Serce gangstera

Tom 1 cyklu Gangsterzy

Pierwszy tom nowej serii mafijnej! Ponad milion odsłon na Wattpadzie!
" – Ile jestem warta? Spójrz mi w oczy i powiedz to – rozkazuję mu chłodnym tonem, na który Nick się wzdryga.
– Milion – odpowiada przez zaciśnięte zęby".
Dwudziestodwuletnia Chloe McCoy nigdy się nie spodziewała, że jej brat Nick wpadnie na tak egoistyczny pomysł. Pokazał groźnemu gangsterowi pewne zdjęcie, sugerując, że to właśnie ona mogłaby być zabezpieczeniem spłaty karcianych długów.
I mimo iż Nick próbował później wyprostować niefortunny zbieg okoliczności, twierdząc, że to samochód, a nie ona, miał gwarantować spłatę długu, Aleksiej Tarasow już ułożył sobie w głowie plan. Szalony plan.
Z mężczyznami takimi jak Tarasow nie można pogrywać. Kiedy gangster jego pokroju zobaczy coś, co mu się spodoba, zrobi wszystko, żeby to mieć.

Informacje dodatkowe o Serce gangstera :

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2020-01-22
ISBN: 9788381782012
Język oryginału: Polski

Kup książkę Serce gangstera

Serce gangstera - opinie o książce

Avatar użytkownika - Kamasitha
Kamasitha
Przeczytane:2021-12-28, Ocena: 1, Przeczytałem, 12 książek 2021,

Beznadziejna "książka".

Po raz pierwszy wystawiam tak negatywną ocenę książce.

Pomysł oczywiście skopiowany z Greya a przede wszystkim z "365 dni".

Gangster porywa dziewczynę czyli kompletna kopia pozycji autorstwa Blanki Lipińskiej. Aż się dziwię że nie wystąpiła ona w sprawie plagiatu.

"365 dni" nie czytałam, widziałam tylko film, natomiast czytałam "Greya".

Tej pozycji daleko do "greyowskiej".

Główna bohaterka wprost upajająca się gangsterskimi torturami jednego z porwanych, operująca wulgarnym językiem.

Dodatkowo w książce są zwroty które mnie osobiście oburzają a np. w których występuje Matka Boska (nie będę cytować).

Nie jestem dewotką, nie oburza mnie tematyka książki (jak wspomniałam znam trylogię Greya czy film "365 dni") ale bluźnierstwa w słownictwie. No i głowna bohaterka... daleko jej do klasy Anastazii Grey. Taka troszkę książka o patologii i autorka ściągająca pomysł od kogoś innego.

Avatar użytkownika - monia032890
monia032890
Przeczytane:2020-08-10, Ocena: 6, Przeczytałem,

Recenzja Serce Gangstera

Tytuł : Serce Gangstera
Autor: Anna Wolf
Wydawnictwo : NieZwykłe
Ocena ⭐⭐⭐⭐⭐5/5
Serce Gangstera to książka napisana przez autorkę Annę Wolf.

Chloe McCoy mieszka ze swoim bratem, ich rodzice zmarli. Dziewczyna pracuje w restauracji i każdy grosz odkłada na wakacje. Nie zdaje sobie sprawy, że brat Nick wpakował ich oboje w niezłe kłopoty. Kiedy w restauracji pojawia się dwóch, facetów po których od razu widać, że są niebezpieczni, dziewczyna myśli że to tylko przypadek. Jakże się myli…
Pewnego dnia, po zrobieniu zakupów w centrum handlowym, kierując się do swojego samochodu, zostaje porwana.

Aleksiej Tarasow, to przystojny arogancki i niebezpieczny gangster, z którym się nie zadziera. Prowadzi nielegalne interesy, między innymi prowadzi salon gier i klub. Zawsze odbiera długi, które zaciągają ludzie grający w jego salonie.

Takim człowiekiem jest Nick, brat Chloe, grając w salonie gier Tarasowa przegrywa bardzo dużo pieniędzy. By spłacić długi u gangstera w zastaw, pokazuje mu pewne zdjęcie. Gangster rozumie że chłopak pokazuje mu swoją siostrę. Kiedy brat Chloe, próbuje wyprostować niefortunny zbieg okoliczności,w głowie Aleksieja układa się plan, którego nikt i nic nie jest w stanie zmienić.

