Pokusa gangstera

Tom 4 cyklu Gangsterzy

Czwarty tom serii mafijnej, która podbiła listy bestsellerów w Polsce!

„Wspiąłem się po szczeblach w tym światku mafijnym i nikt nie zabierze mi tego miejsca”.

Kuzynka Avy – Melissa Martinez – prowadzi w miarę normalne życie. Studiuje i stara się nie rzucać w oczy. Nie chce mieć nic wspólnego z przestępczą organizacją, do której należy jej ojciec. Jednak dziewczyna czuje, że coś wisi w powietrzu.

Ian McInnes jest prawą ręką Sullivana i ciężko zapracował na swoje miejsce w mafijnym światku, a teraz ma nowe zadanie do wykonania. Kiedy rozpęta się piekło, Melissa Martinez będzie potrzebowała ochrony. Jego ochrony.

Rodzinne tajemnice i nowe fakty, które ujrzą światło dzienne, mogą sprawić, że ich dotychczasowe życie obróci się w proch. W tym całym bałaganie jedyną osobą, jakiej Melissa wydaje się ufać, jest Ian – mężczyzna, który poprzysiągł chronić ją za cenę własnego życia.

Informacje dodatkowe o Pokusa gangstera:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2021-01-20
ISBN: 978-83-8178-454-2
Język oryginału: Polski

Kup książkę Pokusa gangstera

Pokusa gangstera - opinie o książce

Melissa jest kuzynką Avy i jak może stara się unikać gangsterów, co jest utrudnione, bo jednak jej ojciec ma z nimi wiele wspólnego.

Ian na swoje miejsce w mafii wiele pracował, poza zarządzaniem klubem, teraz zostaje powierzone mu zadanie porwania Melissy Martinez i ochrona jej.

Sprawa łatwa nie jest, bo dziewczyna na początku nie ma zamiaru współpracować, jednak jest osoba, która ma na nią ogromny wpływ, czyli Ava, jej kuzynka. Sprawy się też nieco komplikują gdyż na jaw wychodzą sekrety rodzinne i pojawia się wróg Szewczenki oraz braci Tarasow.

Czy Ian będzie w stanie ochronić Melissę? Czego Melissa dowie się o swoim pochodzeniu? I kto stanie im na drodze?

Przyznam, że ta książka na moim regale stała ponad rok i czekała aż po nią sięgnę. Zupełnie nie wiem, czemu tak się stało, bo twórczość autorki bardzo lubię i gdy tylko zaczęłam tę historię wiedziałam, że mi się spodoba. Przyjemnie było wrócić do historii braci Tarasow oraz do Siergieja.

Ten tom podobał mi się równie mocno jak i poprzednie trzy części, a może nawet ciut bardziej. Tym razem mamy Iana, który jest najniżej wśród poznanych nam wcześniej gangsterów i wcale nie pochodzi z mafijnej rodziny (przynajmniej ja nic na ten temat nie wyczytałam). Główny bohater by dojść do tego miejsca, w którym się znajduje musiał sobie na to ciężko zapracować. Zostaje mu powierzone zadanie ochrony kuzynki Avy, czyli partnerki Siergieja. Jednak sprawy się nieco komplikują, bo każdy chce wtrącić swoje trzy grosze a dodatkowo przeszłość Melissy wcale nie jest taka oczywista jak wszyscy myśleli.

Mel nie należy do dziewczyn, które są potulne jak baranek. Wychowywała się w rodzinie pełnej gangsterów, a mimo to stara się tego otoczenia unikać jak ognia. Dużym zaskoczeniem dla głównej bohaterki jest to, że jej pochodzenie wcale nie jest takie jak zakładała. Melissie na początku ciężko dogadać się z Ianem, jednak z czasem wszystko się zmienia.

Podobało mi się to, że główny gangster w tym tomie pod wpływem kobiety nie staje się miękką kluchą. Szczerze to zupełnie się nie zmienia jest, jaki jest od początku.

Książka jest dosyć, krótka i czyta się ją w błyskawicznym tempie. Co do zakończenia to przyznam, że się nie spodziewałam takiego obrotu spraw i najchętniej już bym sięgnęła po tom piąty, zwłaszcza, że już niebawem ukarze się szósta część. Jednak tę przyjemność sobie będę dozować i po kontynuację postaram się zabrać w październiku.

