Każde twoje słowo

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2021-06-08

Rok 2017. Karolina ma wspaniałe życie… i przeszłość z najgorszych snów. Z pozoru silna i niezależna, mierzy się z sekretami i traumami, do których trudno przyznać się nawet najbliższym. Kiedy pewnego wrześniowego poranka spóźniona wpada na spotkanie z Jackiem Stowe, nowym londyńskim współwłaścicielem firmy, zamiera. Ma przed sobą mężczyznę, na widok którego ożywają emocje sprzed lat…

Rok 1999. Nelson i jego kumple żyją studiami, domówkami i marzeniami o wielkiej karierze w otwierającej się powoli Europie. Podczas jednej z imprez na warszawskiej Pradze dostrzega dziewczynę o szmaragdowych oczach… i wie, że nie spocznie, póki nie pozna jej bliżej.

Co wiąże obie historie? Kim jest Jack Stowe i co łączyło go w przeszłości z Karoliną? Czy niespodziewane spotkanie dwojga ludzi, którzy mieli się już nigdy nie zobaczyć, przyniesie im ukojenie?

Pełna zwrotów akcji opowieść tocząca się na styku światów i czasów, w dwóch odległych, a jednak związanych ze sobą europejskich stolicach: Warszawie i Londynie. Wzruszająca historia o miłości i przebaczeniu, o drugich szansach i zapomnianych ideałach… a przede wszystkim o sile słów, tych wypowiedzianych i tych tłumionych, tych romantycznych i tych bolesnych. Tych, które mają siłę niszczyć, ale też budować na nowo.

Marta Reich - absolwentka ekonomii, romanistyki i nauk politycznych w Wielkiej Brytanii oraz dyplomacji w Warszawie. Choć Anglię uważa za swój drugi dom, podjęła decyzję o powrocie do Polski i życiu na styku dwóch światów. Autorka kryminałów: "Morderstwo i cała reszta" oraz "Sztuki i sztuczki". "Każde twoje słowo" to jej pierwsza powieść obyczajowa z elementem suspensu, w której wykorzystuje wcześniejsze literackie doświadczenia dla wykreowania opowieści pełnej zaskakujących zwrotów akcji. To także osobisty zapis doświadczeń jej pokolenia - młodych Polaków, którzy w okresie wejścia Polski do UE zdecydowali się szukać swoich szans za granicą.

Tagi: obyczajowe

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Każde twoje słowo

Opinie o książce - Każde twoje słowo

Avatar użytkownika - Wolinska_ilona
Wolinska_ilona

Rok 2019. Karolina wiedze wspaniałe życie. Jednak ma za sobą przeszłość pełną sekretów, do których ciężko przyznać się nawet najbliższym. Kiedy pewnego wrześniowego poranka spóźnia się na spotkanie z nowym londyńskim współwłaścicielem firmy, zamiera. Wraz z mężczyzną powracają do niej wydarzenia sprzed lat.

Rok 1999. Nelson wraz z kolegami prowadzi typowe studenckie życie. Pewnego dnia na jednej z imprez poznaje dziewczynę o szmaragdowych oczach. Nelson wie, że nie spocznie dopóki nie pozna jej bliżej.

Dwie płaszczyzny czasowe i dwie różne historie. Co je ze sobą łączy ? Wszystkiego dowiecie się z najnowszej powieści Marty Reich.

Powieść, którą stworzyła Marta Reich to wspaniała historia o niespełnionej miłości, trudnych wyborach i ludzkich dramatach. Historia ta przepełniona jest całą gamą emocji począwszy od pierwszego zauriczenia, prawdziwych uczuć, szczęścia i radości poprzez kłamstwa, zdradę, smutek a nawet żałobę po stracie bliskiej osoby. Piękna i niezwykle intrygująca, wciąga tak, że nie sposób jej odłożyć. Już dawno nie czytałam tak wspaniałej powieści obyczajowej. Niezwykle trudno jest mnie wzruszyć, a autorce się to udało. Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Pani Marty i z pewnością nie ostatnie. Autorka dała mi wszystko, czego może oczekiwać czytelnik. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Polecam Wam z całego serca zatracić się w tej pięknej, niespiesznej powieści.

Dziękuję @proszynski_wydawnictwo za możliwość przeczytania książki 💙

Obecnie Karolina żyje przytłoczona przez wydarzenia z przeszłości i sekrety, które nie pozwalają jej na życie pełną piersią. Ma partnera i przyjaciółkę. Pewnego dnia w firmie zjawia się nowy londyński wspólnik, Jack Stowe. Dziewczyna jest już spóźniona. Wkracza do sali i zamiera. Stoi przed nią mężczyzna sprzed lat...
   Osiemnaście lat temu drogi Karoliny oraz Nelsona i jego kumpli krzyżują się na jednej z imprez. Młodzi studenci. Beztroscy i weseli. Ale nie Karolina. Ona jest dojrzała jak na swój wiek. Ma ważniejsze sprawy na głowie, niż zabawy z rówieśnikami. Nelson nie może zapomnieć dziewczyny o szmaragdowych oczach. Musi poznać ją bliżej...
   Jaki jest wspólny mianownik obu tych historii? Co takiego wydarzyło się przed laty? Kim jest Nelson a kim Jack Stowe? Jak Karolina odnajdzie się po tylu latach? Czy będzie w stanie pracować z mężczyzną ze swej przeszłości?

