Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje

‘Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje’ jest to poradnik o rozwoju osobistym napisany przez Panią psycholog Olgę Daligę. Jak bym miała w skrócie ocenić tę pozycję to bym powiedziała, że nie jest to zwykły poradnik. Autorka przez całą drogę prowadzi nas za rękę, idąc dosłownie obok, przez co poradnik ma formę słuchania bądź rozmowy z dobrą znajomą, a nie jak to czasem bywa wysłuchiwania rad mądrzejszego mentora. To bardzo pozytywnie wpływa na odbiór treści i uważam to za ogromny plus tej pozycji.
Skupmy się teraz na stylu pisania autorki, gdyż jest on niezwykle istotny w takich książkach. Pani Olga pisze lekko, przyjemnie i przede wszystkim przystępnie. Czytając tę pozycję miałam wrażenie, że rozmawiam z dobrą znajomą, a to jest bardzo ważne. Treść i zagadnienia przedstawiane są w prosty sposób, bez zbędnej naukowej terminologi, dzięki czemu wszystko jest klarowne i bardzo przejrzyste.
Na uwagę zasługuje sposób wydania, autorka postawiła a krótkie i bardzo treściwe rozdziały, w których skupia się na najważniejszych informacjach. Co ciekawe te najbardziej istotne, na które powinniśmy zwrócić uwagę są wytłuszczone, dzięki czemu rzucają się w oczy. Konstrukcja samych rozdziałów również jest ciekawa: mamy wprowadzenie wraz z wyjaśnieniem zagadnienia, ważne ciekawostki bądź informacje – specjalnie zaznaczone by zwrócić na nie uwagę, przykłady sytuacji związanych z daną emocją oraz najważniejsze, ćwiczenia dla czytelnika. Każdy rozdział zakończony jest ćwiczeniami bądź pytaniami, które skłaniają do refleksji nad swoimi odczuciami, a także mają za zadanie pomóc odnaleźć się w naszych uczuciach.
No dobrze, ale czego możemy się dowiedzieć z tego poradnika? Otóż dowiemy się czym są emocję, po co nam są potrzebne, jak je akceptować oraz dzielić się nimi czy też jak pozwolić sobie czuć. A to tylko nieliczne rady, jakie tutaj znajdziemy. Wszystkiego tu nie przytoczę lepiej samemu wyruszyć w tę podróż po własny rozwój. Jedno zaznaczę - jeśli szukacie konkretnych rad co i jak robić w danej sytuacji to nie znajdziecie ich tu. Autorka stawia na radzenie sobie z emocjami, jakie mamy w sobie, a nie na dawaniu złotych środków na wszystko.
‘Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje’ to świetnie napisany poradnik, który naprawdę skłania do refleksji i przemyśleń. Po lekturze wiem, że mam nad czym pracować, czy rady i wskazówki zawarte w tej książce pomogą? Nie wiem, wiem, że dały mi dużo do myślenia, a to już naprawdę sporo. Polecam Wam z czystym sumieniem tę pozycję, warto poczytać i zrobić coś dla siebie.

Informacje dodatkowe o Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-09-21
Kategoria: Poradniki
Dodał/a opinię: ksiazkowy_mrucze

Tagi: Umysł ciało duch

Zobacz opinie o książce Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje

Kup książkę Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje