Kiedy weszłam w twoje życie

Pamiętam czasy kiedy na topie była powieść „Zanim się pojawiłeś” Jojo Moyes. Również byłam zafascynowana zarówno książką, jak i filmem. Dlatego kiedy dowiedziałam się, że wychodzi nowa powieść Moyes „Kiedy weszłam w twoje życie” bez zawahania po nią sięgnęłam. Jednak czy spełniła moje oczekiwania?

Sam spiesząc się z siłowni na spotkanie z ważnym klientem zabiera torbę innej kobiety. Sam znajduje w niej czerwone Louboutiny z wężowej skóry. Kobieta ma wybór  założyć na spotkanie czerwone szpilki, albo klapki z siłowni. Podejmuje decyzję, że założy szpilki. Podpisuje ważne kontrakty, a buty dodają jej pewności siebie. Jednak nie wie, że ktoś pilnie poszukuje tych butów.

Nisha po powrocie z siłowni dowiaduje się, że nie ma wstępu do swojego apartamentu w hotelu. Jej mąż zabrał jej wszystko: pieniądze, ubrania, dach nad głową. Zostawił Nishę z niczym. Kobieta zła i załamana za wszelką cenę chce dostać się do apartamentu, aby odzyskać swoje rzeczy. Jednak nie będzie to wcale takie łatwe.

Recenzję piszę kilka dni po przeczytaniu, abym miała czas na ochłonięcie po lekturze i spojrzenie na nią trzeźwym okiem. I te kilka dni po lekturze nadal uważam, że ta książka jest świetna! Podobało mi się tutaj wszystko pomysł, fabuła, rozwój wydarzeń, bohaterowie. Poznawałam tę historię z ogromną przyjemnością i nie jest to zapewne moje ostatnie spotkanie z twórczością autorki.

Sam i Nisha. Dwie kobiety. Dwa różne światy. Dwa odmienne charaktery. Dwie różne historie. Sam spokojna i ułożona. Zapracowana kobieta, ma męża walczącego z depresją, córkę nastolatkę przeżywającą trudny okres, jest w pracy niedoceniana i wręcz nękana przez szefa.

Nisha nerwowa i bogata kobieta. Kiedy traci wszystko nie wie co z sobą zrobić. Nisha od najmłodszych lat walczyła o lepsze życie. Teraz staje na rozstaju dróg i musi schować pychę do kieszeni.

Łączy je jedno-czerwone Louboutiny.

Jojo Moyes po raz kolejny zachwyciła mnie swoją twórczością. Dostaniemy tutaj wszystko czego czytelnik może oczekiwać od powieść obyczajowej. Rozbudowany rozwój postaci. Widzimy jak główne bohaterki zmieniają się pod wpływem wydarzeń. Ukazane jest tu codzienne życie bohaterów, nie ma zbędnego koloryzowania. Autorka też w świetny sposób przedstawia aspekt psychiki bohaterek. Jestem oczarowana tą książką. Pochłonęłam ją momentalnie. Świetnie i szybko się ją czyta, a ukryta intryga sprawia, że jak najszybciej chcemy poznać jej rozwiązanie.

Reasumując „Kiedy weszłam w twoje życie” to powieść warta przeczytania. Jeżeli szukacie powieści obyczajowej ze świetnym elementem intrygi to jak najbardziej wam ją polecam. Gwarantuje Wam, że nie ma tutaj czasu na nudę, a książka pozostanie z wami na długo.

Informacje dodatkowe o Kiedy weszłam w twoje życie:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2023-10-25
Dodał/a opinię: Aneta Janiec

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Kiedy weszłam w twoje życie

Kup książkę Kiedy weszłam w twoje życie

Kiedy odszedłeś
Jojo Moyes0
Okładka ksiązki - Kiedy odszedłeś

Nie myśl o mnie za często… Po prostu żyj dobrze. Po prostu żyj. Will Tyle że Lou nie ma pojęcia, jak to zrobić. I trudno jej się dziwić. A jednak...

Srebrna Zatoka
Jojo Moyes0
Okładka ksiązki - Srebrna Zatoka

Mike Dormer wyjeżdża z Londynu do małego nadmorskiego miasteczka w Australii, by nadzorować budowę ekskluzywnego hotelu. Spodziewa się, że będzie to rutynowe...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska