Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-09-21

O emocjach mówi się dużo i często. Choć są czymś naturalnym, bardzo potrzebnym i wszyscy ich doświadczamy, to większość z nas ma problem z właściwym rozpoznawaniem i regulowaniem własnych emocji. Czują się przytłoczeni nadmiarem często sprzecznych uczuć, nieumiejętnością ich kontrolowania. Inni wręcz deklarują, że nie czują nic.

Może przyszedł czas na to, żeby stawić czoła swoim emocjom, postarać się je zrozumieć i oswoić? Nauczyć się je wyrażać. Rozplątać to, co kiedyś zostało poplątane. Nie odkładaj tego na później!

W książce znajdziesz m.in. odpowiedzi na to:

. Jak przetrwać emocjonalne tsunami?

. Skąd bierze się emocjonalny chaos i co można z nim zrobić?

. Jak proces wychowawczy wpływa na nasze przyszłe emocje?

. Czym są toksyczne relacje? Jak się z nich wyzwolić?

. Jak rozmawiać z kimś kogo ponoszą emocje?

. Czym jest bezsilność? I jak sobie z nią radzić?

. Czy kryzys emocjonalny może być szansą na coś twórczego?

. Jak poradzić sobie z lękiem?

. Jakie są funkcje złości i sposoby jej wyrażania? Szkodzi? A może pomaga?

W poradniku znajduje się wiele praktycznych wskazówek oraz ćwiczeń, które pozwalają zapoznać się z tematami poprzez doświadczanie, i pomogą w regulowaniu swoich emocji.

Tagi: Umysł ciało duch

Kup książkę Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje

Opinie o książce - Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2022-09-22, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Jeśli lubicie czytać poradniki psychologiczne to ten jest rewelacyjny. Każdy z nas doświadcza w swoim życiu różnych emocji i uczuć. Ten poradnik pomoże zrozumieć towarzyszące Wam emocje, ich znaczenie oraz pomoże lepiej poznać siebie i co zrobić, by uregulować własne emocje.
Na dodatek dowiecie jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami i emocjami, które pojawiają się w naszym życiu.  Jeśli chcecie dowiedzieć się jak pozbyć się toksycznych emocji i jak pomóc komuś, kto mierzy się z takimi emocjami to tutaj dowiecie się jak to zrobić.  Czym jest bezsilność i co zrobić, gdy dopadnie nas kryzys emocjonalny? Czy tłumienie trudnych emocji to dobry sposób?
Jak odróżnić miłość od zakochania?
Ten poradnik to prawdziwy hit, który jest obowiązkową lekturą dla każdego.
Zaglądajcie też na profil autorki @psycho.inspiracje
Polecam gorąco!

Avatar użytkownika - karolinaosewska
karolinaosewska
Przeczytane:2022-09-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2022,

W świecie emocji

Emocje są nieodłącznym towarzyszem naszego życia, są z nami każdego dnia. Czasem jest ich za dużo, czasem nie potrafimy sobie z nimi poradzić, czasem sobie na nie pozwalamy, czasem ich nie rozumiemy, czasem przeszkadzają nam w życiu i nie wiemy już co robić by poczuć się lepiej sami ze sobą.

Na pomoc przychodzi Olga Daliga, psycholog, która w swojej publikacji Jak

rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje oferuje nam wiele wartych uwagi wskazówek, rad, ćwiczeń, które pozwolą nam uporać się z naszymi emocjami. Autorka dzięki wieloletniej pracy mogła w swojej książcę zawrzeć przykłady problemów z jakimi zmagali się jej pacjenci, bądź ona sama, by móc lepiej zobrazować i wyjaśnić to, co chciała nam przekazać w danym rozdziale.

I tak publikacja podzielona jest na dziewiętnaście dość krótkich rozdziałów, które napisane są przystępnym językiem, bardzo podobało mi się to, że autorka zwraca się personalnie do czytelnika/czytelniczki, dzięki czemu nawiązuje się pewna więź między autorem a czytelnikiem, a co przy takiego rodzaju publikacjach jest bardzo ważne. Świetnym zabiegiem jest też to, że autorka nie rzuca nas od samego początku książki na głęboką wodę, ale powoli wprowadza w zagadnienia stanowiące myśl przewodnią tej publikacji, zatem na wstępie przeczytamy czym są emocje, jaki wpływ na nie ma nasz mózg i jakie konkretne w nim miejsca, a także jak emocje kształtują się wtedy gdy jesteśmy dziećmi i nastolatkami. Książka jest świetnie skonstruowana, wszystko jest czytelne i przejrzyste, wiele można z niej się dowiedzieć, a ćwiczenia, które proponuje autorka są bardzo ciekawe i każdy z nas może z nich skorzystać i je przećwiczyć. Jeśli nawet na co dzień nie czytasz poradników, to szczerze polecam Ci tę publikację, naprawdę warto ją przeczytać, a nuż coś z niej przyda Ci się w twoim życiu, coś z niej wyniesiesz dla siebie, w końcu emocje są bardzo ważne w naszym życiu i warto umieć je regulować, rozumieć i nazywać. Polecam !

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Muza.

Żony Konstancina
Ewelina Ślotała