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. I powiem Wam, że było nad wyraz udane. Miałam pewne obawy, jak to w przypadku nowego dla mnie autora. Czy spodoba mi się styl i przekaz. Czy historia będzie na tyle ciekawa, że nie pozwoli mi się oderwać od lektury. A tu niespodzianka.
   Autorka prowadzi czytelnika poprzez dwie na pozór odrębne historie. Jesteśmy w teraźniejszości, by raz na jakiś czas przeskoczyć w czasie i  cofnąć się do wydarzeń od których wszystko się zaczęło. Po troszeczku, powolutku, bez pośpiechu. Nie całą przeszłość na raz. Tak tylko drobinkami na zachętę. By podsycić ciekawość. By dać czytelnikowi skosztować dania i zabrać mu je sprzed nosa. Doskonały zabieg. Na takie z przyjemnością się piszę. Było widać ten rozdźwięk pomiędzy światami. Pomiędzy tym co jest, a tym co kiedyś było. Z przyjemnością przenosiłam się wstecz, by za moment ponownie powrócić do teraźniejszości. Od samego początku intrygowała mnie główna bohaterka. Pełna tajemnic i powagi. Zbytniej dorosłości jak na swój młody wiek. To, czego się dowiadywałam o Karolinie podczas lektury było zabarwione przeróżnymi emocjami. Od radości i uśmiechu, po smutek i łzy. Bardzo ciepła i fajna postać. Tylko aż tyle trosk los postanowić rzucić jej na barki. To niesprawiedliwe. Przewrotny los dał jej popalić. I to zdrowo.
 Nelson to chłopak wesoły i radosny. Jak każdy młody dorosły. Zabawa, przyjaciele, pełen luz i spontan. I pogoń za marzeniami. Ale nie można mu odmówić troski.
Jack Stowe to mężczyzna dojrzały. Pewny siebie i opiekuńczy. Dobry z niego biznesmen.
Powiązanie ich dwóch z główną bohaterką jest po części skomplikowane. Ale bardzo dobrze prowadzone. Z precyzją i dbałością o najdrobniejszy szczegół. Co rusz byłam zaskakiwana. Co rusz zmieniały się moje emocje podczas czytania.
    Piękna ale i bolesna historia o miłości. O odwadze przebaczania i próbowania od nowa. O wyjawieniu całej prawdy i starciu z demonami. Wzruszająca historia o sile słów. O przyjaźni, która może zadać ból. Która może zniszczyć wszystko. Styl autorki bardzo przypadł mi do gustu. Lekko, prosto, bez zbędnych opisów czy sztucznych dialogów. Wszystko płynęło naturalnie, niczym samym życiem pisana. Jeśli szukacie historii, która was porwie i która dostarczy odpowiednich emocji, to jest to lektura dla Was.

Polecam.

Każdy ma jakąś przeszłość, ale nie wszyscy zamknęli ją za sobą i żyją teraźniejszością. To kim jesteśmy obecnie, zawdzięczamy naszym decyzjom sprzed lat.

Karolina ma pracę, w której się spełnia i stabilne, poukładane życie. Silna i niezależna kobieta pewnego dnia spóźnia się na spotkanie z Jackiem Stowie, który przyleciał z Londynu, by przeprowadzić kontrolę w jej firmie. Na widok mężczyzny, ożywają wspomnienia sprzed lat. Bohaterowie wracają pamięcią do 1999 roku, gdy ich drogi krzyżowały się i wydarzenia z tamtych lat zostają wskrzeszone. Pierwsze ich spotkanie, radości i zdarzenia, które spowodowały, że dziś stoją naprzeciw siebie jak zupełnie obcy ludzi. Co się stało, dlaczego los ich rozdzielił?

Fabuła poprowadzona dwutorowo, życie bohaterów toczy się pomiędzy Warszawą a Londynem. Mamy okazje poznać ich losy sprzed piętnastu lat, jak i te obecne. Z perspektywy mężczyzny oraz kobiety widzimy, jak zmienia się ich życie i kariera, która kiedyś stała przed nimi otworem, a dziś…, no właśnie, czy udało im się osiągać, to co zamierzali jako młodzi ludzie, pełni cudownych marzeń. Mieli te same możliwości rozwoju, ale realizacja celu nie zawsze tak samo łatwa i pozbawiona potknięć.

Czyta się szybko, bo fabuła skręca w różne strony, a życie bohaterów nie jest takie oczywiste i co chwilę napotykamy niespodzianki, które uszykowała dla nas autorka. Marta Reich powoli, z rozmysłem odkrywa tajemnicze wydarzenia sprzed lat, by czytelnik nie mógł oderwać się od kolejnych stron. Wciągające wydarzenia i zwroty akcji nie pozwalają się nudzić, a emocje bohaterów nam się udzielają.

Historia opisuje losy dwojga ludzi, których kiedyś coś łączyło, ale mimo silnego uczucia ich drogi się rozeszły. Piękne opisane emocje, ciekawe wydarzenia sprzed lat, które odciskają piętno na ich obecnym życiu. Przyjaźń, która rozczarowuje i miłość, która daje nadzieje. Wzruszające historia z pracą w korporacji w tle, wraz z jej wadami i zaletami. Wzruszyła mnie przyjaźni, która buduje i oddaje otuchy, a jednocześnie niszczy i jest nieszczera, a dzieciństwo Karoliny i jej pasja wycisnęły niejedną moją łzę.

Jest to emocjonalna opowieść o miłości, która musi dojrzeć wraz z doświadczeniem życiowym. Moc wzruszeń, pięknie zbudowani, wyraziści bohaterowie i życie, które nie rozpieszcza, a wręcz wytyka im błędy młodości, za które do dziś płacą zranionym sercem i niespokojną duszą.  Słowa mają moc, a nieodpowiednio użyte mogą zranić lub zmienić czyjeś losy, ku przestrodze. Wartościowa fabuła zmusza do refleksji i daje niebywałą przyjemność z czytania.

,, Wstydziła się własnych uczuć, ale poczucie palącej niesprawiedliwości nagle przytłoczyło ją z całą mocą. Każde z nich dostało rewelacyjny stary w życie, kochające domy, bezpieczeństwo i komfort a jeszcze teraz korzystali z tego życia bez przeszkód. Ona zaś- odwrotnie (...)"

,,Każde twoje słowo" to emocjonalny rollercoaster. Książka przedstawia historię, która swym realizmem złamała mi serce.

Karolina to dusza artysty. Miłość do sztuki miała już od wczesnych lat, co zaowocowało, że uczelnia, jaka wybrała to ASP. Piękna i mająca przed sobą cały świat, lecz w jednej chwili wszystkie marzenia legły w gruzach, wszystkie perspektywy na przyszłość zmieniły swój tor, a ona została pokierowana ścieżką, która wybrało jej życie.

Nelson ambitny student, który na staż wybiera się do UK. Rozłąka z ukochaną to codzienna udręka młodego chłopaka. Brak wiadomości od dziewczyny to brak nadziei na lepsze jutro.

Karolina i Nelson spotykają się ponownie w sytuacji, kora zaskakuje ich oboje. Co wydarzyło się lata temu? Czy tych dwoje ma szansę na przyjaźń? Czy niewyjaśnione sprawy ujrzą światło dzienne? Tego wszystkiego dowiecie się z książki.

,,Każde Twoje słowo" to książka, która wciąga nas od pierwszej strony, by pokazać, jakie życie potrafi być okrutne, jak los może zgotować nam piekło, z brakiem możliwości na lepsze jutro.

Życie głównej bohaterki złamało mi serce to, w jaki sposób radziła sobie z bólem, to jak wzięła na siebie wszystkie troski i smutki oraz to, w jaki sposób zrezygnowała ze szczęścia, by trwać u boku jednej z najbliższych jej osób.

Osądy wydajemy je bardzo często, lecz równie często nie zastanawiamy się nad ich wiarygodnością. Niedomówienia, brak rozmów to wszystko prowadzi do lawiny smutku i łez.

Autorka pokazała świat z dwóch perspektyw, poruszyła ciężkie tematy, co sprawiło, że się zatrzymałam i doceniłam świta i ludzi, którzy mnie otaczają. Rozmowa jest fundamentem związku, a jej brak może doprowadzić do upadku, z którego nie będziemy mogli się podnieść. Polecam książkę!!!!

Avatar użytkownika - kotoksiazka
kotoksiazka
Przeczytane:2021-07-02, Ocena: 5, Przeczytałam,

Karolina, młoda, pełna życia dyrektor działu kreatywnego w warszawskiej firmie, dowiaduje się o wizytacji współwłaściciela firmy Jacka Stowe z zagranicy. Mają oni ocenić ich pracę i podjąć decyzję czy aby nie zamknąć ich korporacji. Gdy wchodzi na spotkanie doznaje szoku… Ona go zna! Kim jest Jack Stowe?

Przeszłość: Grupka studentów wiodą niezależne życie, polegające na imprezach i wielkich marzeniach. Pewnego dnia Nelson poznaję dziewczynę, piękną i skromną. Czy uda mu się poznać ją bliżej?

Co łączy te dwa światy?

KAŻDE TWOJE SŁOWO to piękna, emocjonująca opowieści pisana w dwóch okresach. W latach 2000 i 2017. Bo jak wiadomo nie ma „teraz” bez „kiedyś”.

Czytając ją pomału zagłębiamy się w tę historię. Nieśpieszny styl autorki daje możliwość zapoznania z bohaterami i zaprzyjaźnienia z nimi. Pozwala zatracić się w ich świecie i odczuć ich emocje. A powolne odkrywanie kart przez pisarkę powoduje tylko niecierpliwość u czytelnika. Chcemy czytać szybciej, aby wiedzieć dokąd to wszystko doprowadzi.

Ta historia bardzo mnie poruszyła i rozbudziła skrajne emocje, od irytacji po smutek i na uśmiechu kończąc. Niektóre postacie wzbudziły sympatię, inne niechęć lub drażniły, jak na przykład przyjaciółka Karoliny. Niby mówiła z sensem, ale coś było w tym nie tak. Natomiast sama Karolina trochę mnie zawiodła. Ale poniekąd rozumiałam ją.
„Dwoje ludzi, kiedyś tak sobie bliskich, a dziś - zupełnie obcych” - ten cytat ukazuje jak życie potrafi być przewrotne.

Avatar użytkownika - annadyczko
annadyczko
Przeczytane:2021-06-22, Ocena: 6, Przeczytałam,

Karolina, Anka, Nelson, Karol, Michał i Wojtek to zgrana grupa przyjaciół. Poznają się na studenckiej imprezie. Nawiązują się pierwsze miłości. Anka szaleje za Karolem a Nelson zakochuje się od pierwszego wejrzenia w Karolinie. Ich związki się rozwijają, lecz młodzi są ambitni, chcą wiele osiągnąć a umożliwić im to może staż za granicą. Jednak nie każde z nich może wyjechać, niektórzy mają zobowiązania lub zwyczajnie brak im pieniędzy na takie zbytki.

Pary rozstają się. Czy miłość na odległość ma szansę przetrwania? Jak długo trwa tęsknota? Miesiąc, dwa, pół roku? Dwa związki wystawione zostały na próbę czasu.

Po kilkunastu latach Karolina nie przeczuwała, że jeszcze kiedykolwiek spotka swoją młodzieńczą miłość. Wiele się z jej życiu wydarzyło od 1999 roku. Kiedy w 2017 wpada spóźniona do biura ostatnią osobą, którą spodziewa się zobaczyć jest on.

Czy stara miłość odżyje?

Autorka poprowadziła fabułę dwutorowo. W powieści przeplatają się wydarzenia z przeszłości i z czasów obecnych. Obserwujemy Karo i Nelsona i wracamy do przeszłości bohaterów. Od początku wiadomo, że każde z nich ma swoje tajemnice. Z ciekawością przewracałam kolejne strony, nie mogąc się doczekać rozwiązania zagadki. Co sprawiło, że ich drogi się rozeszły? Dlaczego dziewczyna porzuciła swoje aspiracje?

Przecież, jak mawiała babcia Karoliny, w życiu najważniejsza jest miłość i pasja.

Czy tej dwójce uda się dogadać, wyjaśnić i wybaczyć przeszłe wybory?

Nie czytałam kryminałów Marty Reich. "Każde twoje słowo" to jej pierwsza powieść obyczajowa. Jak na debiut gatunkowy jest bardzo udana. Długo czekałam na ujawnienie wszystkich sekretów bohaterów, przez co książka trzymała mnie w napięciu do samego końca. Nie mogłam zasnąć dopóki nie doczytałam do ostatniej strony.

Charaktery, reakcje i zachowania naszych bohaterowie są autentyczne. Wszystko doskonale zgrane. Z uwagi na czas, w jakim rozgrywa się akcja, wielu obecnych 40-latków odnajdzie w nich siebie lub swoich znajomych z lat młodości. To budzi sentyment i sympatię. Obserwujemy zmianę Karoliny i Jacka na przestrzeni lat.

Autorka powoli odsłania kolejne karty losów postaci. Zakończenie pięknie domyka wszystkie wątki. Akcja toczyła się powoli, lecz mimo to powieść bardzo mi się podobała. Świetnie oddane zostały realia pracy w korporacji, włącznie ze specyficznym slangiem, jakim posługują się pracownicy. Zastanawiałam się czy pisarka sama miała okazję pracować w takim miejscu.

Marta Reich poruszyła wiele ważnych tematów: od emigracji zarobkowej po adopcję.

"Najczęściej ranimy tych, którzy są nam najbliżsi", głównie poprzez brak odpowiedniej komunikacji. Tutaj zabrakło wyjaśnienia sobie wszystkich niedopowiedzeń i podejrzeń we właściwym czasie. Autorka pokazuje także, że nie każda przyjaźń jest autentyczna i często wróg może ukrywać się wśród osób pozornie nam sprzyjających.

