Jej były mąż

Tom 2 cyklu Seria Górska

‘Jej były mąż’ to drugi tom cyklu ‘Seria Górska’ autorstwa Katarzyny Rzepeckiej. Autorka ponownie zabiera nas w okolice gór i serwuje nam lawinę emocji. Co prawda jest to drugi tom, jednak obie historie można czytać osobno. Bohaterowie pierwszej części pojawiają się tu epizodycznie, lecz nie znajomości ich historii w niczym nie przeszkadza. Niemniej jednak zachęcam, by najpierw sięgnąć po ‘Jej bohater’ – tak dla porządku.

Cudowna, wciągająca historia, pełna emocji oraz przeżyć, od której nie byłam w stanie się oderwać. Tę historię dosłownie pochłonęłam na jedno posiedzenie. Czy żałuję? Trochę tak, gdyż za szybko musiałam pożegnać się z Tobiaszem oraz Adą. Autorka ma cudownie lekki i przyjemny styl pisania, co udowadnia po raz kolejny. To właśnie w dużej mierze wpłynęło na to, że tak szybko przeczytałem tę książkę. Dodatkowo stworzyła naprawdę świetną i wzruszającą opowieść przesiąkniętą różnorakimi emocjami. Strach, miłość, rozpacz, radość czy żal to tylko niektóre uczucia, jakie czułam czytając historię bohaterów, których kreacja jest naprawdę świetna. Najbardziej jednak spodobało mi się jak powoli autorka odkrywa przed nami przeszłość postaci. To, co przeżyli, dlaczego ich małżeństwo się rozpadło oraz co się działo u nich przez ostatnie lata. Prawdziwie życiowa historia ukazująca błędy młodości, traumy, jak i niesprzyjający los.

Jak wspomniałam na początku bohaterowie poprzedniej części goszczą i w tej. Jest to dla mnie wielki plus i fajne zaskoczenie. Bardzo stęskniłam się za Erykiem, Hanią, a zwłaszcza rezolutnym Jasiem. Tak jak poprzednio tak i teraz sceny z tym małym wywołały uśmiech na mojej twarzy. Podobnie jak sceny z Luckiem – kim jest i czym mnie rozbawiał to musicie odkryć sami. Zdradzę Wam tylko, że jest bardzo ważny dla całej historii oraz bohaterów.

Nie mogę nie napomknąć, że w tej książce napotkamy też sceny intymne. Są namiętne, pełne ognia i stanowią zwieńczenie mocno wyczuwalnego napięcia między bohaterami. Autorka postarała się, by przyciągnie się postaci było naprawdę wyczuwalne.

Jedyne czego mi w tej historii brakowało, to większej ilości opisów pracy w pensjonacie oraz opisu łona natury, ale to tylko takie moje subiektywne odczucie. Ogrom uczuć ukrytych w słowach oraz sceny z Luckiem mi to wynagrodziły. No i oczywiście scena z lotem balonem, aż zamarzył mi się taki lot.

‘Jej były mąż’ to naprawdę świetnie napisana książka, z mnóstwem emocji, akcji i nawet humoru. Było wzruszenie, był żal, radość, a nawet śmiech, dlatego uważam to spotkanie za bardzo udane. Jestem pewna, że po kolejne książki autorki sięgnę nawet w ciemno. A Wam polecam z całego serca tę historię jak i całą serię.

Informacje dodatkowe o Jej były mąż:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-07-27
Tytuł oryginału: Jej były mąż
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: ksiazkowy_mrucze

Zobacz opinie o książce Jej były mąż

Kup książkę Jej były mąż

Zakochana w przyjacielu
Katarzyna Rzepecka 0
Okładka ksiązki - Zakochana w przyjacielu

Fenomenalna historia autorki „Wrednego szefa”!Ustalili granicę, której nie mogą przekroczyć.Przeszłość Kamili jest owiana mgłą tajemnicy...

Jej szef
Katarzyna Rzepecka0
Okładka ksiązki - Jej szef

KOLEJNY TOM SERII GÓRSKIEJ OPOWIADAJĄCY HISTORIĘ TRZECIEGO Z BRACI BURZYŃSKICH Igor, niezwykle zdolny przedsiębiorca, w przeciwieństwie do swoich braci...