Kasta. Granice pokusy

Tu rządzi braterstwo, lojalność, zasady i totalna jazda bez trzymanki... Rządzi Kasta!
Grupa studentów trzęsie uczelnią i kampusem. To oni ustalają reguły, więc albo jesteś z nimi... Albo zacznij się oglądać za siebie. Kastę tworzą Mason, Connor, Seth, Jasper i Bryan, a na ich celowniku właśnie znalazła się Kinsley. Chłopcy obrali sobie ją sobie za cel. Stanowi ich misję, a plan jest prosty - doprowadzą ją do granic. Podda się?
W świecie bogatych i dobrze ustawionych młodych ludzi, gdzie prawdziwe szaleństwo idzie w parze z bezkarnością, nikt nie może czuć się pewnie. Kasta jest ponad prawem. A gra, toczy się według ich zasad. Będzie ostro, brutalnie i niebezpiecznie!
"Kasta. Granice pokusy" to moje pierwsze spotkanie z autorkami. Gdy tylko pojawiła się zapowiedź tego tytułu, czekałam niecierpliwie na moment, kiedy oddam się lekturze. Przyznam, liczyłam na coś z lekka innego. Zacznijmy jednak od początku.
Pomysł na fabułę i kwestia samej Kasty, czyli grupy chłopaków rządzących się swoimi prawami, zaciekawiły mnie od początku. Chętnie czytałam o hierarchii panującej wśród studentów, o rywalizacji między poszczególnymi bohaterami. Wyznaczane przez Kastę zadania napędzały moją ciekawość i towarzyszyło temu jedno pytanie: jak daleko ci chłopcy są w stanie się posunąć? Otóż daleko. Według mnie, wręcz za daleko bowiem ich brutalność i chęć posiadania - zwłaszcza dziewczyn, nie znali granic, co chwilami wywoływało u mnie uczucie zniesmaczenia i lęku.
Jeśli chodzi o główną bohaterkę tej powieści, czyli Kinsley to muszę przyznać, że dziewczyna nie zaskarbiła sobie mojej sympatii. Jest to postać pełna sprzeczności. Prowokuje, a to najczęściej wpędza ją w kłopoty. Zgadza się na coś, choć wie że będzie tego żałować. Kinsley nie uczy się na błędach i sama pcha się w przysłowiową paszczę lwa, a powtarzanie tego raz za razem odrobinę mnie nudziło. Jednak z pewnością jest to bohaterka, o której nie sposób zapomnieć. Zdecydowanie szokuje.
I to samo mam ochotę powiedzieć o całej powieści. Nie czytałam jak dotąd nic, co dosłownie odebrałoby mi mowę. Książka przeznaczona jest dla pełnoletnich czytelników, ocieka brutalnym seksem, jest przesiąknięta pożądaniem i mogłoby się wydawać, że nie ma tam miejsca na jakiekolwiek inne uczucie.
Nie jestem w stanie jednoznacznie ocenić tego tytułu.
Bardzo chciałam go przeczytać i przeczytałam. Zaspokoiłam swoją ciekawość. Czy powinniście po nią sięgnąć? Otóż z pewnością nie jest to książka dla każdego czytelnika. Miłośnicy słodkich romansów nie zabawią długo w świecie Kasty. Jednak jeśli nie straszne Wam ostre, brutalne erotyki - sprawdźcie ten tytuł.
Najbardziej w tej historii podobało mi się kilka ostatnich rozdziałów. Odnoszę wrażenie, że dopiero tam akcja wciągnęła mnie o wiele bardziej.
Przeczytałam kilka skrajnych opinii odnośnie tego tytułu. Grupa czytelniczek bawiła się świetnie podczas lektury, inne z kolei uznały książkę za zbyt mocną. Jeśli macie w planach niniejszą powieść, najlepiej będzie jeśli sami wyrobicie opinię, nie sugerując się czyjąś oceną, bo jak wiadomo gusta są różne.
Jak wspominałam, nie czytałam jeszcze książek autorek. Po lekturze "Kasty" mogę stwierdzić, że obie Panie mają lekkie pióro, co zachęciło mnie do sięgnięcia po inne książki z ich dorobku. Zdecydowanie jestem przeciwniczką rezygnowania z całej twórczości, po jednym tytule, który nie do końca spełnił moje oczekiwania. Chcę poznać więcej.
Jak wielu miłośników książek ja też jestem okładkową sroką i pod względem wizualnym "Kasta" zrobiła na mnie wrażenie w momencie, gdy tylko pojawiła się jej okładka. Wpada w oko i z pewnością nie da się przejść obok niej obojętnie. Piękne zdobienia znalazły się także na początku każdego rozdziału.
Podsumowując, książka mnie z pewnością zszokowała. Myślę, że momentami była jednak dla mnie za mocna i niestety też trochę zawiodła, bo jak pisałam, spodziewałam się tam znaleźć coś innego, ale to z kolei moje błędne założenie.
A Wy, czytaliście już "Kastę" czy dopiero macie zamiar wkroczyć do jej świata, który rządzi się swoimi prawami?
Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu WasPos

Informacje dodatkowe o Kasta. Granice pokusy:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2021-02-14
Dodał/a opinię: blondeside

Tagi: rumunia love Gang orgia collage prawo nastolatek

Zobacz opinie o książce Kasta. Granice pokusy

Kup książkę Kasta. Granice pokusy

Inne otoczenie daje mi więcej możliwości i jeszcze więcej chętnych facetów. Chcę się zabawić, ale na pewno nie wliczam w to ciebie.” „Nawet nie ma pojęcia jak bardzo potrafię być niegrzeczna. Powoli zaczynam gubić się sama w tym, co dzieje się wokół mnie i na co pozwalam tym chłopakom. Zamiast z tym walczyć i bronić się pazurami, poddaję się temu i pozwalam się tak szorstko traktować.