Jeden krok przed śmiercią

Zapraszam serdecznie wszystkich na recenzję bestsellerowego thrillera psychologicznego autorstwa @maryburtonbooks pt. "Jeden krok przed śmiercią"

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu @wydawnictwomuza @muza.shadows

30 km od centrum miasteczka Deep Run w stodole w dolinie Shenandoah odnaleziono kości Tobi Turner, zaginionej 15 lat temu. Po zniknięciu Tobi podobny los spotkał Cindy Shaw. Obie licealistki chodziły do tej samej szkoły. Mike Nevada niedawno wybrany szeryf i były członek zespołu Ramseya poprosił o wsparcie FBI. Ustalił, że materiał genetyczny na plecaku Tobi, odpowiada DNA seryjnego gwałciciela. Do 3 gwałtów i jednego morderstwa doszło w czasie, gdy Dream Team osiągał największe sukcesy. Czy morderca jest związany z drużyną? Dlaczego wcześniejszy szeryf Hank Greene nie wysłał próbek DNA do badania? Czy Hank kogoś chronił z graczy?

Do Deep Run na polecenie szefa FBI Ramseya jedzie agentka Macy Crown. W FBI pracowała 10 lat, specjalizuje się w przestępstwach na tle seksualnym. Ma 5 dni na zebranie informacji. Nie jest w pełni sprawna. Niedawno została potrącona przez ciężarówkę, kierowca zbieg z miejsca wypadku. A ona cudem uszła z życiem. Otarła się o śmierć. Czy potrącenie to przypadek? Jedno jest pewne Macy nigdy nie odpuszcza w Deep Run będzie pracowała z Mikiem Navadą. Co ich łączyło w przeszłości? Czy sprawdzi się podczas misji w miasteczku na zadupiu? Macy i Nevada muszą szybko działać to nie są już tylko gwałty, dochodzi do morderstw, zawsze zabiera pamiątki po swoich ofiarach. Morderca jest dobrze zorganizowany i ostrożny, nosi czarną narciarską kominiarkę, ma niebieskie oczy... Grasuje również na innych terenach.

Co ukrywają Kevin Wyatt i Bruce Shaw? Byli kuzynami, od liceum spędzali mnóstwo czasu razem. Kto znał najmroczniejsze strony Kevina? Jaką tajemnicę w swoim życiu skrywała zastępczyni szeryfa Brooke Bennett? Czy Brooke Bennett przeżyje?

Macy Crown po raz drugi otrze się o śmierć, czy zmienią się jej dotychczasowe priorytety? Przecież marzyła od samego początku, żeby zostać przyjęta do zespołu Ramseya.

Fabuła jest dynamiczna, mroczna, bogata, pełna zwrotów akcji. Bohaterowie zostali stworzeni z rozmachem oraz z charyzmą. Thriller czyta się szybko wciąga nas w świat pełen zbrodni, mroku, a także brutalności. Zakończenie zaskoczyło mnie i było bardzo dobrze stworzone przez autorkę @maryburtonbooks. Był to dla mnie tajfun emocjonalny. Gratulacje dla autorki @maryburtonbooks za stworzenie tak doskonałego, trzymającego w napięciu do finału thrillera psychologicznego. Myślę, że, jeśli jesteście fanami thrillerów to jest to idealna propozycja dla Was na długie jesienne wieczory, gwarantuje, że emocji nie zabraknie podczas czytania książki 😉❤️.

Informacje dodatkowe o Jeden krok przed śmiercią:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-10-27
Tytuł oryginału: Hide and Seek
Dodał/a opinię: Czytajka93

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Zobacz opinie o książce Jeden krok przed śmiercią

Kup książkę Jeden krok przed śmiercią

Widzę cię
Mary Burton0
Okładka ksiązki - Widzę cię

Agentka specjalna FBI Zoe Spencer wykorzystuje szczątki szkieletów do odtworzenia twarzy ofiar morderstw za pomocą rzeźby. Jest to proces zarówno naukowy...