Jesienna Róża

Tłumaczenie: Stanisław Bończyk
Ilustracje: Paweł Panczakiewicz
Dodał/a opinię: Luciria
Tom 2 cyklu Mroczna Bohaterka

,,Mroczna Bohaterka - Jesienna Róża" jest równie dobrze napisaną książką co jej poprzedniczka. Przenosimy się ze znanego nam już świata do świata wymiaru pierwszego. Główną bohaterką jest Jesienna Róża Al-Summers, nastolatka-Mędrzec, która po śmierci babci musi znów zamieszkać z rodzicami w smętnej małej mieścinie. Wydaje się początkowo twardą, pewną siebie dziewczyną, która nie potrzebuje nikogo. Czy tak jest - trzeba przeczytać. Męskim bohaterem książki jest Fallon Athenea - książę, Mędrzec, jeszcze nastolatek, podobno przystojny, ale na pewno pewny siebie i posiadający sporo mocy. Parę słów o Mędrcach. Mędrcy wyglądają jak ludzie, z jednym szczegółem - na prawym boku ich ciała (tak, na twarzy też) mają blizny. Moc mają w sobie, lecz jeśli potrzebują jej więcej niż posiadają, lub ich ,,zasoby" są na wyczerpaniu, mogą czerpać moc z przyrody. Posiadają Króla, czyli w sumie tak jak wampiry z pierwszej części. Ludzie za nimi nie przepadają, ale ich tolerują (oczywiście są wyjątki w obie strony). W książce pojawiają się również ,,źli" Mędrcy zwani Extermino. I ciekawostka - Mędrcy to weganie. Książka jak już wspominałam napisana jest równie dobrze jak jej poprzedniczka. Wciąga od pierwszej strony, a czytając ostatnią stronicę mamy niedosyt emocji, szczególnie, że sama końcówka zapowiada kolejną część. Lekturę tą musiałam sobie dozować. Odrywałam się od książki siłą. Akcja czasami pędzi, by zaraz zwolnić, a potem znów przyspieszać. Zdecydowanie warta przeczytania.

Kup książkę Jesienna Róża

Zobacz opinie o książce Jesienna Róża