Jeśli jeszcze nie znacie tej świetnej serii o gangsterach to wam gorąco polecam i koniecznie musicie nadrobić poprzednie tomy by się we wszystkim połapać.

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2021-02-06, Ocena: 4, Przeczytałam, E-booki, 52 książki 2021, 2021, Romans,

Był czas na historię Chloe, Jordan i Avy. Teraz przyszedł czas na Melissę. Czas poznać wszystko z jej perspektywy.

Melissa prowadzi w miarę normalne życie. Nie ma nic wspólnego z przestępczą organizacją do której należy jej ojciec.

Ian McInnes to prawa ręka Sullivana, znanego z poprzednich tomów. Ciężko zapracował na swoje miejsce w świecie mafii.

Kiedy rozpęta się piekło Melissa będzie potrzebowała jego ochrony. Rodzinne tajemnice i nowe fakty wyjdą na jaw.

"Pokusa gangstera" to 4 tom z serii "Gangsterzy". Mimo, że każdy tom opowiadany jest z innych perspektyw to razem tworzą spójną całość i są kontynuacją poprzednich tomów.

Historia Chloe wszystko zapoczątkowa a opowieść Melissy wszystko pokomplikuje.

Z niecierpliwością będę czekać na kontynuację. Powieść pełna jest akcji, a ja nie mogę się doczekać dalszych losów.

Książka należy do literatury obyczajowej, romansu. W każdym razie zdecydowanie polecam.

Avatar użytkownika - angelikalisiecka
angelikalisiecka
Przeczytane:2021-03-29, Ocena: 6, Przeczytałem,

Książka potrafi namieszać w sercu i umyśle sprawia że oddajemy się jej bez reszty Ryzyko miłość strach  niepewnosc  i pożądanie to wszystko co najlepsze a największą niewiadomą jest zakończenie które może zaskoczyć i narobić ochoty na jeszcze więcej

Avatar użytkownika - karolinaosewska
karolinaosewska
Przeczytane:2021-01-22, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Na tropie prawdy

W czwartym tomie Anna Wolf zabiera nas ponownie w mroczny, brutalny, bezlitosny świat mafii. Powracamy do wydarzeń kończących poprzedni tom "Ryzyko gangstera". Siergiej Szewczenko, bracia Tarasow, a także Ian McInnes dokonują upragnionej zemsty na rodzinie Martinezów. Ale tylko Ian wie, że ktoś przetrwał, mianowicie rudowłosa dziewczyna, imieniem Melissa. Staje się ona dla niego priorytetem, jego celem staje się ochrona jej nawet kosztem własnego życia.

Melissa, studentka, starająca się żyć normalnie, z dala od swojej mafijnej rodzinki, zostaje nagle wyrwana ze swego na pozór spokojnego życia i wplątana w aferę, która rozpęta niezłe zamieszanie wśród członków mafii.

Trafia pod kuratelę Iana, i choć początkowo nie żywi wobec niego pozytywnych emocji, wszystko z biegiem czasu ulega zmianie, a ona sama przekonuje się, że jest jej potrzebny i że może mu zaufać. Prawdziwy z niego bodyguard, co udowodni nie raz w "Pokusie gangstera". ;)

Melissa i Ian chcą za wszelką cenę odkryć prawdę. Prawdę na temat pochodzenia Melissy. Kolejne sekrety, tajemnice, a także kłamstwa wychodzące na światło dzienne niszczą świat dziewczyny, sama nie wie już kim tak naprawdę jest i komu może zaufać.

"Pokusa gangstera" to zaledwie początek wyjaśniania tajemnic, bowiem akcja urywa się w takim momencie, że więcej nie wiemy niż wiemy. Mam nadzieję, że kolejny tom pojawi się dość szybko i że zakończenie i rozwiązanie wszystkich wątków mnie usatysfakcjonuje. ;)

Czwarty tom przygód naszych ulubionych gangsterów to dobra porcja rozrywki. Dostajemy tu znów niebezpiecznych i męskich facetów, ale także wygadane i bezczelne babki, które nie dadzą sobie w kaszę dmuchać. Spotkamy ponownie bohaterów poprzednich tomów, co przyjęłam z uśmiechem, bo mam do nich dużą dozę sympatii. A nowi bohaterowie, a mianowicie Melissa i Ian, zupełnie nie odstają od reszty, ani charakterem, ani odwagą czy wartościami, dla nich też rodzina jest na pierwszym miejscu. Melissa to charakterna kobietka, zadziorna, czasem bezczelna, niebezpieczna jak płomienny kolor jej włosów, który doskonale oddaje jej charakter. Ian natomiast to kolejny samiec alfa, który ciężką pracą dotarł do tego miejsca w którym jest. Dla tych, którzy są mu bliscy jest gotowy na wszystko. Fajnie komponuje się z naszą męską trójką z poprzednich tomów. Taki zabójczo przystojny i niebezpieczny kwartet ! ;)
Nie zawodzi także styl autorki, który jest bardzo charakterystyczny, ale i bardzo przyjemny, co sprawia, że powieść czyta się szybko i miło spędza przy jej lekturze czas.

Czego mi zabrakło w tym tomie? Na pewno akcji, ponieważ do połowy książki praktycznie nic się nie dzieje. Była jedna podnosząca ciśnienie krwi sytuacja, ale rozwiązana tak szybko, że nie zdążyłam się zaniepokoić, a już było po wszystkim. Sytuacja poprawia się pod koniec książki, gdzie dostajemy dużo scen akcji, które uwielbiam ! (Scena pościgu, scena w domu matki Siergieja czy w klubie Iana) - no po prostu wymiatają ! :)
Zabrakło mi też wątku romansowego, dostajemy zaledwie zalążek relacji romantycznej Iana i Melissy, nie żeby mi to szczególnie przeszkadzało, bo ja nie jestem fanką scen erotycznych w powieściach, ale w końcu ten tom reklamowany był i jest jako romans, więc fani gorących scen mogą być zawiedzeni ;) Sama zagadka pochodzenia Melissy jest intrygująca, jestem ciekawa jej rozwiązania, a tajemnicza niespodzianka, która pojawia się na ostatnich kartach powieści jeszcze bardziej tę ciekawość podkręca.

Zatem podsumowując, fanom pióra Anny Wolf i romansów mafijnych gorąco polecam, ale dla tych, którzy nie czytali poprzednich tomów, odradzam zaczynanie swojej przygody z gangsterami pani Ani, od tego tomu, raz bo warto znać wszystkie wątki i losy wszystkich bohaterów, które jakby nie patrząc łączą się na przestrzeni tych czterech tomów, a dwa, że ten tom, "Pokusa gangstera" jest według mnie trochę gorszy od poprzedników, to coby się nie zniechęcić do pióra pani Anny, zachęcam do lektury w kolejności. Dla mnie i tak jak na razie drugi tom był najlepszy z tych czterech, które czytałam, choć kto wie, może piąty tom przewróci mój ranking o 180° ;) Ale do rzeczy, "Pokusa gangstera" to mile spędzony czas na dobrze napisanej historii, z dozą humoru, ciętych ripost i przekomarzania, które uwielbiam, i choć ma ona swoje wady, ma też dużo plusów i bawiłam się wybornie podczas jej lektury. Nie pozostaję mi więc nic innego jak serdecznie zachęcić Was do poznania zarówno "Pokusy gangstera" jak i pozostałych tomów z serii Gangsterzy, a ja niecierpliwie wypatruję piątego tomu, bo chcę, muszę! poznać zakończenie losów ulubionych bohaterów !

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Niezwykłe.

Avatar użytkownika - zaczytana_sowka
zaczytana_sowka
Przeczytane:2021-10-27, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Ryzyko gangstera
Anna Wolf0
Okładka ksiązki - Ryzyko gangstera

Trzeci tom serii mafijnej, która podbiła listy bestsellerów w Polsce!„Mafia to ja”.Siergiej Szewczenko jest brutalnym mężczyzną...

Ring
Anna Wolf0
Okładka ksiązki - Ring

Carter Daring jest zawodowym bokserem. Przygotowuje się do walki, która może okazać się przepustką do pojedynku o tytuł mistrza świata w wadze półciężkiej...