Jesień na Węgierskiej

Jeśli czytana przez was książka jest początkiem serii/sagi i nie przypadnie wam do gustu, to czytacie jej kontynuacje?🤔

Ja przyznam się, że porzucam takie serie, które mnie nie porwały od pierwszego tomu🫣.

⬇⬇⬇

JESIEŃ NA WĘGIERSKIEJ to pierwszy tom sagi rodzinnej o dziejach rodu Deynarowiczów obsadzona na przełomie XVIII i XIX wieku.

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Magdaleny Niedźwiedzkiej, i po trosze mam mieszane odczucia po tej lekturze. Zacznę od tego, że długo nie mogłam się wgryźć w akcję. Spokojny styl autorki i mało dynamiczna akcja, niestety też nie ułatwiały tego. Owszem, zdarzały się momenty, że czytałam ją z zainteresowaniem, w czasie gdy Jerzy wyruszył na wojnę i moment gdy dwie szwagierki nawiązały nić porozumienia, by ocalić rodzinny browar. Jednak to wiele za mało abym się zachwycała tą historią.

Na duży plus zasługują portrety psychologiczne postaci, pierwszorzędnie przedstawione, jak również sam klimat powieść, autorka umiejętnie go oddała, ukazując różnice pomiędzy życiem kobiety a mężczyzny w tamtej epoce.

Informacje dodatkowe o Jesień na Węgierskiej:

Kup książkę Jesień na Węgierskiej

Przed burzą
Magdalena Niedźwiedzka0
Okładka ksiązki - Przed burzą

Drugi tom barwnej opowieści o losach rodziny Deynarowiczów z Sejn. W domu przy Węgierskiej dorasta kolejne pokolenie Deynarowiczów. Synowie Agaty żenią...

Barbara Radziwiłłówna. Zmierzch Jagiellonów
Magdalena Niedźwiedzka0
Okładka ksiązki - Barbara Radziwiłłówna. Zmierzch Jagiellonów

Barbara Radziwiłłówna to kolejna po Bonie postać z autorskiego cyklu Magdaleny Niedźwiedzkiej "Zmierzch Jagiellonów". Może nie tak wyrazista i charakterna...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;