Jedyne wyjście

Jedyne wyjście

Ryszard Ćwirlej

W małym miasteczku zostaje porwany nastolatek, syn miejscowego biznesmena. Pieniądze nie są problemem, jednak zdesperowany ojciec boi się o życie syna, więc poza zawiadomieniem policji, odnawia kontakt z byłymi znajomymi z czasów kiedy prowadził nielegalne interesy.

W tym samym czasie i w tym samym miasteczku znika młoda dziewczyna, matka rocznego dziecka.

Czy te dwie sprawy łączą się ze sobą czy jest to tylko zwykły zbieg okoliczności?

W obie te sprawy angażuje się młoda policjantka której błyskotliwość poparta szczęśliwym zbiegiem okoliczności, pozwala pójść w dobrym kierunku. Zdobywa tym uznanie bardziej doświadczonych kolegów.

Z panem Ćwirlejem zetknęłam się po raz pierwszy, musiałam dopiero poznać bohaterów, z których niektórzy "występowali" we wcześniejszych książkach autora. A poznawałam chętnie, bo było i ciekawie i pasjonująco i trudno się było oderwać od czytania.

Jak na mój gust trochę za bardzo zajeżdżało PRL-em, bo przecież akcja rozgrywa się w 2012 roku, ale co ja się tam będę czepiać skoro dowiedziałam się tylu ciekawych rzeczy.

- że pasztet z dzika to z drobiu się robi z dodatkiem wieprzowiny;

- że wódkę żytnią to się robi z ziemniaków;

-że wódka lodowa to najtańsza w biedronce ;

No i ogólnie poszerzyłam swoją wiedzę o tym jak dużo piją policjanci i że każdy czas i miejsce jest dobre by sobie łyknąć koniaczek (też z biedronki)

Sumując - bardzo mi się podobało i na pewno jeszcze nie raz sięgnę po książki pana Ćwirleja.

Informacje dodatkowe o Jedyne wyjście:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2020-04-22
Dodał/a opinię: Wiesia_Sz

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Zobacz opinie o książce Jedyne wyjście

Kup książkę Jedyne wyjście

Milczenie jest srebrem
Ryszard Ćwirlej0
Okładka ksiązki - Milczenie jest srebrem

Jest 19 marca 1986. Proboszcz parafii archikatedralnej w Gnieźnie dokonuje dramatycznego odkrycia. Ktoś ukradł srebrną figurę św. Wojciecha z sarkofagu...

Śliski interes
Ryszard Ćwirlej0
Okładka ksiązki - Śliski interes

Akcja powieści rozgrywa się w zimą 1983 roku. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Chorąży Teofil Olkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu...