Jej bohater

Katarzyna Rzepecka „Jej bohater” 🏔️💚

„Góry są ogromnym żywiołem i nie dla każdego. Wymagają od nas szacunku oraz pokory. Dopiero gdy to zrozumiesz, możesz zacząć o nich myśleć, w innym przypadku nie warto ryzykować.”

Hania Malinowska odziedziczyła po babci chatkę w Górach. Wyjeżdża więc z Gdańska i postanawia wyremontować posiadłość a później sprzedać. Nikt z miejscowych nie chce podjąć się pomocy, gdyż uważają, że dom jest nawiedzony. Tylko Teodor Burzyński, przyjaciel i sąsiad babci Telimeny przychodzi z odsieczą wraz ze swoim synem. Kobieta niedowierza, że Eryk Burzyński będzie krzątał się po mieszkaniu. Ich ostatnie spotkanie nie było przyjemne. Ale Hania nie pamięta, że dużo wcześniej uratował ją z opresji. Czy dojdą do porozumienia?
Mężczyzna niesie ze sobą ciężki bagaż doświadczeń, mający dziecko nie w głowie mu nowe związki. Czy jego serce zmięknie?
Oboje nie chcą się angażować, ale czy warto opierać się przeznaczeniu?

„Hanka Malinowska to początek mojego końca.
To moja zguba.
Albo ratunek.”

Bardzo lubię, gdy dwójka bohaterów przekomarza się, by w końcu dojść do wniosku, że ciągnie ich ku sobie. Ubawiłam się po pachy z ich wspólnego droczenia się, z zabawnych porównań Eryka („bo wyglądasz jak rozjechana agama”, „Jesteś jak przytulia.”), rozczuliłam się na sposób wypowiedzi małego Jasia. 😍

To cudowna i niezwykle poruszająca historia o ludzkich przeżyciach, relacji damsko-męskiej, potrzebach drugiego człowieka, więzi ojca z synem, wyrządzonej krzywdzie, a także o pasji i niebezpieczeństwie (ratownictwo górskie).

Czekam na kolejne spotkania książkowe w podobnym górskim, zimowym lub nie, klimacie.

„(...) sądzę, że czasem musi się wydarzyć coś bardzo złego, by człowiek zyskał inne spojrzenie na sprawę.”

A czy Wy, wierzycie w przeznaczenie? 😉

Informacje dodatkowe o Jej bohater:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-02-09
ISBN: 9788328720404
Dodał/a opinię: Karolina Wawrowska

Tagi: Romans współczesny bóg

Zobacz opinie o książce Jej bohater

Kup książkę Jej bohater

Jej były mąż
Katarzyna Rzepecka0
Okładka ksiązki - Jej były mąż

PEŁNA NAMIĘTNOŚCI HISTORIA Z GÓRSKIEJ SERII, OPOWIADAJĄCA LOSY DRUGIEGO Z BRACI BURZYŃSKICH. Czy dziesięć lat po rozwodzie może wydarzyć się coś, co...

Zakochana w przyjacielu
Katarzyna Rzepecka 0
Okładka ksiązki - Zakochana w przyjacielu

Fenomenalna historia autorki „Wrednego szefa”!Ustalili granicę, której nie mogą przekroczyć.Przeszłość Kamili jest owiana mgłą tajemnicy...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis