Jeden krok przed śmiercią

„Seryjni przestępcy rzadko wyhamowują, chyba że kopnął w kalendarz, zostaną ranni albo trafią za kraty ”.

Głodna wrażeń bestia o morderczych skłonnościach i 15-letnim doświadczeniem po raz kolejny wyrusza na łowy z zamiarem bezpośrednim zaspokojenia swoich mrocznych pragnień. Ma przy tym swoje autorskie, niezmienne od lat rytuały. Czuje się bogiem i mistrzem, gdy w bezksiężycową noc atakuje starannie wybraną ofiarę – młodą filigranową brunetkę. Żywi się jej strachem, delektuje przerażeniem, kontroluje jej emocje i dawkuje bodźce. Histeria i panika w jej oczach łechce jego ego.

Ten facet z krwi i kości, choć porządnie zaburzony, jest niezwykle sprytny. Metodycznie zmienia obszar polowań. Pozornie nie zostawia śladów. Jest przezorny i zawsze ubezpieczony. A jako pamiątkę z łowów zawsze zabiera drobne trofea.

Nie zawsze taki był.. Pierwszego gwałtu wcale nie planował. Ale to zdarzenie obudziło jego głód. Pragnął więc więcej, bardziej, mocniej… i znowu. Z czasem jego stosunek do ofiar ewaluował. Stał się panem życia i śmierci. Dokonywane przez siebie zabójstwa uważał za intymne i kameralne. A sam poczuł się bezkarny i nieomylny.

Znalazł się jednak w końcu ktoś, kto postanowił ujarzmić bestię.

Ona – agentka FBI, ekspert w polowaniach na potwory. Kobieta z charakterem, która ma przemoc w DNA. Jest święcie przekonana, że tropienie bandziorów, to jedyne uzasadnienie jej egzystencji.

On – aktualnie szeryf w małym miasteczku. Były agent FBI. Facet z głową na karku mający nosa do kłamców.

Tych dwoje i jeden seryjny morderca – wynik tego starcia nie jest wcale taki oczywisty. To wyścig z czasem. Kopanie gniazda z szerszeniami.

A stawka jest wysoka..

„Jeden krok przed śmiercią” to pochłaniający thriller o przerażających wynaturzeniach ludzkiej duszy. Przyspiesza bicie serca, podnosi ciśnienie, podkręca tętno, rozpędza oddech i przyćmiewa codzienność.

Polecam.

Informacje dodatkowe o Jeden krok przed śmiercią:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-10-27
Tytuł oryginału: Hide and Seek
Dodał/a opinię: Anna Biarda

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Zobacz opinie o książce Jeden krok przed śmiercią

Kup książkę Jeden krok przed śmiercią

Widzę cię
Mary Burton0
Okładka ksiązki - Widzę cię

Agentka specjalna FBI Zoe Spencer wykorzystuje szczątki szkieletów do odtworzenia twarzy ofiar morderstw za pomocą rzeźby. Jest to proces zarówno naukowy...