Klątwa Berserkera

‘Klątwa Berserkera’ to lekki romans średniowieczny, który zabiera czytelnika w niezwykły i tajemniczy świat rycerzy, lordów i pięknych białogłowych. Było to moje pierwsze spotkanie z tym gatunkiem i mogę się Wam przyznać, że klimat takiej historii bardzo mnie urzekł.
Autorka za sprawą stylu języka, w jakim napisała powieść oraz całej przemyślanej historii wprowadza czytelnika w niezwykły świat. To właśnie styl, w jakim jest napisana książka, uważam za ogromny jej atut. Mamy tu do czynienia z pięknym staropolskim językiem, który perfekcyjnie oddaje klimat czasu, w jakim osadzona jest historia. Nie będę ukrywać, że na początku nie było łatwe przestawić się na ten ‘nowy’ język, ale z każdą stroną było lepiej. Na nowo zaczęłam odkrywać jaki piękny potrafi być nasz język.
Od razu podkreślę, że nie ma się co go bać, gdyż dzięki przyjemnemu pióru autorki płynie się przez to opowiadanie, które jest lekkie w odbiorze, poprzez wspaniałe opisy i idealnie napisane dialogi. Wszystko jest spójne i zrozumiałe. Podkreślić trzeba, że ta historia zawiera w sobie piękne przesłanie, czym przypomina mi baśń ‘Piękna i Bestia'.
W obu mamy do czynienia z klątwą, wilka miłością oraz postacią niewiasty, która dostrzega w drugim człowieku wewnętrzne piękno oraz dobro, a nie zewnętrzną brzydotę. Różnica jest taka, że w powieści Anny Wolf uświadczymy opisy rodzącego się pomiędzy bohaterami pożądania i namiętności. Tym sposobem znajdziemy w niej również sceny miłosnych uniesień, które zostały pokazane w bardzo subtelny sposób, adekwatny do klimatu całej książki. Zostało to wszystko bardzo dobrze skomponowane i wplecione w wydarzenia, że nie rzucało się w oczy, wręcz pasowało do całości. Za co należą się ogromne brawa.
Jeśli macie ochotę na wyjątkowy i bardzo klimatyczny romans to ‘Klątwa Berserkera’ jest idealnym wyborem. Gorąco Wam polecam, gdyż tak lekkiej, a zarazem dobrze napisanej książki oddającej opisywany klimat dawno nie czytałam.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Muza oraz autorce Annie Wolf.

Informacje dodatkowe o Klątwa Berserkera:

Kup książkę Klątwa Berserkera

Ocalenie gangstera
Anna Wolf0
Okładka ksiązki - Ocalenie gangstera

Drewniana chata otoczona lasem, z dala od cywilizacji... Rea Renado nie ma pojęcia, gdzie jest i dlaczego znalazła się w tym miejscu. Wie tylko tyle, że...

Obietnica gangstera
Anna Wolf0
Okładka ksiązki - Obietnica gangstera

Znani z popularnej mafijnej serii bracia Tarasow powracają w nowym gangsterskim cyklu! Bezwzględny mafijny świat, wolny strzelec, który za nic ma zarówno...