Sporo tematów zmieściło się na tych 400 stronach, można by długo wymieniać.

Polecam "Każde twoje słowo" wielbicielom wzruszających obyczajówek.

Avatar użytkownika - aniabex
aniabex
Przeczytane:2021-06-16, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2021,

„Tylko pasja i miłość. Tylko o to warto się bić. Reszta nie ma tak naprawdę znaczenia”.

Karolina i Nelson, warszawiacy, pokolenie lat 80. Ludzie urodzeni u schyłku dawnego systemu. Ich dzieciństwo i młodość to początki transformacji, okres wielu ograniczeń, ale i nadziei na lepszą przyszłość w związku z wejściem Polski do Unii Europejskiej. Piękni młodzi i zakochani, ambitni i zdeterminowani, choć tak różni. Ich spotkanie było cudem lub błędem systemu. Każde z nich miało swoje marzenia, pragnienia i pasję. Żadne nie bało się wielkich słów. A potem życie te słowa brutalnie zweryfikowało.
Po latach, rekin biznesu i bizneswoman, za sprawą cudu lub kolejnego błędu systemu, spotykają się ponownie.
Każde z nich pamięć o wydarzeniach sprzed lat skrzętnie zamiotło pod dywan. Teraz przyszedł czas by skonfrontować obie wersje wydarzeń, które tak wielki wpływ wywarły na ich obecne życie.
Czy ich ponowne spotkanie zapoczątkuje budowę mostu pomiędzy teraźniejszością o przeszłością?
Czy stracone lata, zatracone nadzieje i bezpowrotną młodość uda się odczarować i zamienić w dojrzałą relację opartą na zaufaniu i miłości?
„Każde twoje słowo” to niezwykle autentyczna powieść obyczajowa wywołująca wiele emocji. Pokazuje życie takie jakie jest, bez ubarwiania. Skłania do przemyśleń o cenie młodzieńczych marzeń, którą często są zerwane na zawsze więzi, nieoczekiwane kompromisy i zmiany rzutujące na życie wielu ludzi. Książka bawi i wzrusza dając czytelnikowi chwilę wytchnienia od własnej rzeczywistości.
Polecam.

Avatar użytkownika - annakubera
annakubera
Przeczytane:2021-06-17, Ocena: 5, Przeczytałam,

„Każde twoje słowo” to książka opowiadająca historię zdolnej artystki Karoliny, która porzuciła sztukę dla kariery w korporacji. Jej życie jest na pozór poukładane, jednak zmaga się ona z wieloma lękami i boi się ufać ludziom przez wydarzenia, które miały miejsce w przeszłości. Wszystko jednak się zmienia, kiedy spotyka nowego właściciela firmy. Okazuje się nim Jack Stowe – mężczyzna, przez którego życie Karoliny przybrało całkiem inny obrót niż planowała. Co miało miejsce w przeszłości, że tak mocno wpłynęło na kobietę i czy relacja jej i Jacka to definitywnie zamknięta sprawa?

To niesamowite jak mi się dobrze czytało tę pozycję. Bardzo pasowała tutaj dwutorowość powieści, gdzie wydarzenia aktualne przeplatały się z tymi z przeszłości. Pozwoliło to nam krok po kroku poznawać przeżycia bohaterów oraz dopiero na koniec, na deser otrzymać wyjaśnienie zdarzenia, które tak poróżniło głównych bohaterów.

Czasami w życiu podejmujemy złe decyzje, przyjaciele, których uważaliśmy za prawdziwych, okazują się myślącymi o sobie egoistami, a jedna plotka może prowadzić do ogromnych konsekwencji i niedomówień. Autorka w przepiękny sposób poprowadziła historię, powodując systematyczny wzrost napięcia i coraz większe chęci poznania tego najważniejszego wydarzenia, które przesądziło o dalszych losach bohaterów.

Całość napisana jest bardzo prostym językiem, nie ma tu owijania w bawełnę i zbędnych opisów, autorka prowadzi czytelnika od początku do końca, jednak nie brakuje momentów na własne przemyślenia i domysły, które następnie można bardzo szybko zweryfikować.

Zdarzenia opisane w tej książce mogły się zdarzyć naprawdę. Mogły spotkać mnie albo Ciebie, ale pokazały zarówno to, co w ludziach jest najlepszego, jak i najgorszego. Czasami ci dobrzy ludzie otrzymują wiele cierpienia od tych złych nie zdając sobie z tego sprawy. Nie zawsze w życiu łatwo jest podejmować decyzje, jeśli kierujemy się nie tylko swoim dobrem a również dobrem najbliższych nam osób, zwłaszcza, kiedy nie otrzymujemy podobnego wsparcia od nich.

Zakończenie natomiast rozwiało wszelkie moje niepokoje i bardzo wzruszyło. Jestem bardzo ciekawa jakby mogły potoczyć się dalsze losy bohaterów, ale tego zapewne się nie dowiem.

