Karmię piersią, jem zdrowo. Poradnik dietetyczny w laktacji

Każda kobieta, będąc w ciąży, zastanawia się, jak to będzie z jej laktacją, czy uda jej się karmić maluszka i już na tym etapie ma w głowie te wszystkie wyrzeczenia żywieniowe, które ją czekają. Niestety sama wpadłam w sidła przesądów żywieniowych i jak przypomnę sobie, co ja w tych czasach jadłam, to aż nie mogę w to uwierzyć, że dałam się na to wszystko nabrać. Teraz postanowiłam do sprawy podejść inaczej i posłuchać trochę mądrzejszych osób, które znają się bardziej na żywieniu kobiet w okresie laktacji niż osób z wiedzą sprzed kilkudziesięciu lat.
Poradnik, który został stworzony przez dwie świetne dietetyczki to ogrom bardzo ważnej i przydatnej wiedzy, wszystko opisane jest w sposób lekki i przyjemny, tak jakby słuchało się przyjaciółki, a nie czytało książkę. Mamy rozdziały o tym, jak ważne jest karmienie, jakie rozterki mają młode mamy, opisy kolki niemowlęcej, kupki naszego dziecka, a nawet to jak rozpoznać, dlaczego nasze dziecko płacze, jak widać książka o karmieniu to taki kompleksowy poradnik mamy. Mnie z tego wszystkiego chyba najbardziej spodobał się koniec gdzie mamy mnóstwo przepisów na śniadania, obiady i kolacje, a wszystko wygląda tak apetycznie, że nie mogę doczekać się gotowania tych wszystkich dań.
Uwielbiam takie poradniki, które wprowadzają mnie w nowe sytuacje, wiadomo, że nie da się wszystkiego przewidzieć, ale fajnie mieć już jakąś wiedzę na dany temat i być przygotowanym, że coś takiego może się zdarzyć i mieć już gotowy pomysł na to, jak rozwiązać dany problem. Jak dla mnie ogromnym plusem tej książki jest jej wygląd, są różne kolory, dużo grafiki i schematy więc naprawdę radość dla oczu, do tego każde zagadnienie ma swój rozdział, więc możemy zawsze szybko wrócić do danego tematu, który nas ciekawi.
Tak jak zawsze powtarzam, nie ma jednej recepty na ten sam problem, ale warto być na coś przygotowanym i mieć jakieś gotowe rozwiązanie, bo może akurat to właśnie zadziała. Warto z takich poradników wyciągać jak najwięcej, a kiedy wiedza z nich nie zawsze nam się przyda nie negować ich, bo to, że konkretne rozwiązanie nie pomogło nam, nie oznacza, że nie pomoże innym.

Informacje dodatkowe o Karmię piersią, jem zdrowo. Poradnik dietetyczny w laktacji :

Wydawnictwo: Oficyna 4eM
Data wydania: 2021-04-28
Kategoria: Poradniki
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Zobacz opinie o książce Karmię piersią, jem zdrowo. Poradnik dietetyczny w laktacji

Kup książkę Karmię piersią, jem zdrowo. Poradnik dietetyczny w laktacji