Jesteś moją nadzieją

Tom 2 cyklu Firestone MC

Tom drugi zdecydowanie lepiej mi przypadła mi do gustu. Mamy tu zdecydowanie więcej typowych klubowych spraw, sporo się działo. Kontynuacja "nie obiecuj niczego" to zupełnie inna historia, a mimo to warto przeczytać obie części.

Poznajemy tu historie Trevora, który po śmierci przyjaciela i szefa przejmuje klub motocyklistów i jego działalność. Próbuje ratować to co z niego zostało. Kiedy poznaje Charlene chce się zmienić, ale nie potrafi zostawić braci i spraw,kotre się ciągną po śmierci Rhetta. Jest uparty, lojalny ale chce także chronić Charlie, która jak się okazuje ma więcej wspólnego z nim niż się na początku wydawało. Czy się mu uda uratować klub? Czy pokona trudności? Co wybierze klub czy miłość?

Charlene to młoda dziewczyna, która studiuje prawo. Nie jest to coś, co wybrała bo chciała, ale poszła w rodzinną tradycję. Jej matka to wzięta adwokat, a ojciec sędzia. Jest młoda, pochodzi z dobrego, bogatego domu ale coś sprawia, że czegoś jej brak. Gdy poznaje Trevora,jej życie nabiera sensu. Tylko czy ten związek ma sens? Czy im się uda? Co łączy ja i zmarła dziewczynę Trevora? Jaką tajemnice skrywa jej rodzina?

Historia, ciekawa, dynamiczna, pełna napięcia i zaskakujących zwrotów akcji. Sprawy klubowe mieszają się z tymi sercowymi. Historia Charlie i Trevora nie należy do łatwych. Nie ma tu sielankowej, słodkiej historii miłosnej. Problemy piętrzą się, sprawy komplikują. W części drugiej mamy dużo więcej tych niegrzecznych motocyklistów. Tom pierwszy był świetny, ale skupiony bardziej na relacji między głównymi bohaterami. Tu wszystko jest bardziej podzielone, wywarzone między typowymi scenami klubu motocyklowego, porachunkami, strzelaninami, tajemnicami a scenami erotycznymi i w relacji między Charlie i Trevorem. Fabuła dużo lepiej przemyślana, barwniejsza. Pełno w niej intryg, tajemnic, niedokończonych spraw. Może będzie kolejna część? Z przyjemnością przeczytałabym historię z Holdenen w roli głównej.

Bohaterowie są świetnie wykreowani. Bardziej wyraziści, i co najważniejsze są nie tylko tłem ale pobocznymi bohaterami, których wyraźnie widać, czego ciut mi brakował w tomie pierwszym. Zakończenie książki to niekończąca się karuzela zdarzeń. Akcja nabiera takiego pędu, że trochę za szybko wszystko się skończyło. Niespodziewane zwroty akcji i tym razem szczęśliwe zakończenie. Choć historia Charlie i Trevora jest szczęśliwa i w pewien sposób zamknięta, tak historia klubu Firestone jest otwarta i dająca nam wiele spekulacji. To będzie koniec naszej przygody z chłopakami z Firestone Mc? A może poznamy historię Holdena, Guntera i innych członków klubu? Polecam

Informacje dodatkowe o Jesteś moją nadzieją :

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-01-25
Dodał/a opinię: lalkabloguje

Zobacz opinie o książce Jesteś moją nadzieją

Kup książkę Jesteś moją nadzieją