Sprawa Rity

Romans mafijny autorki bestsellerowych ,,Gangsterów" z akcją rozgrywającą się w Polsce!

Jakub Wrocki (pseudonim Czarny) z pozoru jest przykładnym obywatelem, który rozkręcił intratny biznes, sprowadzając na specjalne życzenie klientów luksusowe auta z zagranicy. To jednak tylko przykrywka, bo mężczyzna głównie zajmuje się przerzutem kradzionych samochodów za wschodnią granicę.

Pewnego dnia Czarny wraz ze swoimi ludźmi ma przerzucić taki towar na Białoruś. Na miejscu okazuje się, że coś poszło nie tak. Zamiast sześciu samochodów jest tylko pięć. Zgubą Czarnego podróżuje Rita, która na zlecenie szefa ukradła auto i musi je dostarczyć klientowi na Białorusi.

Jednak wszystko się komplikuje. Klient, który zamówił pojazd, nie pojawia się na miejscu. W zamian Ritę wita dwóch oprychów z bronią. Dziewczyna musi uciekać. Wyczerpana dociera do granicy i w sznurze samochodów czekających na wjazd do Polski szuka takiego z polską rejestracją. Szybko go znajduje. Ale niestety jest to auto Czarnego.

Informacje dodatkowe o Sprawa Rity:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2021-05-26

Tagi: romans mafijny literatura obyczajowa anna wolf wydawnictwo niezwykłe

Kup książkę Sprawa Rity

Sprawa Rity - opinie o książce

Twórczość autorki uwielbiam, jednak tym razem się deczko rozczarowałam.

Historia jest krótka więc zapewne nie jedna osoba przeczytała by tę książkę w jeden dzień. Styl pisania autorki jest lekki, bardzo przyjemny i mega szybko mi się czytało tę książkę.

Główna bohaterka, Rita jest postacią bardzo wyrazistą. To kobieta, która jak ma coś zrobić to zadanie wykona. Nie pozwoli by ktoś jej ubliżał, potrafi zawalczyć o swoje. Jednak przy wykonywaniu zlecenia, musi zdać się na łaskę obcej osoby. Czarny to młody mężczyzna, który mieszka z ciocią. Jest gangsterem jednak prowadzi również komis samochodowy lecz jest to tylko przykrywka. Pod powłoką „groźnego gangstera” jest również chłopak, który ma bardzo dobre serce. Jednak pozory nie raz mogą nas zmylić. Obie postaci mają dosyć twardy charakter, a będą musieli jakoś dojść do porozumienia.

Jest to historia jednotomowa a ja odnoszę wrażenie, że nie dowiedziałam się wszystkiego. Mimo iż w tak krótkiej książce tych tajemnic i niewiadomych było naprawdę bardzo dużo to czuję, że można by pociągnąć dalej tę historię. Osobiście uważam, że nie na wszystkie pytania, które zrodziły się w mojej głowie znalazłam odpowiedź. A tych sekretów jak na tak krótką książkę było zdecydowanie za dużo.

Książkę czytało mi się błyskawicznie, naprawdę wciągnęła mnie ta historia, jednak koniec końców liczyłam na coś więcej.

Do kolejnej rzeczy, do której mogę się przyczepić, to napis na okładce, który głosi, że jest to romans mafijny. Fakt wątku mafijnego to było tu bardzo dużo i wszystko było bardzo przekonujące, jednak zabrakło mi tu nutki namiętności do romansu.

Zdecydowanie na plus tej książki jest to, że w głównej mierze akcja dzieje się w Polsce i mamy do czynienia z polską mafią. To zdecydowanie przyciągnie do tej książki fanów mafijnych książek. Mnie bardzo zaciekawiła postać Cioci Czarnego. Niby niepozorna kobieta a jak trzeba to potrafi zawalczyć o swoje.

Jak dla mnie to z tych książek, które czytałam do tej pory (tej autorki oczywiście) to ta wypadła najsłabiej. Jednak mam nadzieję, że to jednorazowe zdarzenie i trzymam kciuki by kolejna książka bardziej przypadła mi do gustu. A że Anna Wolf jest jedną z moich ulubionych autorek to z niecierpliwością czekam na następne książki.

Książka do przeczytania na jeden raz. Bez fajerwerków. Sama fabuła mało ciekawa, zbyt chaotyczna, za dużo niewiadomych.

Jestem zawiedziona bo autorka pisze naprawdę świetne książki.  Ta niestety do.jich nie należy

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2021-06-30, Ocena: 3, Przeczytałam,

Rita ma dostarczyć kradzione auto dla klienta zza wschodniej granicy. Czarny podobnie, w końcu to jego praca i choć wkurza go, że jedno auto zniknęło doprowadza transakcję do końca. U Rity niestety wszystko idzie nie tak i musi uciekać. W ten sposób trafia najpierw do auta Czarnego, a potem do jego życia. Choć ich kłopoty dopiero się zaczną!
Czytając początek książki miałam wrażenie, że w końcu wróciła Autorka z czasów gangsterów. Fabuła była ciekawa, odważna, nie czytałam jeszcze o polskich przestępcach sprzedających kradzione, luksusowe auta na wschód. Duża ilość wulgaryzmów też mi nie przeszkadzała, bo jednak to bardziej realistycznie przedstawiało postaci, umówmy się, jeśli się w taki sposób "pracuje" to jednak można się spodziewać nadużywania niecenzuralnych słów. Czarny był dobrym przywódcą swojej grupy. Rita wydawała się dziewczyną z głową na karku, sprytną, wygadaną i mającą pojęcie o świecie. Niestety, w pewnym momencie wszystko poszło nie tak. Wydarzyło się tyle, że całkowicie się w tym pogubiłam. Zbyt wiele zagadek, spraw do rozwiązania, pytań bez odpowiedzi. Zbyt wiele czyhania na życie głównych bohaterów. I zdecydowanie zbyt wiele postaci pobocznych, trudno się w pewnym momencie połapać kto jest kim. Wszystko się dzieje chaotycznie, bohaterowie zachowują się jakby im brakowało piątej klepki. Ponadto nic tu nie ma z romansu, zero chemii, zero zbliżeń, tego to już się całkiem nie spodziewałam. Rozumiem, że pojawi się kolejna część, jednak wymagałabym jakiegoś rozwiązania w tej książce. Lub rozwinięcia uczuć bohaterów. Czegokolwiek! A tak to dostałam streszczenie dziwnych zdarzeń będących udziałem głównych postaci i przygłupawych kolegów Czarnego. Wszyscy są narwani, kompletnie nie używają mózgu, działają pochopnie. I ja się nie potrafiłam w to zaangażować. Może gdyby sceny akcji były bardziej dokładnie rozpisane. Może gdybyśmy dostali więcej interakcji między głównymi bohaterami. Może... Ale niestety, moim zdaniem książka jest kolejnym niewypałem, a szkoda, bo miała potencjał.

Storm
Anna Wolf0
Okładka ksiązki - Storm

Chociaż poznali się wiele lat temu, dopiero teraz mogą zbudować coś prawdziwego. Jej tajemnica zmieni ich życie na zawsze... Summer jest samotną matką...

Ring
Anna Wolf0
Okładka ksiązki - Ring

Carter Daring jest zawodowym bokserem. Przygotowuje się do walki, która może okazać się przepustką do pojedynku o tytuł mistrza świata w wadze półciężkiej...