Katastrofalny błąd

Tom 4 cyklu Prywatne śledztwo Agaty Brok

"Katastrofalny błąd" to czwarty tom serii, której autorką jest Iwona Wilmowska. Czytając książkę przeniosłam się myślami do Warszawy, w której się urodziłam i mieszkałam wiele lat. Wspomnienia wróciły.

W tym mieście mieszka Agata Brok z mężem Kermitem. Bohaterka obecnie wychowuje ośmiomiesięczną Marysię i to pochłania jej dużo czasu i energii. Kobieta wynajmuje swoje dawne mieszkanie na ulicy Podbipięty, niedaleko stacji metra Służew. Niestety od jakiegoś czasu lokatorka, samotna matka z nastoletnim synem, spóźnia się z opłatami. Agata jest zaniepokojona i postanawia sprawdzić co się stało. W mieszkaniu zastaje młodego chłopaka. Okazuje się, że Agnieszka Nowak zniknęła. Bohaterka przyjmuje pod swój dach nastolatka i stara się odnaleźć zaginioną.

Czy jej się to uda? Co stało się z matką Przemka? Czy miała jakieś tajemnice?

"Katastrofalny błąd" to powieść o zwykłych ludziach, którzy mogą mieć wiele do ukrycia. Często są inni niż nam się wydaje, mieszkają obok nas, a tak naprawdę ich nie znamy. Każdy ma jakąś przeszłość, swoją historię.

Agata jest szczęśliwa, bo pomimo trudności dnia codziennego, ma wspaniałą rodzinę, która w każdej sprawie chce jej pomóc. Nie dla każdego los jest taki łaskawy.

W książce został poruszony temat przemocy w związku. Często młode kobiety zbyt szybko i mocno ufają nowo poznanemu mężczyźnie. A on krok po kroku przejmuje kontrolę nad ich życiem i je krzywdzi. Jedna z postaci, uciekła od przemocowego partnera, poszła na terapię i stara się spełniać swoje marzenia. Lecz strach w niej nadal pozostał głęboko ukryty. A także brak zaufania do mężczyzn.

Inny aspekt, który został opisany w książce, to wykluczenie z rodziny. Zdarza się, że rodzice nie akceptują wyborów, które dokonuje ich dorosłe dziecko. Nie raz, po czasie, bardzo tego żałują.

Moją uwagę zwrócił interesujący fragment o pracy w sklepie z używaną odzieżą, jej blaskach i cieniach.

"Katastrofalny błąd" to powieść, którą świetnie się czytało. Wciągająca akcja, zabawne dialogi, bohaterowie, których da się lubić.

Polecam serdecznie 📚📚.

Informacje dodatkowe o Katastrofalny błąd:

Wydawnictwo: Axis Mundi
Data wydania: 2020-07-02
Dodał/a opinię: Damaczytasama

Tagi: obyczajowe

Zobacz opinie o książce Katastrofalny błąd

Kup książkę Katastrofalny błąd

Dobry chłopak
Iwona Wilmowska0
Okładka ksiązki - Dobry chłopak

"Dobry chłopak", 5 tom serii kryminalnej Prywatne śledztwo Agaty Brok, której akcja osadzona jest we współczesnej Warszawie i dotyczy zwykłych...

Kandela, Czarny Lew i planeta Kumpligświst
Iwona Wilmowska0
Okładka ksiązki - Kandela, Czarny Lew i planeta Kumpligświst

Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie… jak swe karminowe dłonie wyciągają do Was subtelne mieszkanki Krzaku Róży… jak splecione liany...