Moim zdaniem jest to bardzo piękna i wartościowa pozycja, uniwersalna i każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Szczerze polecam!

Karolina to kobieta o ciężkiej przeszłości, która codziennie stara się ją zostawić za sobą i żyć nowym, lepszym życiem. Wszystko jest na dobrej drodze, póki na jej drodze nie staje nowy współwłaściciel firmy w której pracuje. Okazuje się, że mężczyzna przywołuje w Karolinie wszystkie emocje, o których ta tak chciała zapomnieć… Co łączy tą dwójkę? Co wydarzyło się w przeszłości, że tak odmieniło to ich życie?

„Każde twoje słowo” to słodko-gorzka powieść o sile prawdziwej miłości, ludzkich dramatach, trudnych wyborach i niespełnionych marzeniach. Autorka opowiedziała nam tę historię na dwóch płaszczyznach czasowych. Dzięki temu mamy szansę poznać bohaterów i dogłębnie zagłębić się w ich emocjach oraz wspomnieniach. Bohaterów poznajemy w 1999 roku, kiedy są młodymi studentami pełnymi ambicji, a 18 lat później widzimy w nich dojrzałe osoby, którym życie „dało w kość”. Już od pierwszych stron poczułam ogromną więź z Karoliną - może chodzi o to, że jest moją imienniczką, albo o to, że tak wiele nas łączy… Bardzo spodobał mi się sposób kreacji tej postaci - z pozoru tak silnej i niezależnej, a w środku tak kruchej i skrzywdzonej.

Książka ta jest bardzo dojrzała i skłania nas do ogromnych refleksji. Potrafi spowodować, że wzbiera w nas ogrom emocji. W moim przypadku na koniec doprowadziła nawet do płaczu.

Z historią Karoliny utożsami się zapewne niejedna kobieta. Dlatego z całego serca polecam Wam tę powieść. Być może dla niejednej z Was okaże się być ona swego rodzaju ukojeniem, bądź bodźcem do podjęcia ważnych decyzji.

Po przeczytaniu tej książki jestem wstrząśnięta ale i zachwycona. Chwyciła mnie za serce i wywołała burzę myśli. Uosabiałam się z postaciami i próbowałam rozwikłać problemy, które się tylko mnożyły. Autorka napisała cudowną, wzruszającą historię, przez którą wylałam sporo łez. Realistycznie i prawdziwie, bez przesady i lukrowania przedstawia losy grupki młodych studentów, którzy wkraczając w dorosłe życie, próbują stanąć na nogi, zrobić karierę i cieszyć się każdym dniem. Nie jest to dla nich łatwe zadanie mieszkając w Warszawie, bez pieniędzy i znajomości. Jednym się to udaje, a drudzy z marnym skutkiem próbują odbić się od dna.
Akcja powieści rozgrywa się w dwóch czasach. Teraźniejszość idealnie splata się z przeszłością, powoli odsłaniając nam co tak naprawdę wydarzyło się w życiu bohaterów. Znajdziecie tu przyjaźń, miłość, zazdrość, intrygi i niedomówienia.
Karolina piękna, energiczna, z pozoru ma fajne życie, dobrą pracę i chłopaka Piotra. Jest plastycznie utalentowana, jednak pracuje w korporacji, zamiast spełniać się jako malarka. Przyjaźni się z Anką, koleżanką z lat szkolnych. Jej pozorny spokój burzy pojawienie się londyńczyka Jacka Stowe, który jest nowym właścicielem firmy. Od tego momentu jej życie staje do góry nogami a bolesne wspomnienia na nowo dają znać o sobie.
Skąd dziewczyna zna tego mężczyznę? Jaką rolę odegrał w jej życiu? Co ukrywa przed wszystkimi Karo i dlaczego boi się szczerej rozmowy? Czy przebaczy cierpienia, których doznała? Wszystkie odpowiedzi znajdziecie na łamach tej książki, którą z czystym sumieniem i szczerze Wam polecam. Naprawdę warto przeczytać „Każde twoje słowo”, które czyta się wręcz ekspresowo. Pióro autorki jest lekkie i dobrze zrozumiałe. Ta powieść jest ku przestrodze by poznać siłę słowa oraz starać się uniknąć błędów, które tak namieszały w życiu bohaterów. Nie należy tłumić w sobie emocji i uczuć, bo to może prowadzić nas tylko do ślepej uliczki i skomplikować wszystko. Dla mnie to jedna z lepszych książek przeczytanych w tym roku.

Avatar użytkownika - Kumbrysia
Kumbrysia
Przeczytane:2021-06-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2021,

"Każde Twoje słowo" Marta Reich to historia Karoliny Nizińskiej i Jacka Stoweckiego. Karolinę poznajemy kiedy śni jej się koszmar - ten sam od piętnastu lat. Choć Karolina stara się o nim zapomnieć, on ciągle powraca. Pewnego dnia wpada spóźniona do pracy, jak wielkie jest jej zdziwienie, gdy okazuje się że jednym z jej nowych szefów jest Jack Stone. Mężczyzna, o którym tak bardzo chciała zapomnieć. Kim jest Jack Stone? Co łączyło go z Karoliną? Jakie tajemnice skrywają oboje? Czy niespodziewane spotkanie dwojga ludzi, którzy mieli się już nigdy nie zobaczyć, przyniesie im ukojenie?

Karolinę poznajemy w 2017 roku, wiedzie życie którego mogłyby jej zazdrościć koleżanki : wspaniała praca, mieszkanie o którym marzyła, drogie ciuchy,wspaniały mężczyzna u jej boku. Wszystko układa się w miarę normalne, do momentu spotkania nowego szefa w pracy. W jednej chwili cały jej świat się wali, powracają dawne wspomnienia.

Karolina i Jack znali się wcześniej. Piętnaście lat temu tworzyli związek pełen pasji i miłości. Ona dobrze zapowiadająca się artystka, on marzący o karierze na rynku finansowym. Co poróżniło tę dwójkę? Co spowodowało że zakochani w sobie młodzi ludzie się rozeszli? Czy mają szansę na odbudowanie relacji sprzed lat?

"Dlaczego w twarzy Karoliny było tyle wyrzutu, tyle bólu? Każde ich spotkanie, każde jej spojrzenie utwierdzało go w przekonaniu, że nie była szczęśliwa".

Autorka zaserwowała nam dużo zwrotów akcji i emocji. "Każde Twoje słowo" to historia, która mogłaby przytrafić się każdemu z Nas. Poznając fabułę, wybory bohaterów zastanawiałam się jak ja postąpiłabym na ich miejscu. Dzięki książce i historii w niej przedstawionej możemy się dowiedzieć, że brak szczerej rozmowy może zmienić bieg naszego życia. Zakończenie mnie nie zdziwiło, ale wywołało moc wzruszeń. Autorka pokazała Nam, że pomimo niedomówień, porzuceniu marzeń, kłamstw i tajemnic możemy dostać w życiu druga szansę.
Ja oczywiście zachęcam i polecam książkę. To było moje pierwsze spotkanie z piórem autorki, ale napewno nie ostatnie.

Rewelacyjna historia z uczuciem ktore przetrwalo dlugie lata w tle.

Avatar użytkownika - primavera77
primavera77
Przeczytane:2021-06-20, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Czasami w życiu jest tak ,że trzeba usiąść i przeczytać książkę ,która może na dobre zmienić nasze życie. "Każde Twoje słowo "podobało mi się już od samego tytułu.
Spodobał mi się niesamowicie język jakim była pisana.
Na początku myślałam, że się w niej pogubię, że wciągnę w jedno miejsce i nie będę potrafiła się z niego wygrzebać żeby przenieść się na drugie, ale nic bardziej mylnego.Pomimo, że autorka bardzo często wraca do przeszłości to znakomicie tą przeszłość potrafi wpleść w teraźniejszość ,która staje się jedną całością. Czasami miałam wrażenie ,że utożsamiam się z Karoliną i kiedy dokonywałam swoich własnych wyborów oraz sądów nie ukrywam ....miałabym przechlapane ..Gdybym postąpiła po swojemu zakończenie mogłoby być zupełnie inne. Zarezerwujcie sobie sporo czasu bo ta książka jest potrzebna każdej z nas !Po przeczytaniu już nic nie będzie takie samo jak wcześniej. Bardzo często w życiu dokonujemy trudnych wyborów, które niejednokrotnie nie cieszą się aprobatą i akceptacją ze strony najbliższych osób. Czytając książkę bałam się ,że autorka wykombinuje coś co spowoduje ,iż popłaczę się jeszcze bardziej ,no i oczywiście tak się stało! Zakończenie zaskakujące ,aczkolwiek nie mogło się stać inaczej! Po przeczytaniu tej książki obudziłam się innym człowiekiem, dotarły do mnie inne wartościowe przesłania. Jestem bardzo emocjonalna i nie obeszło się bez chusteczek,a  książka pomimo, że zawiera 400 stron czyta się lekko .Jeśli odkłada się ją na bok, to tęskni się do następnych stronic.
Wzruszająca i zabawna potrafi być świetnym towarzyszem w podróży. Pochłonie Was bez reszty. Wymowny tytuł oraz okładka.

„KAŻDE TWOJE SŁOWO”

Marta Reich Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Karolina ma wspaniałe życie i przeszłość z najgorszych snów.

Karolina, nasza główna bohaterka w swoim życiu wiele przeszła. Opuścili ją rodzice. Najpierw wyleciał ojciec, potem wyleciała matka. Dziewczyna wyrosła w przekonaniu, że ją nie kochali. Wychowywała ją babcia. Miała cudownego chłopaka Nelsona. On też wyjechał. Wyleciał do Wielkiej Brytanii miała do niego dołączyć, ale nie mogła zostawić schorowanej babci. Czy słusznie postąpiła? Czas pokaże. Po czasie zobaczyła coś czego nie powinna była zobaczyć. To ją zmieniło.
Dorosła Karolina na pozór jest silna. Wewnętrznie jest słaba i przeżywa to co stało się prawie 20 lat wcześniej. Tłumione emocje odżywają za sprawą nowego londyńskiego współwłaściciela firmy. O kim mowa? Musicie przeczytać sami.
Doskonała powieść obyczajowa, która daje dużo do myślenia. Poruszamy się w dwóch czasach: w 1999 i 2017 roku. Poznajemy przeszłość jak i współczesny świat Karoliny.
W powieści „Każde twoje słowo” znajdziecie między innymi miłość, zdradę, przyjaźń, fałsz i nienawiść. Poruszamy się w Warszawie i Londynie. Poznajemy moc słowa „przyjaźń”. Do tej powieści pasuje przysłowie „prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”. Czy przyjaciel może stać się największym wrogiem?
Czy prawdziwa miłość przetrwa wiele?
Nie bójmy się mówić prawdy – nawet tej bardzo bolesnej. Nie tłummy uczuć w sobie. To niszczy człowieka. Powieść głęboko mnie wzruszyła. Dziewczyna, którą olali rodzice idzie przez życie z bolesnym bagażem. Mimo tego los nie będzie dla niej przychylny. Najbliższa jej osoba będzie grała do innej bramki. To jest przykre.
Czy człowiek zasługuje na drugą szansę?
Zobaczcie jak na to pytanie swoją powieścią odpowiedziała Marta Reich.
To było moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki i już wiem, że nie ostatnie.
Autorka pisze niesamowicie życiowe książki. Ta historia mogła wydarzyć się naprawdę. Każdy z nas kiedyś poznał smak zdrady. Często czujemy odtrącenie od rodziców. Zwłaszcza jak coś chcemy, a oni nam tego zabraniają.
Szukacie dobrej, a nawet bardzo dobrej powieści obyczajowej – to dobrze trafiliście.
Czy dla Karoliny wzejdzie słońce, które przegoni chmury? Kto tak naprawdę jest przyjacielem, a kto wrogiem? Poczytajcie.
Zakończenie bomba. Tego to ja się nie spodziewałam. Wielkie brawa dla autorki. Koniecznie przeczytajcie „Każde twoje słowo”.
Bardzo dobra fabuła, cudowna bohaterka i to zakończenie.

Nie od dzis? wiadomo,z?e słowa maja? wielka? moc.Te wypowiedziane moga? byc? zaro?wno pełne miłos?ci,romantycznych uniesien? i nieskrywanej nadziei.Ale takz?e moga? byc? przyczyna? niesamowitego smutku,bo?l i nieodpartej te?sknoty.Bohaterowie powies?ci Marty Reich @martareich.autorka doskonale poznali ich słodko-gorzki smak.Czy zatem dane im be?dzie zaznac? jeszcze odrobiny szcze?s?liwego happy endu?
7.5/10?
Zanurz sie? w tej niespiesznej opowies?ci obyczajowej przepełnionej ludzkimi dramatami,trudnymi wyborami i niespełnionymi marzeniami.Dwa s?wiaty.Kiedys? tak wyja?tkowo bliskie,dzis? sa? sobie zupełnie obce i odległe.Niegdys? Karoline? i Jacka poła?czyło wyja?tkowe uczucie,lecz za sprawa nieprzychylnego losu ich drogi niespodziewanie sie? rozeszły.A rodza?ca sie? w ich sercach miłos?c?,zanim miała szanse? na dobre w nich rozkwitna?c?,została im brutalnie odebrana.Czy w ich przypadku czas leczy rany?
KAZ?DE TWOJE SŁOWO to historia opowiedziana na dwo?ch płaszczyznach czasowych.Dzie?ki czemu mamy szanse? zanurzyc? sie? w ten s?wiat bohatero?w i dogłe?bnie poznac? ich pie?kne,choc? bolesne wspomnienia oraz wydarzenia,kto?re doprowadziły do ich przykrego rozstania.To powies?c? o miłos?ci,przyjaz?ni,nadziei,ale ro?wniez? o utraconych szansach,niespełnionych obietnicach czy chorobliwej zazdros?ci.Zakon?czenie sprawiło,z?e łezka w mym oku lekko sie? zakre?ciła.
@proszynski_wydawnictwo

Morderstwo i cała reszta
Marta Reich 0
Okładka ksiązki - Morderstwo i cała reszta

Młoda redaktorka poczytnego pisma dla kobiet „Madame”, Pola Białohorska, niespodziewanie otrzymuje od szefa polecenie przeprowadzenia wywiadu...

Księga tęsknot
Informacja zwrotna
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch