Jego wysokość

Tom 1 cyklu Jego wysokość

Przeczytałam tę książkę w jeden dzień, bo nie byłam w stanie oderwać się od niej. Każda kolejna strona wciągała mnie coraz bardziej w tę nieprawdopodobnie cudowną historię, pokochałam głównych bohaterów i śmiałam się w głos z zabawnych dialogów oraz utarczek słownych. Jednak zakończenie spowodowało, że moje serce rozpadło się na milion kawałków. Czegoś takiego zupełnie się nie spodziewałam, to było jak kubeł lodowatej wody, wylanej na rozgrzaną głowę. Przeżyłam ogromny szok, niedowierzanie a emocje aż mnie dławiły.

Autorka ma fantastyczny styl, pisze lekko, przystępnie, cudownie i bez chamskiej wulgarności opisuje sceny łóżkowe, co mi bardzo odpowiadało. Mam tylko żal, że teraz muszę umierać z ciekawości tak długo, aż ukaże się drugi tom.

Wszystkie paznokcie zjadłam z nerwów, jednak uważam, że książka jest rewelacyjna, mega ciekawa i dostarcza tylu ciekawych wrażeń. Czyta się ekspresowo, apetyt wzrasta w miarę czytania i nie można się nudzić, bo fabuła jest interesująca, intrygująca, a przybliżona w książce orientalna kultura arabska zawsze działała pobudzająco na moje zmysły i była mi bliska.

Izabella Sarnecka wraz z kolegami z pracy przyjechała w delegację do Dubaju. Próbuje ona wraz ze swoim zespołem zyskać nowych kontrachentów dla firmy. Dziewczyna źle się czuje w tym gorącym klimacie, nachalność mężczyzn ją peszy i odstrasza. Wpada w oko księciu Omarowi, który próbuje oczarować piękną Polkę. Jednak idzie mu to z marnym skutkiem a jego zaloty zostają odrzucone.
Przystojny książę jest obrzydliwie bogaty, władczy, zauroczony urodą i skromnością Izy. Robi wszystko by zdobyć jej zaufanie i miłość.

Czy tych dwoje się pokocha szczerą miłością? Czy jest jakaś szansa na ich związek. Czy różnorodne światy będą dla nich przeszkodą? Co ukrywa przed kobietą ten muzułmanin?

Pani Beata świetnie ukazała różnice kulturowe Europejczyków i Arabów. Lekceważące traktowanie kobiet, zero posłuchu bo nie są mężczyznami. Kontrowersyjny temat, który poruszyła autorka to handel żywym towarem, głównie kobietami i dziećmi, które sprzedaje się do domów publicznych lub prywatnej klienteli.

Polecam gorąco tę powieść, nie zawiedziecie się na pewno.

Informacje dodatkowe o Jego wysokość:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-07-05
Dodał/a opinię: Izabela Hebda

Zobacz opinie o książce Jego wysokość

Kup książkę Jego wysokość

Baśnik
Beata Majewska0
Okładka ksiązki - Baśnik

Nigdy nie jest za późno, by szukać szczęścia. Trzydziestokilkuletnia Barbara mocno przeżywa niedawny rozwód. Nie poddaje się jednak...

Zdążyć z miłością
Beata Majewska0
Okładka ksiązki - Zdążyć z miłością

Czy można zwlekać z miłością?Trzydziestoletnia Olga jest kobietą wykształconą, majętną i atrakcyjną. Zmagając się z życiowymi problemami – chorobą...