Jej pierwszy błąd

„Nigdy nie wierz kobiecie...” A facetowi zwłaszcza.

Przyznam się, że nie znam twórczości Sandie Jones. Sięgnęłam więc po parę informacji o tym co pisze. A że wyczytałam, że jej domeną są thrillery, to tym chętniej sięgnęłam po „Jej pierwszy błąd”.

Dawno, dawno temu żyła skromna nauczycielka. W chwili, gdy myślała już, że nie znajdzie swojej miłości w jej życiu pojawia się ktoś. Przystojny, szarmancki, bogaty – zupełnie jak książę z bajki. No i zaczęła się sielanka. Do pewnego momentu.

Wydawałoby się, że Alice ma wszystko. Przystojny mąż, wspaniała rodzina, prężnie działająca firma. Kobieta odnosi sukces za sukcesem. Przynajmniej dopóki w jej życiu nie pojawiła się Beth dysząca zemstą.

Otwierając książkę na pierwszej stronie nie wiedziałam czego mam się spodziewać. Tymczasem dostałam ciekawych, tajemniczych bohaterów.

Alice Davies jest kobietą sukcesu. Prowadzi firmę AT Designs zajmującą się projektami na większą i mniejszą skalę. Jednak jest też kobietą po przejściach. Jakiś czas temu w niewyjaśnionych okolicznościach straciła ukochanego męża, z którym stworzyła firmę. Jednak w jej życiu pojawił się Nathan, który sprawił, że w jej życiu ponownie zagościło szczęście. Chociaż nie do końca. Cały czas obawia się, że może ponownie stracić męża. Z czasem zaczyna dostrzegać niepokojące sygnały sugerujące, że mąż może mieć romans. Nie wiem jak sama zareagowałabym w takiej sytuacji. Alice decyduje się poznać prawdę. Mimo że cała sytuacja zaczyna się coraz bardziej komplikować, stara się nie załamać się. Nawet gdy okazuje się, że jej poprzednie małżeństwo zdaje się być farsą. Nie wiem czy mam ją podziwiać za opanowanie w całej tej sytuacji czy zżymać się na brak jakichkolwiek większych emocji.

Beth Russo jest zwyczajną dziewczyną, nauczycielką. Niepewna siebie szuka znajomości na portalach randkowych. I w końcu trafia na Niego. Thomas Evans jest handlarzem win ale takich z wyższej półki. Sprawia wrażenie, że zarabia na tym naprawdę dobre pieniądze. Jednak Beth zakochuje się w nim z innego powodu – czuje się przy nim bezpiecznie. Śledząc jej zachowanie mam wrażenie, że mam do czynienia z naiwną nastolatką. Jak się szybko okazuje, nie wie nic o swoim partnerze. A jednak obdarzyła go bezgranicznym zaufaniem. Jakoś mi jej nie szkoda.

Akcja powieści początkowo toczy się leniwie. Przynajmniej do pewnego momentu. W chwili, gdy Beth wyjawia część prawdy o sobie akcja błyskawicznie przyspiesza. Nawet momentami zbyt mocno. Wątki są mocno pogmatwane, zaplątane z sobą. Jednak nie zmienia to faktu, że czytało się mi bardzo dobrze. Gwałtowny zwrot w akcji pobudził moje szare komórki. Zakończenie może nie było zbyt zaskakujące ale mimo wszystko ciekawe.

Powieść zdecydowanie klasyfikuje się do thrillerów. Pisarka zafundowała nam tu i tajemnicę, i romans, i intrygę. Napisana lekko, wciągnęła mnie na całego. Polecam wszystkim. A na koniec cytat, który zrobił na mnie wrażenie:

„Zaufanie to dziwna rzecz; buduje się je długi czas, burzy w jednej chwili.”

Informacje dodatkowe o Jej pierwszy błąd:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2020-04-01
Tytuł oryginału: The First Mistake
Tłumaczenie: Agnieszka Myśliwy
Dodał/a opinię: Edyta Jasionowska

Zobacz opinie o książce Jej pierwszy błąd

Kup książkę Jej pierwszy błąd

Rywalka
Sandie Jones0
Okładka ksiązki - Rywalka

Ona, on i... jego matka Pammie zachowuje się jak typowa zaborcza matka. Niechęć, jaką żywi do Emily, ukochanej Adama, z każdym dniem rośnie. Pammie...