Kiedy kobiety były smokami

Mam dla Was dzisiaj ciekawą propozycję od autorki "Dziewczynki, która wypiła księżyc".

Ameryka. Lata 50 i 60 XIX wieku. Rolą kobiety jest prowadzenie gospodarstwa domowego, dbanie o męża i dzieci. Zdobywanie wykształcenia to domena mężczyzn, kobietom nic do tego.

Takie wykluczenie, dyskryminacja, lekceważenie inteligencji kobiet sprawia, że czara goryczy zostaje przelana.

25 kwietnia 1955 roku dochodzi do masowego przesmoczenia. Tysiące kobiet żon, matek, córek przeistacza się w smoki i porzuca swoje domy.

Wśród nich jest Marla, ukochana ciotka Alex.

Władze zamiatają to wydarzenie pod dywan, "nie ma tematu", a ten incydent nigdy nie miał miejsca.

Alex zabrania się wspominać o ciotce, zakazane jest nawet wymawianie jej imienia. Rodzina Alex przygarnia malutką Beatrice, córkę Marli, która od tej pory oficjalnie o nieoficjalnie ma być siostrą dziewczynki, a nie jej kuzynką.

Jednak są osoby, które nie zrezygnują, dopóki świat nie pozna prawdy.

Niesamowita historia, która wzbudza multum emocji. Złość, rozgoryczenie, frustrację i poczucie totalnej bezradności w walce z chorym systemem.

A jednocześnie życie nie oszczędza Alex, która musi zmierzyć się z przeciwnościami losu, starając się podążać za własnymi marzeniami.

Czy wychowanej w taki, a nie inny sposób, w takich ch, a nie jej innych czasach bohaterce się to uda?

Lektura zmuszająca do refleksji, z przesłaniem, a jednocześnie przyjemna w odbiorze.

Polecam!

Informacje dodatkowe o Kiedy kobiety były smokami:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2023-02-22
Tytuł oryginału: When Women Were Dragons
Tłumaczenie: Katarzyna Makaruk
Dodał/a opinię: zaczytanababka

Tagi: literatura piękna Feminizm fantastyka

Zobacz opinie o książce Kiedy kobiety były smokami

Kup książkę Kiedy kobiety były smokami

Dziewczynka, która wypiła księżyc
Kelly Barnhill0
Okładka ksiązki - Dziewczynka, która wypiła księżyc

Bestseller ,,New York Timesa", nagrodzony prestiżowym Medalem Johna Nebery'ego za wybitny wkład w amerykańską literaturę dziecięcą. Od wieków mieszkańcy...

Syn wiedźmy
Kelly Barnhill0
Okładka ksiązki - Syn wiedźmy

Kelly Barnhill, autorka bestsellerowej Dziewczynki, która wypiła księżyc, powraca z książką pełną przygody i magii. Syn wiedźmy to piękna klasyczna...