przykłady historii swoich pacjentów oraz od siebie samej.
Książka ma dobrze przemyślany układ i jest bardzo przejrzysta w odbiorze. Rozdziały składają się z rozwinięcia tematu, podsumowania, historii z życia wziętych oraz ćwiczeń. A te ćwiczenia to złoto i naprawdę warto poświęcić im uwagę!

Mamy w zwyczaju pytać innych podczas powitania: "Jak się masz?". Ale dlaczego takich pytań nie zdajemy sobie sami? Czemu nie pytamy siebie o to jak się czujemy?
Tak samo, gdy patrzymy w lustro ... widzimy dobrze nam znane swoje odbicie, widzimy swoje wady ale dlaczego nie podziękujemy sobie za coś? Nie pochwalimy siebie?

Między innymi do takich refleksji skłania książka Olgi Daligi i oferuje nam wiele ciekawych porad. Otwiera oczy. Daje do myślenia.

"Pozwól sobie na przeżywanie wszystkich emocji, zarówno tych, które są przyjemne, jak i tych, które są mniej przyjemne.
(...) Człowiek, który jest emocjonalnie dojrzały, doświadcza całej gamy uczuć: zarówno radości, zachwytu, wzruszenia, jak i irytacji, wstydu czy żalu. Pamiętaj, że nie musisz się czuć albo zachowywać w taki sposób, jak ktoś chce, ale ta osoba także nie musi robić niczego tak, jak ty oczekujesz. Każdy człowiek jest wyjątkowy i potrzebuje indywidualnego podejścia do jego uczuć."

Bardzo polecam ❤️.

Informacje dodatkowe o Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-09-21
Kategoria: Poradniki
Dodał/a opinię: pannamelancholia

Tagi: Umysł ciało duch

Zobacz opinie o książce Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje

Kup książkę Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje