Każde twoje słowo

Obecnie Karolina żyje przytłoczona przez wydarzenia z przeszłości i sekrety, które nie pozwalają jej na życie pełną piersią. Ma partnera i przyjaciółkę. Pewnego dnia w firmie zjawia się nowy londyński wspólnik, Jack Stowe. Dziewczyna jest już spóźniona. Wkracza do sali i zamiera. Stoi przed nią mężczyzna sprzed lat...
   Osiemnaście lat temu drogi Karoliny oraz Nelsona i jego kumpli krzyżują się na jednej z imprez. Młodzi studenci. Beztroscy i weseli. Ale nie Karolina. Ona jest dojrzała jak na swój wiek. Ma ważniejsze sprawy na głowie, niż zabawy z rówieśnikami. Nelson nie może zapomnieć dziewczyny o szmaragdowych oczach. Musi poznać ją bliżej...
   Jaki jest wspólny mianownik obu tych historii? Co takiego wydarzyło się przed laty? Kim jest Nelson a kim Jack Stowe? Jak Karolina odnajdzie się po tylu latach? Czy będzie w stanie pracować z mężczyzną ze swej przeszłości?

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. I powiem Wam, że było nad wyraz udane. Miałam pewne obawy, jak to w przypadku nowego dla mnie autora. Czy spodoba mi się styl i przekaz. Czy historia będzie na tyle ciekawa, że nie pozwoli mi się oderwać od lektury. A tu niespodzianka.
   Autorka prowadzi czytelnika poprzez dwie na pozór odrębne historie. Jesteśmy w teraźniejszości, by raz na jakiś czas przeskoczyć w czasie i  cofnąć się do wydarzeń od których wszystko się zaczęło. Po troszeczku, powolutku, bez pośpiechu. Nie całą przeszłość na raz. Tak tylko drobinkami na zachętę. By podsycić ciekawość. By dać czytelnikowi skosztować dania i zabrać mu je sprzed nosa. Doskonały zabieg. Na takie z przyjemnością się piszę. Było widać ten rozdźwięk pomiędzy światami. Pomiędzy tym co jest, a tym co kiedyś było. Z przyjemnością przenosiłam się wstecz, by za moment ponownie powrócić do teraźniejszości. Od samego początku intrygowała mnie główna bohaterka. Pełna tajemnic i powagi. Zbytniej dorosłości jak na swój młody wiek. To, czego się dowiadywałam o Karolinie podczas lektury było zabarwione przeróżnymi emocjami. Od radości i uśmiechu, po smutek i łzy. Bardzo ciepła i fajna postać. Tylko aż tyle trosk los postanowić rzucić jej na barki. To niesprawiedliwe. Przewrotny los dał jej popalić. I to zdrowo.
 Nelson to chłopak wesoły i radosny. Jak każdy młody dorosły. Zabawa, przyjaciele, pełen luz i spontan. I pogoń za marzeniami. Ale nie można mu odmówić troski.
Jack Stowe to mężczyzna dojrzały. Pewny siebie i opiekuńczy. Dobry z niego biznesmen.
Powiązanie ich dwóch z główną bohaterką jest po części skomplikowane. Ale bardzo dobrze prowadzone. Z precyzją i dbałością o najdrobniejszy szczegół. Co rusz byłam zaskakiwana. Co rusz zmieniały się moje emocje podczas czytania.
    Piękna ale i bolesna historia o miłości. O odwadze przebaczania i próbowania od nowa. O wyjawieniu całej prawdy i starciu z demonami. Wzruszająca historia o sile słów. O przyjaźni, która może zadać ból. Która może zniszczyć wszystko. Styl autorki bardzo przypadł mi do gustu. Lekko, prosto, bez zbędnych opisów czy sztucznych dialogów. Wszystko płynęło naturalnie, niczym samym życiem pisana. Jeśli szukacie historii, która was porwie i która dostarczy odpowiednich emocji, to jest to lektura dla Was.

Polecam.

Informacje dodatkowe o Każde twoje słowo:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2021-06-08
Dodał/a opinię: agnieszka_rowka

Tagi: obyczajowe

Zobacz opinie o książce Każde twoje słowo

Kup książkę Każde twoje słowo

Morderstwo i cała reszta
Marta Reich0
Okładka ksiązki - Morderstwo i cała reszta

Młoda redaktorka poczytnego pisma dla kobiet „Madame”, Pola Białohorska, niespodziewanie otrzymuje od szefa polecenie przeprowadzenia wywiadu...