Jeden krok przed śmiercią

Agentką FBI Macy Crow ostatnio została potrącona przez ciężarówkę, jednak szybko doszła do siebie i stara się o miejsce w zespole profilerów. Macu zostaje poddana próbie i ma zająć się sprawą zaginionej lata temu uczennicy liceum. Jej partnerem zostaje Mike Nevada, z którym kiedyś coś łączyło Macy. Para wpada na pewien trop i sprawdza poszlaki. Kim jest mordercą? Czy bohaterowie go w porę złapią?

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i uznaje je za naprawdę udane. Historia przedstawiona w książce w momencie nabrania odpowiedniego tempa bardzo mnie zaintygowała i z zaciekawieniem śledziłam poczynania Macy i Mike'a, razem z nimi chciałam jak najszybciej dowiedzieć się kto jest mordercą/gwałcicielem.
Obie postaci w moim odczuciu zostały naprawdę dobrze wykreowane.
Autorka niesamowicie buduje napięcie i skłania tym samym czytelnika do dalszego czytania.
Świetnym zabiegiem było dodanie również perspektywy mordercy, dzięki temu dowiedziałam się co nim kierowało, co siedzi w jego głowie, przyznaje, że wzbudziły one we mnie ogrom emocji.
Muszę przyznać, że praktycznie do samego końca nie byłam w stanie wytypować kto jest sprawcą, co jest ogromnym plusem tej historii. Polecam osobą lubiącym mieszankę dobrego kryminału z thrillerem.

Informacje dodatkowe o Jeden krok przed śmiercią:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-10-27
Tytuł oryginału: Hide and Seek
Dodał/a opinię: zakochanawksiazk

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Zobacz opinie o książce Jeden krok przed śmiercią

Kup książkę Jeden krok przed śmiercią

Widzę cię
Mary Burton0
Okładka ksiązki - Widzę cię

Agentka specjalna FBI Zoe Spencer wykorzystuje szczątki szkieletów do odtworzenia twarzy ofiar morderstw za pomocą rzeźby. Jest to proces zarówno naukowy...