Czy plan gangstera wypali?
Co pocznie Chloe, kiedy dowie się kto i dlaczego ją porwał.

Książka skradła moje serce, tak jak serce gangstera skradła Chloe.

Aleksiej i Chloe, to dwa wybuchowe charaktery. Dziewczyna jest zadziorna i pyskata, można by pomyśleć, że nie boi się groźnego gangstera.
Porachunki mafii, niebezpieczeństwo, ciągłe posługiwanie się bronią oraz zemsta, tego możemy doświadczyć czytając tę książkę. Pani Ania pokazuję nam świat, z którym na co dzień nie mamy do czynienia. Pytania, jak można dać w zastaw własną siostrę? I do czego można się posunąć, by ratować własne życie? Te pytania poznacie w " Sercu Gangstera".
A zakończenie, mówi nam samo za siebie, że to nie koniec nazwiska Tarasow.
Polecam tym którzy uwielbiają świat mafii, niebezpieczeństwa a także miłości.

Avatar użytkownika - bookmoodpl
bookmoodpl
Przeczytane:2020-03-26, Przeczytałam,

„Serce gangstera” to I tom serii „Gangsterzy”, książka ma ponad milion odsłon na wattpadzie. „Co to była za książka ?” - Jak dla mnie rewelacja. Kiedy zaczynałam ją czytać bardzo przypominała mi książkę „365 dni”, ze względu na to porwanie głównej bohaterki oraz świat mafijny, mówię skąd ja to znam. Ale na tym podobieństwa by się skończyły. Jest to zupełnie inna książka, wciągająca od pierwszej strony, bohaterowie mają klasę, a główna bohaterka – Chloe, jest subtelna i delikatna. Zupełne przeciwieństwo Laury z „365 dni”. Zanim sięgnęłam po książkę widziałam kilka opinii o niej i niestety teraz nie rozumiem, dlaczego ludzie porównują tę książkę do „365 dni” ? Zwłaszcza, że autorka powieści „Serce gangstera” – Anna Wolf swą książkę napisała dużo wcześniej niż Blanka Lipińska. Ponieważ na wattpadzie mogliście przeczytać ją już w listopadzie 2017 roku, a książka „365 dni” swą premierę miała w lipcu 2018 roku. Anna Wolf pisze książki od około pięciu lat. Na wattpadzie możecie zapoznać się z dość sporą kolekcją powieści. Podejrzewam, że większość osób, które czytało obie książki mogą wysunąć taki sam wniosek, ze „ktoś się czymś zainspirował”, czy aby na pewno ? Uważam, że nie, a z tym porwaniem to jest zwykły zbieg okoliczności. Natomiast wątek mafijny często gości w książkach. Książka bardzo mi się podobała w głównej mierze ze względu na bohaterów. Autorka w idealny sposób dobrała charakter Chloe oraz Aleksieja. Byli tak barwni oraz dobrani, że nie potrafiłam się nudzić, a cięty język dziewczyn wręcz uwielbiam i żałowałam, że ta książka była tak krótka. Tak samo sama fabuła była ciekawa, dynamiczna oraz nie było zbędnych „zapychaczy” w powieści, a często ostatnio na takie trafiam. Język był przyjemny w odbiorze oraz fantastyczne się czytało kolejne strony, w ogóle się przy niej nie męczyłam, a zdarza się, że książka strasznie się dłużyła. Cieszę się ogromnie, że sięgnęłam po tę powieść i z niecierpliwością czekam na kontynuacje, a ta chyba będzie w maju. Jestem bardzo ciekawa czym zaskoczy Nas tym razem autorka.

