Kiedy spada gwiazda

Tom 1 cyklu Śnieżysko

Laura jest pilotem wycieczek i właśnie dostała świetną propozycję pracy. Jednak zanim podejmie decyzję postanawia wyruszyć w góry, by spotkać się ze swoją dawną miłością Marcinem.
Marcin planuje w święta oświadczyć się swojej dziewczynie.
Justyna jest przyjaciółką Marcina i dobrą koleżanką Laury ze studiów, nagłe pojawienie się kobiety wzbudza w Justynie lęk, ponieważ lata temu zataiła pewną informację. Czy skrywana tajemnica wyjdzie na jaw? Jak potoczą się losy bohaterów?

To moje pierwsze spotkanie z piórem autorki i uznaje je za naprawdę udane. Historia Marcina, Laury, Justyny oraz Weroniki wciągnęła mnie od pierwszych stron, a to przede wszystkim dzięki autentyczności, ta książka jak dla mnie jest po prostu pisana zyciem, bez zbędnych frazesów oraz słodzenia. Dodatkowym atutem tej powieści jest niepowtarzalny zimowo - świąteczny klimat panujący w Śnieżysku, ja czułam i chłonęłam te widoki oraz panujące ciepło tego malego miasteczka całą sobą.
Najbardziej urzekającą postacią całej tej powieści w moim odczuciu była Wiktoria - starsza, niezwykle mądra kobieta, która wiele wycierpiała w życiu, jednak nie poddała się, a swoją osobą wprowadziła do Snieżyska magiczną aurę.
Autorka wprowadza czytelnika w świat pełen świątecznej magii, nie zabraknie codzienności, ale również doświadczymy razem z bohaterami rozczarowań, bólu, poczucia niesprawiedliwości. Pani Ania na kartach swojej powieści udowadnia, że należy walczyć o siebie, swoje marzenia oraz uczucia, które nami zawładnęły, a tylko najtrwalsi, nie poddający się przy pierwszej przeszkodzie otrzymają to o czym marzą i czego pragną.
Uwielbiam historie, z których po prostu bije życiowa mądrość, które zmuszają do refleksji i zastanowienia się nad tym co najważniejsze, dlatego też czekam na więcej książek spod pióra autorki! Polecam!

Informacje dodatkowe o Kiedy spada gwiazda:

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2021-10-13
ISBN: 9788381322034
Dodał/a opinię: zakochanawksiazk

Tagi: Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcząt

Zobacz opinie o książce Kiedy spada gwiazda

Kup książkę Kiedy spada gwiazda

Moje pierwsze imago
Anna Purowska0
Okładka ksiązki - Moje pierwsze imago

Anna, dwudziestoparoletnia niepoprawna romantyczka, ma za sobą nieudany związek z młodszym mężczyzną. Kolejne rozstanie oraz ciężka praca sprawiają, że...

Pociągi wciąż jeżdżą. Za twoją melodią
Anna Purowska0
Okładka ksiązki - Pociągi wciąż jeżdżą. Za twoją melodią

Książki mają moc przenoszenia nas w odległe miejsca. Dosłownie. Nadia zajmuje się pisaniem wiadomości regionalnych w małej redakcji. Nie potrafi poradzić...