Jezu, Ty się tym zajmij!. o. Dolindo Ruotolo. Życie i cuda

Ta książka jest inna niż wszystkie, po prostu piękna z niesamowitym przekazem a jej lektura bardzo mnie poruszyła.
Napisana prostym , zrozumiałym językiem opowiada historię niezwykłego duchownego ojca Dolindo Ruotolo. Na pozór to książka trudna i przygnębiająca bo jest to opowieść o księdzu niezrozumianym i szykanowanym w swoim środowisku. Księdzu , który pomimo wieloletniego zakazu odprawiania Mszy świętej nigdy nie zdjął sutanny i złego słowa nie powiedział o swoich prześladowcach zachowując przy tym ogromną pogodę ducha . Przeciwnie modlił się za nich i przepraszał na kolanach za to, że go krzywdzili. Niesamowite wprost nie do uwierzenia niebywałe świadectwo wiary i zaufania Bogu. Jego bezgraniczna miłość do Matki Najświętszej ,do Kościoła, do wrogów , do każdego z kim miał kontakt sprawiła, że o .Dolindo mnie zafascynował. Jestem pod ogromnym wrażeniem pokory i życia tego księdza, które było pasmem cierpień i prześladowań, a mimo to był nieocenionym wsparciem duchowym dla wszystkich , których spotkał na swojej drodze wyjaśniając sens cierpienia i różnych trudności życiowych.
Różne są historie świętych, oraz kandydatów na ołtarze - jedne są bardziej poruszające, inne bardziej skłaniające do refleksji. Ta zaś jest niezwykłą drogą przez życie bardzo zwyczajnego człowieka, bardzo małego i pokornego, który wyróżnił się jedynie tym, że poszedł za wezwaniem Boga .
Podczas lektury dokonałam analizy własnego życia i postępowania. Myślę, że o. Dolindo poprzez książkę nadal oddziałuje na życie współczesnych ludzi . Dziękuję autorce za przybliżenie postaci tego niesamowitego kapłana aż żal, że to już koniec chciałabym się dowiedzieć o tym wspaniałym człowieku dużo więcej. Bardzo się cieszę, że posiadam ją w swojej biblioteczce bo będę do niej wracać po pomoc do o. Ruotolo aby mi towarzyszył w codziennym życiu i modlitwie.
We współczesnym świecie coraz więcej depresji, uzależnień i beznadziei , nienawiści a lekiem na całe zło jest niezwykła modlitwa znana na całym świecie „ Jezu , Ty się tym zajmij bo ja nie potrafię „ - tylko tyle a może aż tyle.
Polecam gorąco gdyż myślę,że każdy bez względu na to czy wierzy czy też nie, znajdzie w tej książce dla siebie coś dobrego !

„Kiedy widzisz, że sprawy się komplikują, powiedz z zamkniętymi oczami: Jezu, Ty się tym zajmij. (...) Czyń tak we wszystkich swoich potrzebach; czyńcie tak wszyscy, a zobaczycie wielkie, ciągłe, ciche cuda. Poprzysięgam wam na moją Miłość. Zajmę się tym, zapewniam was”.

Informacje dodatkowe o Jezu, Ty się tym zajmij!. o. Dolindo Ruotolo. Życie i cuda:

Wydawnictwo: Esprit
Data wydania: 2017-04-07
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Dodał/a opinię:

Zobacz opinie o książce Jezu, Ty się tym zajmij!. o. Dolindo Ruotolo. Życie i cuda

Kup książkę Jezu, Ty się tym zajmij!. o. Dolindo Ruotolo. Życie i cuda

Moja misja trwa. Jezu, Ty się tym zajmij! część 2
Joanna Bątkiewicz-Brożek0
Okładka ksiązki - Moja misja trwa. Jezu, Ty się tym zajmij! część 2

Kontynuacja bestsellerowej książki ,,Jezu, Ty się tym zajmij!" ,,Drogi czytelniku, jeśli zamierzasz sięgnąć po tę książkę, licz się z tym, że zarwiesz...

Różaniec zawierzenia z księdzem Dolindo
Joanna Bątkiewicz-Brożek0
Okładka ksiązki - Różaniec zawierzenia z księdzem Dolindo

Odmawiaj różaniec zawierzenia z księdzem Dolindo Ruotolo! Ksiądz Dolindo Ruotolo, wierny kapłan Kościoła, spowiednik, do którego ludzi wysyłał sam...