Avatar użytkownika - pola84
pola84
Przeczytane:2020-03-29,

Właśnie skończyłam "Serce gangstera" Anny Wolf. Starałam się podejść do tej książki zupełnie na luzie, bez spiny, ale nie do końca mi się to udało 😅
Aleksiej prowadzi niezbyt legalne interesy w Vegas. Ma klub, jednak kwitnie w nim hazard. Nick przez swój nałóg narobił sobie u właściciela długów. Zastawia swoją siostrę by mieć czas na uzbieranie kasy... Chloe jest zadziorną dziewczyną, która nie daje sobie w kaszę dmuchać. Jednak gdy zostaje porwana przez ludzi Aleksieja nawet jej pewność siebie gdzieś znika. Po pewnym czasie zaczyna coś czuć do swojego porywacza, a on już przepadł dla niej kompletnie. Chloe grozi niebezpieczeństwo również z innej strony, gdyż jej brat zaciągnął długi nie tylko u Aleksieja.
Oczywiście to tylko ułamek tego co tam się działo. Książka była dobrze napisana. Czytało się szybko. Ale nie polubiłam bohaterów, postępujące wydarzenia mnie irytowały i witałam je z niedowierzaniem. Wierzę, że książka może się podobać ale ja zawsze szukam w fabule czegoś głębszego, coś co mnie poruszy, coś co sprawi, że zapamiętam tą pozycję na dłużej. Tutaj tego nie znalazłam. Książka była strasznie przewidywalna. Naprawdę żałuję, ale zdecydowanie tej serii mówię nie.
Za egzemplarz książki dziękuję @wydawnictwoniezwykle ❤️

Avatar użytkownika - MrsBookBook
MrsBookBook
Przeczytane:2020-02-29, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam na półce,

Obecnie wiele książek tego typu jest na rynku wydawniczym. Ja sama z resztą w lutym przeczytałam dwie historie tego typu i nie żałuje.

Jest to lekka książka taka niewymagająca idealna do poczytania by się zrelaksować.

Trochę drażniło mnie zachowanie głównych bohaterów, bo niby coś do siebie czują, a jedna się ignorują, a zaraz chcą wzbudzić zazdrość w drugiej osobie.

Świat mafii kojarzy mi się z tajemnicami. Tu jednak nie za wiele mamy do odkrywania, wszystko jest jasno powiedziane, nic nie jest ukrywane. Wiadomo są intrygi i wspólne kłamstwa głównych bohaterów wobec innych. A wszystko po to by ratować Chloe.

Książkę czytało mi się rewelacyjnie dosłownie pochłonęłam ją w jeden dzień.

Mogłabym stwierdzić ze trochę za dużo było przekleństw, jednak świat mafii ma własne prawa.

Przyznam, iż to pierwsza książka, w której główny bohater (szef mafii) nie jest przystojny, fakt ciało ma ponoć zniewalające, lecz twarz nie jest jakaś zapierająca dech w piersi. To mnie zaskoczyło, gdyż zazwyczaj w takich książkach główny bohater jest taki przystojny, iż zasługuje na miano ciacha roku.

Książka zdecydowanie dla kobiet. Lekka przyjemna i wciągająca. Jeśli tylko potrzebujecie jakiejś odskoczni od świata codziennego bądź od innych książek, które czytacie to polecam. Jej czytanie nie zajmie Wam dużo czasu a pozwoli oderwać się od problemów.

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2020-01-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020, 2020, Romans,

Chloe ma dwadzieścia dwa lata i nigdy nie spodziewała się tego, co ją spotka. Jej brat, Nick ma mnóstwo długów. Pokazał pewnemu gangsterowi zdjęcie na którym się znajdowałam sugerując, że to ona mogłaby być zabezpieczeniem spłaty jego karcianych długów.
I mimo tego, że jak się okazało to samochód miał być zabezpieczeniem jego długów to Aleksiej Tarasow już ułożył sobie w głowie plan.
Z mężczyznami takimi jak Tarasow nie można pogrywać. Kiedy ktoś taki zobaczy coś co mu się spodoba zroilni wszystko żeby to mieć.
Tak właśnie było z Chloe. Czy Nickowi uda się spłacić długi? Czy Chloe będzie skazana na niebezpiecznie seksownego gangstera?
"Serce gangstera" Anny Wolf to pierwszy tom serii "Gangsterzy".
Jest to romans mafijny.
A więc ksiażka należy do gatunku romansu i szczerze mogę ją polecić, bo uważam, że warto. Zapiera dech w piersiach. I czyta się ją z zapartym tchem. A do tego jest krótka. Zaledwie dwieście pięćdziesiąt stron.
Po za tym ma również okładkę na którą przyjemnie się patrzy.
Książka nie jest przeznaczona dla dzieci.
Uważam, że jest warta polecenia i przczytania. Także gorąco polecam.
Anna Wolf pisze stylem w którym łatwo się zatracić i czyta się go z ogromną przyjemnością.

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2020-11-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Pierwszy tom nowej serii mafijnej. Książkę przeczytałam przez jeden wieczór i trochę nocy. Wartka akcja,  jest tu wszystko, żeby zachęcić do czytania: zbrodnie, przemoc mafijna, miłość, seks, skutki uzależnienia od hazardu i mafijne porachunki. Dużo nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Na minus mało rozwinięte niektóre wątki, choćby wyjaśnienie co łączyło Aleksieja  i Alinę w przeszłości, dlaczego brat bliźniak pojawia się dopiero pod koniec tego tomu, skąd pochodzą pieniądze Nicka, które wydaje Chloe w czasie ukrywania się. Na pewno siegnę po kolejny tom tej serii. Spodziewam się, że głównym bohaterem będziue Anton. "Zdaje się, że Jordan Phoenix ma powody, żeby przerobić mojego brata na mielonkę."

Mocne 3. O dziwo bardzo przyjemnie się czytało (w tym akurat przypadku słuchało), dość dowcipa, momentami "kryminalna", trochę odchodzi od schematów. I gdyby ktoś zestawił tę książkę chociażby naszymi 365dni to ilość mafii w mafii tutaj przebije skale, bo w "dziele" Blanki Lipińskiej z lupą można szukać wątków gangsterskich.

A pan Tarasow to chyba jeden z lepszych (a napewno śmieszniejszych!) głównych bohaterów tego typu książek... może to zasługa świetnego lektora, a może po prostu postać miała potencjał. Takie soczyste, wyszukane bluzgi, dość ciekawe przemyślenia... Autorka nie zmarnowała swojej szansy :)

Cóż typowo wattpadowa opowieść, która strasznie wciąga wiernych czytelników xd

Ogólnie książka zaskakująca! Najchętniej wzięłabym się za dalsze części ;P

Avatar użytkownika - karolinaosewska
karolinaosewska
Przeczytane:2020-01-23, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2020,

"Serce gangstera" Anna Wolf ocena 6
Egzemplarz do recenzji otrzymałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Niezwykłe :)

Kojarzycie bajkę "Pingwiny z Madagaskaru";) Jak tak, to wiecie, że mają one hmm...skłonność do przemocy :D a ja bardziej przypominam tego uroczego i słodkiego Szeregowego, który uwielbia pokój, miłość, jednorożce, szczeniaczki i kaczuszki, tak to cała ja. Ale mimo to lubię oglądać filmy akcji, czytać kryminały, thrillery, a od dziś powieści z wątkiem mafijnym. "Serce gangstera" było moim pierwszym spotkaniem ze światem mafii w literaturze. No bo w filmie cały czas gdzieś ten wątek mafijny się przewija, ba nawet w serialach. Dlatego jeśli jesteście gotowi na odwiedziny w świecie pełnym brutalności, mafijnych porachunków, krwi, a także miłości, która tam nieśmiało rozkwita to chwytajcie po "Serce gangstera" i niech ten świat Was pochłonie. ;)

Aleksiej Tarasow jest człowiekiem, który zawsze zdobywa to, co chce. W świecie gangsterów jego nazwisko budzi respekt, a ci, którzy mu podpadli, lepiej niech teraz zaczynają się modlić o litość. Takim biedakiem okazuje się być Nick McCoy, który przez swoje zamiłowanie do hazardu, wpada w długi po uszy. Jest winny Aleksiejowi pół miliona dolarów, i jako zabezpieczenie proponuje gangsterowi swój samochód. Pech chce, że na tym samym zdjęciu została uwieczniona siostra Nicka, Chloe. Tarasow zrozumie, że to ją Nick oferuje mu jako zabezpieczenie spłaty długów. Choć nigdy nie przyjmował w zastaw żywego towaru, gdy ujrzał tę dziewczynę na zdjęciu, postanowił uczynić ją swoją.
Brzydzi się Nickiem, za to, że tak łatwo sprzedał swoją siostrę za długi. Takim sposobem życie dwudziestodwuletniej Chloe ma niedługo zmienić się bezpowrotnie.

Wciągnięta przez brata w brudny i niebezpieczny świat mafii, krwi i pieniędzy będzie musiała stawić czoła swojemu porywaczowi, a także uczuciu, które rozkwitnie między nią a Aleksiejem.

Chloe nie jest damą w opałach, o nie, jest przebojowa, bezczelna, krnąbrna i znajdzie wyjście z każdej sytuacji, nawet takiej zagrażającej jej życiu. Jest przy tym słodka i urocza, dobroduszna i niewinna. Nic dziwnego, że roztopi twarde jak lód serce pewnego gangstera :)

Jak wspominałam wcześniej Aleksiej Tarasow jest człowiekiem niebezpiecznym, brutalnym, wyzbytym współczucia czy poczucia litości, jest bezwzględny, choć jak sam mówi, kobiet i dzieci nie tyka. I zawsze zdobywa to co chce, a jeśli ktoś wyciągnie ręce po osoby z jego świata, które kocha, jest już martwy. Mimo jego porywczej i agresywnej twarzy szefa mafii, odnajdziemy w nim delikatność, czułość, opiekuńczość i troskliwość wobec osób, które kocha, dla nich jest gotowy oddać życie, zabrać życie i walczyć do końca.
Czy Aleksiej jest złym bohaterem ? Nie, nie można tego jednoznacznie stwierdzić, według mnie jest kolejnym przykładem bohatera, gdzie dobro i zło ciągle się w nim ścierają i nie można jednoznacznie określić czy jest on dobrym czy złym człowiekiem. Na pewno jest intrygującym mężczyzną, choć niebezpiecznym ;)

Na uwagę zasługują także pozostali bohaterowie powieści, jak choćby Alina, gosposia w domu Aleksieja, która traktuje Chloe jak córkę, czy ludzie Tarasowa, jak np. Oleg, Ivan którzy są bohaterami charakterystycznymi i sympatycznymi. Tak, tak wiem jak to brzmi: sympatyczny gangster :D ale co poradzić, jak taka jest prawda, przeczytajcie sami to się przekonacie ;)
A na koniec należy wspomnieć o tajemniczym bracie Aleksieja, który pojawia się pod koniec książki i wychodzi na to, że namiesza nieźle w drugim tomie ;)

"Serce gangstera" jest bardzo udanym debiutem pani Anny. Książkę czyta się jednym tchem, akcja nie zwalnia ani na chwilę. Bohaterowie są nietuzinkowi, zapadają w pamięć, a czytelnik z zapartym tchem śledzi ich przygody. I choć język tej powieści jest brutalny, jak to w świecie mafii bywa, to czyta się ją bardzo szybko. Wzrok przyciąga mroczna okładka z przystojniakiem ubranym w garnitur i z pistoletem w dłoni. Już sama okładka stanowi przedsmak tego co możemy odnaleźć na kartach powieści.

I choć niektóre zdarzenia z książki burzyły mi krew w żyłach, to nawet taki człowiek jak ja, o usposobieniu jak Szeregowy, będzie dobrze się bawił przy lekturze " Serca gangstera". Czekam na drugi tom i wszystkim polecam tę powieść, która jest bardzo dobrym i gorącym debiutem ! ? Moja ocena to 6 !

Obietnica gangstera
Anna Wolf0
Okładka ksiązki - Obietnica gangstera

Znani z popularnej mafijnej serii bracia Tarasow powracają w nowym gangsterskim cyklu! Bezwzględny mafijny świat, wolny strzelec, który za nic ma zarówno...

Knox
Anna Wolf0
Okładka ksiązki - Knox

Dla Knoxa Storm Riders MC jest rodziną. Nie potrzebuje nikogo innego. Caroline to przeszłość i to taka, do której nie chce wracać. A jednak, kiedy dziewczyna...