Kłamstwo

Wydawnictwo: Akapit Press
Data wydania: 2018-02-09
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788365345615
Liczba stron: 220
Dodał/a opinię: Isiaaa_N

Ocena: 3.75 (4 głosów)

Z pewnością wiele osób zna pojęcie "internet", w dzisiejszym świecie ciężko bez niego żyć, nawet trzyletnie dziecko bez problemu potrafi sobie znaleźć bajkę i ją włączyć. Wiele osób nie może bez niego się obejść. Oferuje on wiele korzyści, lecz ma również swoją złą stronę. Często osoby z tego samego miasta poznajemy przez internet, jak i te mieszkające za granicą. Gorzej jeżeli nasi internetowi przyjaciele nie są tym za kogo się podają. To właśnie o tym miała być ta książka, znajomościach internetowych idealnie wpisująca się we współczesne realia. Sama mam wielu znajomych poznanych w internecie, dlatego stwierdziłam, że ciekawie będzie poznać historię innych osób.

Jedną z ciekawostek o autorce jest to, że zaczęła pisać w wieku ośmiu lat oraz to, że uwielbia czytać, ale tego pewnie każdy się domyśla. Wspaniałe jest to, że w jej książkach możemy znaleźć cudowne cytaty odnoszące się do czytania, ich nigdy nie jest za wiele.

Ale wracając do książki.

Care Santos opowiada historię szesnastoletniej Xenii, która jak każda inna dziewczyna ma swoje marzenia i plany. Mimo to musi wywiązywać się ze swoich obowiązków, jednym z nich było napisanie szkolnego wypracowania. Szukając pomysłów do zaliczenia filozofii dziewczyna trafia do biblioteki, wypożycza książkę J.D. Saligera, po czym miła bibliotekarka zachęca ją do podzielenia się swoją opinią na forum czytelniczym. Zaciekawiona książką trafia na stronę, gdzie poszukuje motywujących słów. Trafia tam na polecajkę chłopaka, do którego bez zastanowienia pisze. Tak rozpoczyna się ich kontakt mejlowy. Znacie to uczucie zakochania, kiedy wszystko przestaje się dla Was liczyć poza ukochaną osobą? Właśnie w takiej sytuacji znajduje się dziewczyna. Zaczyna lekceważyć szkołę, rodziców, a to wszystko robi dla chłopaka, którego mimo wszystko nie jest pewna. Podejmuje ważną decyzję, postanawia go odszukać.
Jak to się zakończy? Przekonajcie się sami.

A ja dodam jeszcze parę słów.

Osoby, które nigdy nie były zakochane niech rzucą kamieniem, również te, które nikogo nigdy nie poznały przez internet również. Ktoś rzucił kamieniem? Miłość istnieje od dawna, bez niej nie byłoby nas. Zaś internet to codzienna norma. Również tam poznajemy ludzie, czasami już jedynie.
Bohaterowie książki Santos również poznali się w internecie.

Xenia jest przyzwoitą dziewczyną, dobrze się uczy, korzysta z internetu pod nadzorem rodziców, którzy starają się ją chronić. Lecz mimo wszystko idzie w stronę "zła". Jednak chce żyć, kochać, śmiać się, spędzać z kimś czas. Idealną osobą do tego jest nowo poznany chłopak.

Właśnie, kim on jest?

Cóż, jest nieco tajemniczy, skąpy w słowa, lecz to nie zmienia chęci nastolatków pisania do siebie. Ponad wszystko kocha książki i rozmowy z dziewczyną, lecz czy to wystarczy?

Książka pociąga ważny temat, znajomości internetowe. Udowadnia nam, że zawsze możemy się na kimś zawieść i nic nie jest pewne. Jednak mimo wszystkich obiekcji, Cara Santos zaświadcza, że zawsze warto dać komuś drugą szansę. Może nie wszystko jest jeszcze stracone. Lecz czy w tej powieści tak jest?
Autorka porusza w ,,Kłamstwie" bardzo wiele ważnych tematów, na które warto zwrócić uwagę. Może to pomoże nam zmienić świat i życie wielu ludzi na lepsze?
Okładka, na niej możemy zauważyć małe dziecko, nastolatka; odnosi się ona do całej historii, lecz należy przez książkę nieco przebrnąć, aby dowiedzieć się co ona symbolizuje. Nie sugerujcie się, że książka nie jest dojrzała, wręcz przeciwnie jest, a nawet bardzo. Sama się zaskoczyłam, spodziewałam się prostej historii, dostałam bardzo złożoną powieść.

Fani J.D. Salingera znajdą wiele nawiązań do jego książki pt. ,,Buszujący w zbożu"

Moja ocena: 8/10

,,Dla ludzi, którzy lubią czytać świat realny jest trochę obojętny. Pragniemy tylko, żeby pozwolono nam czytać."

Kup książkę Kłamstwo

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Kłamstwo
Inne książki autora
Zamknięte pokoje
Care Santos0
Okładka ksiązki - Zamknięte pokoje

,,Siła tej książki nie leży w pomyśle, ale w sposobie, w jaki zmienia nasze postrzeganie rzeczy i nas samych. Świetna powieść." La Vanguardia  ...

Najlepsze miejsce na świecie jest właśnie tutaj
Care Santos0
Okładka ksiązki - Najlepsze miejsce na świecie jest właśnie tutaj

Iris po śmierci rodziców nie potrafi znaleźć sensu życia ani wskrzesić marzeń z czasów młodości. Przypadkowo odkryta kawiarnia i poznani w niej ludzie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Wszechświaty
Leonardo Patrignani
Wszechświaty
Poszukiwana
Sophie McKenzie
Poszukiwana
Święta dobrych życzeń
ks. Jan Twardowski
Święta dobrych życzeń
Chłopak z Francji
Hilary Freeman
Chłopak z Francji
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy