Kiedy weszłam w twoje życie

„Jeżeli nie jesteś w stanie nic z tym zrobić, to może powinnaś spojrzeć na sytuację inaczej”

Zdarzyło Ci się kiedyś, oczywiście przez pomyłkę, nieopatrznie zamienić się z kimś torebką, torbą, walizką, lub portfelem, tylko dlatego, że wyglądały dokładnie jak Twoja? Ja tak miałam z czarną walizką na lotnisku, i od tej pory mój bagaż podróżny, kupuję tylko w „krzykliwych” kolorach.

Taki właśnie incydent, miał miejsce w pewnej londyńskiej siłowni.

Nisha, piękna, zadbana, zadufana w sobie żona milionera, w związku z remontem luksusowej siłowni hotelowej, z odrazą i dezaprobatą musi skorzystać z tej tej publicznej.

Sam natomiast, to nieustająco goniąca za dobrymi kontraktami, kobieta raczej z klasy średniej, na co dzień mierząca się z depresją niepracującego męża i chorobą przyjaciółki, która dzielnie walczy z nowotworem.

Łączy je chyba, tylko posiadanie bardzo  fajnych nastoletnich dzieci i …ten sam rozmiar buta.

W dniu, w którym Sam staje się posiadaczką torby Nishy, wkładając jej szpilki od Louboutina i ponadczasowy żakiecik Chanel, kontrahenci, jedzą jej dosłownie z ręki. Natomiast Nisha, tego samego dnia, dowiaduje się, że nie dość, że jej mąż, w bardzo nietaktowny sposób zostawił ją, to jeszcze zabrał dosłownie wszystko. Zrozpaczona, stęskniona, za swoimi wyjątkowymi butami, z czerwoną podeszwą, za markowymi ciuchami, oraz za jej całym majątkiem, musi skorzystać ze zwykłych, płaskich czółenek innej kobiety i rozpocząć walkę o odzyskanie poprzedniego życia.

Sam natomiast, której przepiękne buty, dodają pewności siebie i niezaprzeczalnego seksapilu, choć wydaje się, że promienieje,to zaczyna tracić grunt pod nogami, spowodowany,tym wszystkim co łączy się z jej nowym wizerunkiem.

Bogaczka, która nagle musi wejść w nową rolę i walczyć o każdego pensa, oraz zwykła kobieta, której nieopatrznie, chociaż z wyjątkowymi momentami, przez te cholerne buty, życie wywraca się do góry nogami.

Obie bohaterki książki „Kiedy weszłam w twoje życie” Jojo Moyes, zasługują, w tej bardzo niefortunnej zamianie, na oklaski, ale to Nishy bezapelacyjnie należą się owacje na stojąco, za tak wyjątkowo zagraną rolę, w jej nowym, chociaż niełatwym życiu.

Niemalże przeżywałam z nią wszystko, co ją spotyka, o co walczy, co musi przejść i z czym się zmierzyć od początku do końca.

Reasumując.

Niesamowita książka, niesamowite bohaterki i te niesamowite buty, przez które ciąg wydarzeń sprawia, że nie możemy oderwać się od lektury. Pełna emocji, ale też humoru i niesamowitych zwrotów akcji oraz niesamowitych bohaterów. I jeszcze nie może zabraknąć tu mojej refleksji po lekturze tej książki. Wszystko, dosłownie wszystko w naszym życiu dzieje się po coś, zarówno, te złe jak i te dobre rzeczy. Musimy je akceptować, bo nic, nigdy nie dzieje się bez przyczyny….

Bardzo, na prawdę bardzo gorąco polecam Wam to cudo!!!

Dziękuję Wydawnictwu Znak, za egzemplarz do recenzji i już teraz wiem, że na pewno sięgnę po więcej książek autorki, bo zarówno jej wyjątkowy styl, jak i wyjątkowi bohaterowie, sprawiają, że chcemy więcej!

Informacje dodatkowe o Kiedy weszłam w twoje życie:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2023-10-25
Dodał/a opinię: EroticBooksLover

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Kiedy weszłam w twoje życie

Kup książkę Kiedy weszłam w twoje życie

Pod osłoną deszczu
Jojo Moyes0
Okładka ksiązki - Pod osłoną deszczu

Ci, którzy mówią, że słońce przynosi szczęście, nigdy nie tańczyli w deszczu Oczywiście zaczęło padać, a Kate, która dawno temu wyjechała z deszczowej...

Światło w środku nocy
Jojo Moyes0
Okładka ksiązki - Światło w środku nocy

Nowość autorki Zanim się pojawiłeś. Gwiazdy widać tylko w ciemności. Alice czuje się jak wybrakowana wersja samej siebie. Szybki ślub z przystojnym Amerykaninem...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska